שתף קטע נבחר

אום אל פחם: אלפים השתתפו בהלוויית המחבלים מהפיגוע בהר הבית - "שהידים"

נקברו שלושת המחבלים מאום אל-פחם שרצחו את השוטרים האיל סתאוי וכמיל שנאן לפני כשבועיים בהר הבית. גופותיהם התקבלו בקריאות שמחה ובזיקוקים

  

 

 

כעשרת אלפים תושבי אום אל-פחם השתתפו הלילה (ה') בהלווייתם של שלושת תושבי העיר שרצחו לפני כשבועיים בהר הבית בירושלים את השוטרים רב-סמל מתקדם האיל סתאוי ורב-סמל מתקדם כמיל שנאן. גופות המחבלים התקבלו בקריאות שמחה ובזיקוקים, ומשתתפי ההלוויה קראו לבני העיר "שהידים" ו"גיבורים".

 

אתמול הורה בג"ץ להשיב למשפחות את גופותיהם של מבצעי הפיגוע: מוחמד אחמד מוחמד ג'בארין (29), מוחמד חאמד עבד אל-לטיף ג'בארין (19) ומוחמד אחמד מפדל ג'בארין (19).

הלוויית המחבלים באום אל פחם ()
הלוויית המחבלים באום אל פחם

שניים מהמחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית ()
שניים מהמחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית

 

קרוביהם של שלושת המחבלים קיבלו את גופותיהם מידי המשטרה ברביעי לפנות בוקר. חלק ממכריהם של רוצחי השוטרים טענו כי לא מדובר במחבלים. קרוב משפחה של אחד מהם אמר: "אנחנו לא מעוניינים לדבר יותר מדי על מה שקרה. אנחנו לא ידענו בכלל שהם מתכננים לירות בשוטרים בירושלים. אם היינו יודעים, היינו עוצרים אותם. עברנו ימים קשים, לא קל להתמודד עם המצב הזה".

 

תושב אום אל פחם אמר כי "הם שהידים ולא מחבלים. כל מי שאומר שמדובר באנשי טרור תומך בדרכה של הממשלה הגזענית והכובשת. הממשלה הורסת לנו בתים, פוגעת במסגדים ובמואזין, תומכת בתג מחיר ומסרבת להרוס בתים של מחבלים יהודים. לכן אין לכם על מה להתפלא, הממשלה היא זאת שפוגעת קשה באזרחים הערבים".

 

תושב אחר בעיר אמר: "כולנו תומכים בשלושת השהידים. הם ירו בשוטרים לאחר שראו את ההשפלה שהמתפללים עוברים. היחס שאנחנו מקבלים גורם לכעס. מתייחסים אלינו לא כמו לבני אדם, חושבים שאנחנו עבדים. אני מקווה שהמשטרה תשנה את היחס שלה, ואם זה לא יקרה - הזעם יימשך והמשטרה תהיה אחראית לתוצאות".

 


פורסם לראשונה 26/07/2017 23:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים