שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מונולוגים מהגרוגרת: למה גברים נעלמים?

  הכול היה סבבה ופתאום הוא נעלם. הוא לא מחזיר הודעות בווטסאפ, לא יוצר קשר ובטח שלא מתקשר. מה קרה לו ולמה הוא נפרד ככה מבלי להגיד מילה? ארבעה גברים חושפים את האמת בגוף ראשון

   

   

  למה הוא לא מתקשר? הכול היה סבבה ופתאום הוא נעלם. הוא ראה את ההודעות שלי בווטסאפ, אז למה הוא לא עונה? האם יכול להיות שפגעתי בו? הוא אמר שהוא תכף חוזר אליי ועברו מאז יומיים. הוא סתם משחק איתי או שהוא פשוט לא שווה את המחשבה שלי עליו?

   

  אין כמעט אישה שלא חוותה לפחות פעם אחת את תחושת העלבון הזאת, תוך כדי שהיא מסכמת שגברים הם "עם בעייתי" ותוהה אם ישנה מדינה שבשטחה מסתתרים כל הגברים שנעלמו לנשים אי פעם. החלטתי לשים סוף לספקולציות ולצאת לראיין ארבעה גברים שונים שיעזרו לנשים להבין מה באמת עומד מאחורי ההיעלמויות חסרות ההסבר שלהם.

   

  "האמת, קשה לי לתקשר כשאני מפחד"

  שם: אור

  גיל: 26

  עיר מגורים: זכרון יעקוב

  סטטוס: רווק + ילדה

   

  אני חושב שרוב הגברים מפחדים מכאב של אישה. הם חוששים לעמוד מולה ולהכאיב לה. "אני לא מעוניין בך, אני לא רוצה לפתח זוגיות איתך" או "אני לא סגור על זה, אני רוצה עוד להכיר אותך" הם משפטים שבהחלט עלולים לפגוע. מה גם שהיא, בתגובה, עלולה להעמיד אותך במצב מביך שלא תדע איך לצאת ממנו ולהגיד משפטים כמו "מה, אתה לא רוצה אותי?", "אני לא מושכת בעיניך?". אולי היא אפילו תבכה, חס ושלום, ואני אצטרך לראות ולשמוע אישה בוכה. זה סוף העולם מבחינתי.

   

  למה בכי מפחיד אותי? כי זה קשוח. זה קשה. היא הופכת למשהו שאני לא יודע כל כך איך להתמודד איתו. איך לדבר? מה לעשות? היא רוצה שארגיע אותה? אני אמור להביא לה משהו? אם היא בוכה זה אומר שאני לא בסדר, זה אומר שאני אמור לעשות משהו כדי לתקן את זה. זה מכניס אותי למתח ואפילו קצת לחרדה. אז אם ניתן מראש להימנע מזה - עדיף. פשוט לא לענות, לא לסמס, להיעלם, ויהיה בסדר.

  אני לא מסוגל לשמוע אישה בוכה. מעדיף להיעלם (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  אני לא מסוגל לשמוע אישה בוכה. מעדיף להיעלם(צילום: Shutterstock)
   

  האמת, קשה לי לתקשר כשאני מפחד. יכול להיות שאני מרגיש שהיא מאוד רוצה אותי ואני ב"סטייט אוף מיינד" אחר בחיים, או שמוקדם לי מדי לצאת בהצהרות של זוגיות קבועה, או שהיא רוצה שאני אקח אותה ושנעוף ביחד - וזה רגש יפה ומתוק כביכול, אבל אותי זה מרתיע. זה יוצר בעיה כפולה כי מצד אחד אני בסטרס מהסיטואציה, ומצד שני אני לא יכול להגיד לה שאני בסטרס כי זה אולי יישמע כמו נטישה. "היי תשחררי רגע, תני לי את הזמן שלי, את המקום שלי למצוא שקט".

   

  האם יש לי כלים בכלל לתקשר עם המין השני? יש לי ילדה בת 6, יצור קטן, מאוד רגשן ומתוק. היא בוכה די הרבה. משהו לא בא לה בטוב, היא פוחדת - היא בוכה. בהתחלה היה לי מאוד קשה להשלים עם זה, אבל בזכותה אני לומד איך להכיל כאב של אישה. היום הבנתי שכשהיא בוכה היא לא צריכה שארגיע אותה או שאביא לה משהו, אלא פשוט שאהיה שם איתה ושאתן לה לבכות, להוציא את זה, ולא אבהל. דווקא זה המקום שלי כגבר וכאבא, "הנה אבא שלי, הוא לא נבהל מזה שאני עכשיו מתפרקת, הוא עדיין אוהב אותי, עדיין מחבק אותי, עדיין מחייך, עוד רגע הוא יספר לי בדיחה". אני משתדל לקחת את הלימוד הזה גם לבנות הזוג שלי.

   

  איך זה מרגיש כשאישה מחפשת אותי? זה מפעיל לחץ על הלב והולך איתי לכל מקום. מהיכרות עם גברים שעשו ילדים ונעלמו לשנים ארוכות אני רואה שזה לא משנה אם הם יעברו לארץ אחרת, יקימו משפחה חדשה ויתגרשו שוב. כשאישה או ילד בעולם מצפים ממך למשהו, זה לא עוזב אותך. נכון, גברים הם אלו שהרבה פעמים לא סוגרים דברים ופשוט בורחים, אבל אני חושב שעמוק בטבע שלנו ישנה קריאה כזאת של "תתמודד עם מה שמפחיד אותך". ואם אני לא מתמודד עם מה שמפחיד אותי, זה כמו גופה שאני סוחב. זו פגיעה לשני הצדדים, לגבר וגם לאישה.

  היא עדיין ממתינה שתיצור עמה קשר (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  היא עדיין ממתינה שתיצור עמה קשר(צילום: Shutterstock)
   

  עדיין, הסביבה היא זו שמעצבת אותנו, ויש גברים שהחבר'ה או גברים במשפחה שלהם דווקא מכבדים זלזול בנשים. מבחינתם התנהגות פוגענית מוציאה אותם יותר "גברים". למזלי, הסביבה שאני מגיע ממנה לא מכבדת כזו התנהגות. היא מכבדת בירור פנימי של עד כמה אני נאמן לאמת שלי.

  מה גורם לי לחתוך? אני לא חושב שזה משהו באישה עצמה, אלא יותר בחיבור שלי ושלה. זה מה שנוצר בינינו כשפתאום העיניים שלנו נפגשות, כשהלבבות שלנו נפגשים ונוצר שם מרחב משותף. אני מאוד רגיש למרחב הזה. ברגע שאפגוש אותו הוא יקרא לי, הוא יגיד לי "לך עד הסוף", ואני אעשה את זה.

   

  מאוד חשוב לי שאישה תהיה מחוברת לגוף שלה, שהיא תהיה בעלת מורכבות רגשית ועולם פנימי עמוק, מפותח ומכיל, ולא שברגע שהיא תראה משהו מאיים, היא מיד תקבל רגליים קרות. אני צריך מישהי שתדע לראות אותי מעבר להגדרות של גיל, סטטוס וכדומה.

   

  "רוב הגברים באים לעולם קצת נכים רגשית, הם מצפים לרגש מהאישה"

  שם: אביחי

  גיל: 38

  עיר מגורים: תל אביב

  סטטוס: רווק

   

  מתי גבר נעלם ומפסיק לענות לבחורה? אז ככה: או שכבר מתחילת הקשר הוא היה על חצי קלאץ' בקטע של "לא נדלקתי, לא עפתי", אולי ניסיתי להכיר אותה עוד קצת, אבל וואלה, זה לא מתאים. או שבשלב מאוד מוקדם הוא מזהה איזה חוסר התאמה ונדלקה נורת אזהרה, אבל הוא מתעלם ממנה כי הוא רואה בה גם דברים אחרים שמדליקים אותו.

   

  זה מעין מנגנון השהיה כזה. בעצם אפשר להגיד שבאופן לא ממש מודע אנחנו רוצים למשוך מזה כמה תענוג שניתן, אז אנחנו אומרים לעצמנו כל הזמן שיהיה בסדר ואז אנחנו מגיעים למיטה, ואז בום! יוצאים מהבקבוק כל השדים, ואין לך מה לעשות. אני לא כזה, אבל אני מכיר גם גברים שפועלים מתוך חשבון קר יותר. הם לאו דווקא נדלקו, אלא פשוט אומרים לעצמם "אוקיי, השקעתי בזה כבר, אז לפחות אוציא מזה סקס".

   

  למה אנחנו לא מדברים עם הבחורה בכנות? כי להגיד לה פנים אל פנים שאני לא מעוניין - זה מפחיד. גבר הוא שכלתן, פעלתן, יכולות להיות לו אמוציות חזקות, אבל כשההתמודדות שלו דורשת מאמץ רגשי, הוא עלול להישבר בקלות. פשוט חסרים לו כלים לעבוד עם זה. זה פחד שהיא תצא עליך, שתאכל עליך סרט, שהיא תצעק או שהיא תבוא בטענות, וזה הפחד שמנהל אותך באותה סיטואציה.

  אני מפחד שברגע שהיא תגלה שלא אוכל לספק לה את מה שהיא רוצה, היא תזרוק אותי (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  אני מפחד שברגע שהיא תגלה שלא אוכל לספק לה את מה שהיא רוצה, היא תזרוק אותי(צילום: Shutterstock)
   

  מצד שני, אני לא רוצה לצאת לא בסדר. לא רוצה לפגוע, כביכול. אז אני אומר לעצמי שאם לא נדבר היא תבין כבר לבד. היו בנות שדווקא מצאו חן בעיניי, אבל הרגשתי שלא אוכל לספק את מה שהן רוצות ופחדתי שברגע שהן יגלו את זה הן יזרקו אותי. אז חתכתי מוקדם, למרות שהיה בינינו חיבור יפה. היו מקרים שפשוט קלטתי שריטה וראיתי שהבחורה לגמרי חסרת מודעות כלפיה ושהיא לא תלך לטפל בה, אז הסברתי שזה לא מתאים, אבל לא נכנסתי לעומק העניין. אולי היא פירשה את זה כהיעלמות או כהתנהגות לא מובנת.

   

  אני חושב שהדרך הכי פשוטה לזהות אם הגבר מרגיש חיבור או שזו רק הרפתקה חולפת עבורו - היא לא לקיים יחסי מין בפגישות הראשונות. אם הוא רק רוצה לחגוג, הוא לא ישקיע וייעלם גם ככה. אפשר איזו נשיקה, משהו רומנטי, אבל לא למלא לו את היצר הזה. מהו תמרור "עצור" מבחינתי? מה מרתיע אותי בבחורה? אני חושב שמרבית הגברים באים לעולם כסוג של נכים רגשית, והאישה היא זו שמפותחת ברובד הזה. לכן גבר מצפה ממנה שתפתח את הלב שלו, שתהיה החלק הרגשי שישלים אותו.

   

  היום מלמדים את כולנו להיות "מהירים ועצבניים", אז הגבר מחפש מקום רך, דרך להתחבר לעצמו, למקום הפנימי הזה, אבל בפועל מקבל מהאישה פעלתנות ואפילו חספוס. חסר לו המקום האימהי, המכיל. כשהיא באה בגישה נוקשה ותובענית, זה מאוד מרתיע אותו, ואז הוא פועל בצורה מינית כי היא מושכת אותו, וזה כנראה ייגמר מהר מאוד. שני הצדדים ניזוקים מזה - היא שוברת את עצמה כי היא לא רוצה רק מין, והוא חותך ושוב נשאר לבד.

  "אולי היא פירשה את זה כהיעלמות" (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  "אולי היא פירשה את זה כהיעלמות"(צילום: Shutterstock)
   

  מה מוריד לי מנשים? שיפוטיות. לא רק כלפיי, אלא כלפי כל דבר. גברים מסתכלים הרבה פעמים על איך אישה מתייחסת גם לסובבים אותה. יתר החלטיות, אישה שאף פעם לא מטילה ספק בעצמה, שתלטנות, "סע לפה, תעשה שם", שאלות חדות מדי שאין לי תשובה עליהן. בקיצור, חוסר רגש. אישה שלפני שנוצר ביניכם משהו משותף, היא כבר באה בווייב תובעני. כל אלו מורידים לי מאוד.

   

  לפני שאישה דורשת היא צריכה להבין שזוגיות זה שותפות ושהגבר תלוי בה. גבר חייב שהיא תהיה נעימה אליו ושהיא תיתן לו הרגשה שהוא שווה בעיניה. ככה היא מחייבת אותו להיות טוב אליה ולעשות כל דבר בשבילה, כמו להביא לה בשתיים בלילה גלידה. אבל ברגע שאישה פועלת באותו תדר כמו זה של הגבר, אז מתחילה מלחמה, והוא נשאר ריק. לי אין ספק שדווקא האישה היא זו שהופכת אותך מילד לגבר שיעניק לה מה שהיא צריכה.

   

  למרבה הצער, הרבה נשים לא מוכנות להשקיע. הן רוצות גבר בטייק אוויי. ובכלל, גבר תמיד ירצה לצאת גבר-גבר בעיני האישה, אבל הוא גם פחדן. הוא צריך שהיא תאפשר לו לגדול. הוא רוצה לחזר אחריה, אבל הוא גם צריך שהיא תראה לו, שהיא תיתן לו סימן, אישור.

   

  "אחרי הגירושים קצת איבדתי רגישות לנשים"

  שם: יוגב

  גיל: 40

  עיר מגורים: גבעתיים

  סטטוס: גרוש +2

   

  מתי גבר נעלם לאישה? אצלי זה נורא תלוי בתקופות. אחרי הגירושים הייתי די בשוק מהחזרה ל"שוק הבשר" וגם הייתי קצת פוסט-טראומטי, אני חושב, אז די איבדתי רגישות לנשים, התנהגתי לא כל כך יפה. יכולתי לצאת לכמה דייטים, היה קורה מה שקורה, ואם הייתי מרגיש שאני לא מעוניין, פשוט לא הייתי מתקשר יותר. לא מסמס, לא מחפש אותה. כלומר לא הייתי פונה מיוזמתי.

   

  לפעמים גבר גרוש בשנה הראשונה נורא רוצה להוכיח לעצמו שהוא כבר התגבר, אבל בתוך תוכו הרבה פעמים הוא עדיין קשור לאישה הקודמת, אפילו אם היחסים היו על הפנים. במיוחד אם יש לו ילדים. הוא הרי עזב הרגע משפחה, הוא מבולבל, אפילו קצת אבוד. אז בתקופה ההיא הייתי יוצא בעיקר במטרה למצוא מישהי שתנחם אותי, ולא תמיד הייתי מקפיד על כללי האתיקה ומתקשר ומסביר.

   

  היום אני במקום הרבה יותר מאוזן. אני לא יוצא סתם כדי להטביע את יגוני באיזו כוסית אלכוהול. אני רוצה אישה שתוכל להכיל אותי ואת המצב המשפחתי שלי. מישהי שתהיה רגישה, חמה וחכמה. ואני יודע שהיחס שהיא תעניק לי ולילדים שלי תלוי ביחס שאני אעניק לה. אם אני בקשר ממושך, מובן שאני לא איעלם. אני מן הסתם אפגש איתה פעם-פעמיים בשביל לעשות קלוז'ר. אחרי הכול, שנינו זקוקים לשיחה הזאת.

  אני מניח שאיבדתי רגישות לנשים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אני מניח שאיבדתי רגישות לנשים(צילום: shutterstock)
   

  בגדול, אני חושב שהבעיה מתחילה כשלגבר לא נעים והוא מתחיל לייצר אשליה שהכול סבבה, למרות שמבחינתו אין כיוון. אני מודה שדי עייפתי מכל הדייטים, ולכן אני מאוד ישיר. אם זה לא מתאים, אני יכול להגיד את זה לבחורה בסוף הדייט. העניין הוא שאיך שלא הופכים את זה, זה מאוד לא נעים להגיד לה שהיא לא מוצאת חן בעיניך, במיוחד אם הכרת אותה דרך חברים משותפים. אני חושב שרובנו נעדיף לתת לה נשיקה קטנה על הלחי ולסגור ב"יאללה נדבר", למרות שאתה יודע שלא תדברו.

   

  איך היא יכולה לדעת אם לצפות לטלפון? אם בחור לא נותן לבחורה אפילו נשיקה קטנה על הלחי בסוף הדייט זה יכול להיות סימן שהוא לא בעניין. לפעמים קורה גם ההפך - דווקא בגלל שאני מאוד רוצה אותה, אני לא אעשה כלום כי לא ארצה להרוס. אני יכול ליהנות מלבנות את התשוקה אליה עוד קצת, לא הכול חייב לקרות כאן ועכשיו, אבל היא, מבחינתה, עלולה לחשוב שהוא בכלל לא בעניין שלה.

   

  בכל אופן, לגבי התהיות של בחורות אם ליזום עוד דייט, אני מאמין שהגבר הוא זה שאמור ליזום דייט שני ושלישי. גבר שרוצה לראות את הבחורה - יזום פגישה. ואם יזמתי, זה לגמרי לא מחייב שנדלקתי, ואולי כאן הפספוס של נשים, שהן בטוחות שאם אתה רוצה לצאת איתן שוב, אז בטח נדלקת. ממש לא. יכול להיות שרק בא לי להמשיך לנסות ולהכיר אותך יותר לעומק, כי אולי יש פוטנציאל.

   

  "אנחנו כמו מים וברזל, יוצא חלודה"

  שם: מיכאל

  גיל: 28

  עיר מגורים: פתח תקווה

  סטטוס: רווק

   

  למה גברים מתפיידים? קו דק עובר בין בחור שחותך בגלל שהוא לא מעוניין או שכנראה נפגע ממשהו, אבל כן היה רוצה להמשיך את הקשר. איך אפשר להבדיל? אין פה סטטיסטיקה. אם היא רודפת אחריו אחרי הדייט הראשון ולא קולטת שהוא באמת לא מעוניין, זה פשוט לא נראה טוב. אבל בהחלט יש מצב שגם הגבר רוצה לפעמים שהבחורה קצת תרדוף אחריו. אחרי הכול, זוגיות כוללת בתוכה גם משחקי חיזור.

   

  כן צריך לשמור על איזון - שפעם היא רודפת אחריו ופעם הוא אחריה. אם הוא נעלם וממשיך לאותת לך שהוא רוצה, ההמלצה שלי היא להגיד "אוקיי, אני אחזר אחריו טיפה". אבל אם הוא ממשיך לשחק משחקים, תשחררי ותגידי לו "מותק, אם תרצה, אתה יודע איפה להשיג אותי, עכשיו הכדור בידיים שלך!". אני לא נוהג להיעלם, אני אדם מאוד ישיר, אבל אם אני רואה שהיא מנוהלת על ידי מצבי רוח, מאוהבת מעל הראש או מצייתת לי, אני נרתע. אם יצאנו כמה פעמים ולא מתאים לי, אני אומר ומנסה להסביר למה. לבחורה שיצאתי איתה לא מזמן אמרתי "מצטער, אבל לא נראה לי שאנחנו יכולים להסתדר. אנחנו כמו מים וברזל - יוצא חלודה". אני לא מאמין בלהתחפף.

   

  מצד שני, אם ראיתי מישהי רצינית שיש לה פוטנציאל להגיע איתי רחוק, זה מבחינתי אתגר ואני יודע שאם אתייחס אליה נכון ואטפח את הקשר, שנינו נרוויח מזה. אני עכשיו נמצא במקום שאני מכוון למערכת יחסים רצינית, אז ברור שאשתדל לא להגיד את זה לבחורה על הדייט הראשון, אבל אני בהחלט רוצה לראות אם יש לה פוטנציאל לגדל איתי את ילדיי בעתיד. כלומר, אני בודק עד כמה היא מוכנה לוותר על אזור הנוחות שלה, כי מה לעשות, החיים זה לא תמיד לפי מה שנוח לנו.

   

  כשאני לוקח דוגמה מאימא שלי, ברור לי שהיא עשתה הרבה ויתורים והפגינה הרבה גמישות כדי שכולנו נהיה מאושרים. לדעתי אישה חייבת את התכונות הללו כדי להקים משפחה. שתהיה אמיתית, מעניינת, יפה זה אחלה - אבל אנשים משתנים עם החיים, ולי חשוב לראות שהיא טיפוס שיודע להתמודד גם עם קשיים, ולא לשקוע ולקרוס לתוך עצמה בכל משבר הכי קטן.

   

   

   

  שלי פרץ היא תסריטאית, שחקנית ומנהלת תוכן וקריאייטיב ב"קבלה לעם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  אין רווקה שלא מכירה את "תופעת הגברים הנעלמים"
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים