שתף קטע נבחר

המשטרה: תשתית ראייתית נגד ראש עיריית כפ"ס

המשטרה הודיעה כי עם סיום החקירה בעניינו של יהודה בן חמו התגבשה לכאורה תשתית ראייתית לביצוע עבירות של שחיתות ציבורית, ובהן גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים

 

יהודה בן חמו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יהודה בן חמו(צילום: מוטי קמחי)

המשטרה הודיעה אחר הצהריים (יום ה') כי התגבשה תשתית ראייתית לכאורה נגד ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, בגין מעורבות בעבירות מתחום טוהר המידות, ובהן גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ומרמה והפרת אמונים. הוא חשוד שקיבל במרמה מאות אלפי שקלים כתרומה מקבלנים באמצעות תווי קנייה שכביכול היו אמורים להגיע לנזקקים.

 

עם סיום החקירה בעניינו של בן חמו יועבר בימים הקרובים התיק לפרקליטות לצורך עיון והחלטה. במסגרת החקירה נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות ראש העירייה.

 

החקירה החלה לפני כמה חודשים. על פי החשד, ראש העירייה פיתח מסלול אישי לקבלת תרומות בשווי מאות אלפי שקלים שקיבל מאנשי עסקים, תוך ניצול מעמדו. את התרומות שקיבל בחר ראש העירייה להעביר בין היתר למקורביו ולשימושו האישי. כמו כן, חשוד ראש העירייה כמי שפעל בניגוד עניינים, לאחר שבהיותו ראש עיר ויו"ר ועדת תכנון ובנייה, עסק בקידום ענייניו של אחד ממקורביו.

 

 

יחד עמו נעצרו עוד 13 חשודים בפרשה. המשטרה ייחסה לחשודים עבירות של לקיחת שוחד, מתן שוחד, סיוע לשוחד, גניבה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים ואיסור הלבנת הון. המשטרה ניהלה חקירה סמויה בעניין במשך יותר משנתיים. נציג המשטרה דיווח באחד מדיוני הארכת המעצר, כי ראש העיר היה תחת מעקב, וכי בידי המשטרה ראיות לדרכי העברת השוחד.

 

מטעמו של יהודה בן חמו, המיוצג ע"י עורכי הדין בעז בן צור ודקלה סירקיס, נמסר בתגובה: "להמלצת המשטרה אין תוקף מחייב. מעבר לכך וכפי שניתן לראות, קיים פער מהותי בין הטענות שהועלו על ידי המשטרה בתחילתה של החקירה והמעשים שיוחסו לראש העיר, לבין הטענות וההמלצות הנשמעות מפיה כיום. אנו מניחים כי פער זה יהיה אף גדול יותר בהמשך הדרך, עת יתברר כי ראש עירית כפר סבא, מר יהודה בן חמו, פעל כדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ראש עיריית כפ"ס, יהודה בן חמו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים