שתף קטע נבחר

משרד החוץ: הפרקליטות פתחה בבדיקת התקרית בשגרירות בירדן

פרקליט המדינה שי ניצן הנחה את הגורמים הרלוונטיים להעביר לידיו חומרים הנוגעים לאירוע, ובתום הבדיקה יעודכנו השלטונות בירדן בהתפתחויות ובממצאים. אתמול דווח ב-ynet כי המשטרה צפויה לזמן את המאבטח שירה למוות בשני ירדנים לחקירה באזהרה

משרד החוץ הודיע אתמול (ו') רשמית כי בהתאם להליכים המשפטיים המקובלים ישראל מקיימת תהליך בדיקה של האירוע שהתרחש בשגרירות בירדן בתחילת השבוע, שבמסגרתו נדקר איש ביטחון ישראלי בעמאן ואז ירה למוות בשני אזרחים ירדנים. אתמול דווח ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet כי המשטרה תזמן בקרוב לחקירה באזהרה את המאבטח וכי מסקנות החקירה יועברו, בהתאם לאמנת וינה, לרשויות בירדן.

 

לפי הודעת משרד החוץ, פרקליט המדינה שי ניצן, בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הנחה את כל הגורמים הרלוונטיים להעביר לידיו חומרים הנוגעים לאירוע. לאחר מכן תעדכן ישראל את ירדן לגבי התפתחויות והממצאים בבדיקה.

נתניהו מחבק את המאבטח הישראלי שירה למוות בשני הירדנים (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
נתניהו מחבק את המאבטח הישראלי שירה למוות בשני הירדנים(צילום: חיים צח, לע"מ)

בתוך כך, סוכנות הידיעות הירדנית הרשמית "פטרה" מסרה מוקדם יותר אמש שמשרד החוץ הירדני העביר אתמול לממשלת ישראל, דרך הערוצים הדיפלומטיים, את תיק החקירה בעניין התקרית בשגרירות הישראלית בעמאן. משרד החוץ קיבל את תיק החקירה ממשרד המשפטים אחרי שהתביעה הכללית השלימה את חקירתה וייחסה למאבטח הישראלי שני אישומים.

 

 

במהלך דיוני הקבינט המדיני-ביטחוני בנוגע למשבר בירדן אמר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהוא מומחה למשפט בינלאומי, כי ישראל חתומה על אמנת וינה שעל פיה נהנים עובדי השגרירות מחסינות מפני נקיטת הליכים פליליים נגדם בארץ היעד. יחד עם זאת, לאחר שהם שבים לישראל על שלטונות החוק לחקור אותם על החשדות נגדם.

הפגנת מחאה נגד ישראל בעמאן, אתמול ()
הפגנת מחאה נגד ישראל בעמאן, אתמול

המלך עבדאללה בניחום אבלים אצל משפחת אחד ההרוגים ()
המלך עבדאללה בניחום אבלים אצל משפחת אחד ההרוגים

מדובר בהליך שגרתי הכתוב באמנת וינה ובו חייבות המדינות שהן צד לאמנה להחזיר את הנציגים הרשמיים החשודים בביצוע עבירות למדינות המוצא שלהם, בעוד שאלו מתחייבות לתחקר את החשודים בביצוע העבירות על פי אמות מידה הנהוגות במדינות מערביות.


פורסם לראשונה 28/07/2017 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
נתניהו והמאבטח זיו
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים