שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זה אפשרי: קצת אהבת חינם בחופשה שלכם
  בית המקדש חרב בגלל שנאת חינם. זו לא סיבה שגם החופשה שלכם תיחרב. מיוחד ל-ט' באב: כך תוכלו לחלוק אהבת חינם עם הטייסים, הדיילים, פקידי הקבלה ואפילו עם הנוסעים במטוס. חופשה נעימה

  אנחנו אוהבים להתלונן על החופשות שלנו, שלא לומר לפזר סביבנו שנאת חינם מרגע שאנחנו יוצאים מהבית ועד הגיענו ליעד החופשה ואפילו לחדר המלון. אבל אם לרגע תניחו את העצבים בצד, תוכלו לראות איך קצת רצון טוב וחיוך גדול יכולים להפוך לאהבת חינם - שאפילו תשתלם לכם. לרגל ט' באב, הנה חמש דוגמאות.

   

  עם הטייסים

  גם אתם מצקצקים ומצחקקים על אותם "מוחאי כפיים" בסוף הטיסה? אז קודם כול, זו לא בושה. הרי בכל זאת הם הנחיתו את המטוס בשלום. שנית, מחקרים מוכיחים כי מחיאת כף בסוף הטיסה אינה רק כדי להודות לטייסים אלא גם משחררת לחצים שאפילו לא ידעתם שהצטברו אצלכם במהלך הטיסה.

  תעשו לו כבוד (צילום: סיוון פרג')
  תעשו לו כבוד(צילום: סיוון פרג')

  אז תעשו כבוד וחלקו אהבת חינם לטייסים. נקווה רק שהם ישמעו את המחיאות שלכם, כי זה לא תמיד קורה.

   

  עם דיילי האוויר

  אנחנו יודעים שלפעמים המעברים בין השורות נחסמים בעגלות מזון, שתייה או דיוטי פרי בדיוק בזמן שאתם חייבים ללכת לשירותים. אנחנו גם יודעים שללא מעט מכם יש תלונות על האוכל.

  לדיילים שלכם תפקיד גדול מהגשת קפה. זכרו זאת (צילום: shutterstock)
  לדיילים שלכם תפקיד גדול מהגשת קפה. זכרו זאת(צילום: shutterstock)

  אבל אל תשכחו שאת הדיילים שלכם מעניין משהו אחר לחלוטין בראש ובראשונה: שתגיעו ליעדכם בבטחה. כן, למרות שזה לא נראה לעין, הדיילים אחראים בראש ובראשונה על הבטיחות והביטחון בטיסה. במילים אחרות: הם דואגים לכם, ולכם אין שום סיבה לא להראות להם קצת אהבת חינם. חיוך, למשל.

   

  עם דיילי הקרקע

  בואו נגיד את הדברים אחת ולתמיד. כתוב לכם בכרטיס הטיסה כמה משקל מותר לכם להעלות לבטן המטוס אם בכלל - וכמה לתא הנוסעים. אם חרגתם מהמשקל, מאוד יכול להיות שתיאלצו לשלם על כך. דיילי הקרקע לא אשמים בעניין ולא יכולים לעשות דבר בנדון, אלה החלטות של חברות התעופה.

  תהיו נחמדים, אולי דיילי הקרקע ישדרגו אתכם (צילום: Shutterstock)
  תהיו נחמדים, אולי דיילי הקרקע ישדרגו אתכם(צילום: Shutterstock)

  מה הם כן יכולים לעשות? לשדרג אתכם ממחלקת תיירים למחלקת תיירים פלוס, להושיב אתכם ביציאת החירום ובמקרים קיצוניים אולי אפילו לשדרג אתכם למחלקת העסקים. אז תנו להם קצת אהבת חינם. זה עשוי להשתלם לכם בסוף.

   

  עם הנוסע שלידכם במטוס

  בין שאתם נוסעים בהרכב זוגי או משפחתי ובין שאתם נוסעים לבד, כמעט תמיד יישב לצדכם במטוס אדם שאינכם מכירים. אז מה עושים? מפגינים אהבת חינם. מתנהגים נחמד, אפילו מחייכים ושואלים לשלומו ברגע שמתיישבים.

  היו נחמדים לשכנים שלכם (צילום: shutterstock)
  היו נחמדים לשכנים שלכם(צילום: shutterstock)

  האדם שלידכם הוא השכן שלכם לשעות הקרובות - ובחלק מהמקרים לשעות רבות. אז למה לא להיות נחמדים?

   

  עם פקידי הקבלה במלון

  ואחרי שכבר הגעתם ליעדכם, מה עם פקידי הקבלה במלון? נכון, כולנו מכירים את שעת הכניסה המאוחרת לחדרים במלון, ולא תמיד אנחנו מרוצים מהחדרים עצמם.

  גם אליה ישתלם לכם להיות נחמדים, אולי (צילום: Index Open)
  גם אליה ישתלם לכם להיות נחמדים, אולי(צילום: Index Open)

  אבל אם דווקא כן תהיו נחמדים ותחלקו אהבת חינם עם אנשי הקבלה במלון, סביר להניח שגם אם יש בעיות - השירות שתקבלו יהיה קצת יותר נעים. מי יודע, אולי אפילו תקבלו חדר טוב יותר מזה שהתכוונתם, בקומה גבוהה יותר או סתם ברמה גבוהה יותר.

   

  אהבת חינם, זה כל הסיפור - גם בחופשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "זה אפשרי: קצת אהבת חינם בחופשה שלכם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים