שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  טלטלה במחירי הסלולר לטסים לחו"ל: החל מ-49 ש' ל-1GB
  גולן טלקום מציעה חבילת גלישה בנפח 2 ג'יגה ב-149 שקל, ו-1 ג'יגה ב-49 שקל בלבד - אולם מחיר זה יינתן רק בתנאי שמדובר בלקוח שני. HOT מובייל מציעה 1 ג'יגה ב-99 שקל בהזמנה דרך האפליקציה ופלאפון מציעה חבילת "הרגע האחרון" בנתב"ג. מה מציעות שאר החברות ומה הכי משתלם?

  1GB ב-49 שקל בלבד לחו"ל, אבל רק ללקוח השני: זה מה שמציעה גולן טלקום לטסים לחו"ל, בחבילות חדשות שהשיקה היום (ד'). לצידה, מציעות גם HOT מובייל, פלאפון וחברות סלולר נוספות מבצעי סלולר והורדות מחירים לישראלים המתיירים בעולם. התוצאה: שוק הסלולר לטסים לחו"ל מבעבע, אבל אל

  תשמחו מאוד: המחירים עדיין גבוהים יחסית לעומת מחירי ישראל.

   

  גולן טלקום מציעה כעת חבילת גלישה בנפח 2GB ב-149 שקל, בתוקף ל-14 יום. מי שנוסע עם בן זוג יוכל להוסיף חבילת גלישה של 1 GB ב-49 שקל בלבד. לכאורה זהו מחיר שובר שוק, אבל הוא יינתן כאמור רק בתנאי שמדובר בקו נוסף ורק בתנאי ששני הלקוחות הם לקוחות גולן טלקום. ניתן להוסיף גם יותר מקו נוסף אחד , כלומר משפחה של 5 נפשות יכולה לקנות 4 חבילות של 1GB ב-49 שקל לחבילה, בתנאי שבן המשפחה החמישי קונה חבילה של 2GB ב-149 שקל.

   

  הפורמט הזה לא מתאים למשל לנסיעה של חברים, שאחד מהם בגולן והשני בחברה אחרת, אם כי החבר הנוסף יכול להצטרף לגולן למשך חודש (למשל בחבילת המבצע: 24.90 שקל לחודש). 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  עד כה, גולן טלקום לא הציעה חבילה ייחודית לחו"ל בסגנון זה, אלא רק חבילת גלישה יומית. כמו כן כללה החבילה שיחות וגלישה בחו"ל בחבילת 99 שקל לחודש שלה, שכוללת שיחות והודעות ללא הגבלה ו-6GB נפח גלישה לשימוש בישראל ומחוץ לישראל. חבילת ה-99 שקל לחודש היא המשתלמת ביותר למי שנוסע לעתים תכופות מאוד לחו"ל, אך לא משתלמת לנוסע מזדמן (כי יש מחירים חודשיים נמוכים יותר בשוק וכי מי שרוצה להתחבר לחבילה זו ולהתנתק רק לשם הטיסה - צריך לשלם על כרטיס סים). עוד מגבלה: בן זוגה של לקוחה שמנויה לגולן בחבילה זו, לא יכול למשל לרכוש חבילה נוספת ב-49 שקל. המבצע: חבילה שנייה ב-49 שקל, מוגבל ללקוחות חבילות אחרות בלבד בגולן.

   

  גם ל-HOT מובייל יש מבצע חדש

  במקביל, גם HOT מובייל הורידה מחירים בחבילות הגלישה שלה, ל-99 שקל עבור 1GB, אבל רק לנרשמים דרך האפליקציה של החברה. באתר האינטרנט המחיר עדיין עומד על 119 שקל לאותו נפח גלישה.

   

  גם לפלאפון יש מבצעים חדשים ללקוחותיה הטסים לחו"ל שהגיעו לנתב"ג וגילו ברגע האחרון ששכחו להזמין חבילת סלולר לחו"ל. חצי GB גלישה ב-99 שקל, וכן 50 דקות שיחה ו-50 סמסים. מחיר זה משתלם פחות ממחירי HOT למשל, שמציעה באותו מחיר נפח כפול. אצל רמי לוי תקשורת אפשר לרכוש חבילה של 1GB ב-119 שקל. המחיר הכי גבוה ל-1GB מוצע על ידי פלאפון: 170 שקל.

   

  לגולשים כבדים: פרטנר ממשיכה להציע 6GB וגלישה חינם באפליקציות

  לגולשים הכבדים, אלה שמעלים תמונות לרשתות החברתיות ומורידים תמונות, צופים בוידיאו, משתמשים באפליקציות להמלצות תיירות ומשתמשים בוואטסאפ כולל שיחות וידיאו, כדאי להשתמש בחבילות עם נפח גלישה גדול יותר.

   

  HOT מובייל מציעה 5GB גלישה ב-199 שקל בהזמנה דרך האפליקציה שלה, או ב-219 שקל דרך אתר האינטרנט. ההצעה של פרטנר לכאורה יותר משתלמת: באותו מחיר, 6GB גלישה (כלומר ג'יגה אחד יותר) וכן גלישה ללא הגבלה בוויז, אינסטגרם, וואטסאפ, פייסבוק, מחוץ לחבילת הגלישה. זה משתלם למשתמשים כבדים מאוד, כי רוב הנוסעים טסים לחו"ל לתקופה של מספר ימים עד שבועיים ולא בהכרח זקוקים לכל הנפח הזה.

   

  עוד אופציות לגלישה בחו"ל: סים חיצוני, סים מקומי ו-Wi-Fi

  בחבילות שכוללות גם גלישה והודעות כדאי לבחור רק אם אתם לא רוצים נפח גלישה גדול, ורק אם אתם לא בטוחים באיכות הגלישה וצריכים לתקשר בנסיעה עם שותפים לטיול. מי שמעוניין בשיחות הביתה, אפשר לנהל אותן דרך סקייפ או וואטסאפ. מחירי החבילות מגוונים, הרכביהם מסובכים ומתישים, ולכן קשה לקבוע איזו חבילה משתלמת כאן: איש איש לפי צרכיו, אם יצליח לפצח את הרכב החבילות האלה.

   

  כך גם בחבילת גלישה יומית - החבילות של HOT מובייל הן יחסית נוחות, כי הן כוללות אפשרות לדבר ולסמס ב-89 אגורות לדקת שיחה או הודעת סמס. כך, אפשר לדבוק בגלישה הסלולרית ולנצל אפשרות זאת לשיחות וסמסים, רק אם הגלישה לא מספיקה או משובשת.

   

  כל החבילות האלה מוגבלות ללקוחות החברות בלבד, ותיקים ומצטרפים חדשים. יש חברות שמציעות סים חיצוני כמו 019 מובייל, שמציעה למשל חבילה גלישה של 1GB ב-99 שקל (ל-7 ימים בלבד).

   

  יש חברות רבות נוספות שמציעות שירותים כאלה, בין היתר: "סים זול" (55 אירו לגלישה ללא הגבלה באירופה והחל מ-69 דולר לשיחות וגלישה ללא הגבלה בארה"ב), או "world8" שנמכר בדואר ישראל (150 שקל ל-1GB וכן 200 הודעות ו-200 סמסים). הצרכן נדרש לאסוף את כרטיס הסים ולשנות מספר, ולא כל הצרכנים אוהבים את זה. עם זאת, הסים נשאר אצלכם וניתן לשימוש חוזר. ניתן כמובן לקנות סים מקומי במדינה בה אתם שוהים ולדבר ולגלוש בזול יותר.

   

  דרך נוספת לגלוש בחו"ל היא באמצעות Wi-Fi (אינטרנט אלחוטי). מומלץ לכל גולש להעביר את הסמארטפון שלו לגלישת Wi-Fi חינם בכל הזדמנות, אלא אם רכש חבילת גלישה עצומת נפח במיוחד. בזק מציעה ללקוחותיה חיבור אוטומטי ל-Wi-Fi גם ללא הצורך להתחבר ידנית או להכניס ססמא, או לשלם למפעיל Wi-Fi מקומי. זה נחמד, אבל אין כיסוי כזה בכל מקום.

   

  האותיות הקטנות

  • אל תשכחו לפתוח את הנייד לשירותי נדידה בחו"ל
  • לכמה זמן תקפה החבילה? יתכן שאתם טסים ל-21 יום והחבילה תקפה רק ל-14 יום
  • החבילה נגמרה, המשכתם להשתמש: חברות הסלולר מחויבות לחסום את הגלישה בתום השימוש, אך לא מחויבות לחסום שיחות והודעות, אם פתחתם את הטלפון הנייד שלכם לחבילה כזאת. לכן, שימו לב להודעות שאתם מקבלים מהחברה לגבי ניצול החבילה.
  • בדקו מראש: לאלו מדינות מתאימה החבילה? יש חברות שמציעות חבילה לחו"ל שמתאימה ל-30 מדינות, יש שמציעות ל-80 מדינות ויש ל-140 מדינות, אך הן מחולקות לקבוצות שונות של מדינות, שמתומחרות באופן שונה. חשוב מאוד לבדוק שכל המדינות בהן אתם נופשים כלולות בחבילה. אם אתם רוצים לעבור את הגבול באופן ספונטני - בדקו אם המדינה החדשה כלולה בחבילה. אחרת תשלמו הון על שימוש סלולרי מחוץ לחבילה.
  • החבילות לא תקפות בלב ים: משלבים שיט בטיול? אוי ואבוי לכם אם תפעילו את הסלולרי בלב ים. תחטפו חשבון סלולרי של אלפי שקלים. עליכם לקנות חבילה מיוחדת ללב ים, או לשים את הנייד שלכם עם מצב טיסה לאורך כל השיט.
  • אל תתקשרו למלון מהסלולרי: שיחה מקומית בדרך כלל לא כלולה בחבילות לחו"ל. הן כוללות רק שיחות למספרים ישראלים. שיחה כזאת דרך הסלולרי למלון, למסעדה, לחבר מקומי - תעלה לכם ביוקר. (בפרטנר מציעים שיחות מקומיות כלולות בחבילה). 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "טלטלה במחירי הסלולר לטסים לחו"ל: החל מ-49 ש' ל-1GB"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים