שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקלה לעסקים הקטנים: ישראכרט תפחית את עמלות הסליקה
  ישראכרט תפחית את עמלות הסליקה הנגבות מעצמאים ועסקים קטנים לשיעור של 1.1%, זאת במסגרת הסכם שנחתם עם הארגון המייצג של העצמאים. כיום משלמים חלק מהעסקים הקטנים עמלה המגיעה ל-2.5%

  הסדר חדש בין חברת כרטיסי האשראי ישראכרט ללשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל יפחית את עמלות הסליקה לעסקים הקטנים ל-1.1% משווי העסקה.

   

  כיום משלמים העסקים הקטנים בממוצע עמלת סליקה של כ-1.5% לחברות האשראי, כאשר חלק מהעסקים הקטנים משלמים עמלה שקרובה ל-2.5%. זאת בעוד העסקים הגדולים נהנים מכוח מיקוח ומשלמים עמלה ממוצעת של 0.85%.

   

  במסגרת ההסכם, עצמאים ועסקים החברים בארגון לה"ב, יהנו מההנחה החל מחודש ספטמבר, כאשר העמלה תעמוד על 1.21% וחודש אחד בשנה לא תיגבה עמלה בגין הסליקה.

   

  ההסדר לא יכלול את כרטיסי אמריקן אקספרס אותם סולקת ישראכרט באופן בלעדי ועמלת הסליקה בהם גבוהה באופן משמעותי משאר הכרטיסים.

   

  משמאל: יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון, רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט, רועי כהן, נשיא לה"ב (ליאת מנדל)
  משמאל: יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון, רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט, רועי כהן, נשיא לה"ב(ליאת מנדל)

  כיום חברים בארגון להב כ-200 אלף עסקים ועצמאים (מתוך יותר מ-500 אלף עסקים הפועלים בישראל), מתוכם רבים אינם מקבלים כרטיסי אשראי כלל או שכבר כיום נהנים ממחיר מופחת. בפועל ההטבה רלוונטית לכ-80 אלף עסקים, אם כי בלהב מקווים שהשינוי יגרום לעוד עוסקים לאפשר תשלום בכרטיס אשראי.

   

  בנוסף תקים ישראכרט בשיתוף להב, מועדון לקוחות אליו יוכלו להצטרף ציבור העצמאים והעסקים הקטנים בישראל, שיעניק שירותים והטבות לחברי הארגון. בין הייתר, פתרונות בעולם המסחר המקוון, פתרונות בעולמות השיווק וניהול הלקוחות, מבצעים ועוד.

   

  נציין כי לפני כשבועיים הגיעה התאחדות המלאכה והתעשייה המייצגת כ-40 אלף יצרנים ועסקים קטנים, להסכם עם חברת כאל במסגרתו ישלמו החברים באיגוד עמלת סליקה דומה. בנוסף, תעניק כאל הנחה בסליקת כרטיסי דיינרס הנסלקים בלעדית על ידי כאל, והיא תעמוד על 1.4%.

   

  במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום אמר עו"ד רועי כהן, נשיא להב: "שוק סליקת כרטיסי האשראי בישראל הינו שוק קטן, המגלגל סכום מוערך של כ-3 מיליארד שקל בשנה. בעוד בתי העסק הגדולים משלמים בממוצע עמלת סליקה של 0.85% מהעסקה, בתי העסק הקטנים משלמים עמלה הגבוהה ב-74% והעומדת על ממוצע של 1.48%.

   

  "מפניות של עסקים קטנים שהגיעו ללהב, אנו עדים לפערים תהומיים בין עסקים גדולים לעסקים קטנים, ובכלל זה עמלות סליקה הנגבות מעסקים קטנים המגיעות ל- 2.5% ואף יותר. עלויות הסליקה מגיעות לעיתים לכ-20% מהרווח הנקי."

   

  מנכ"ל קבוצת ישראכרט רון וקסלר הוסיף: "אנו גאים על שיתוף הפעולה האסטרטגי עם להב שיביא בשורה אמיתית לעסקים הקטנים".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הקלה לעסקים הקטנים: ישראכרט תפחית את עמלות הסליקה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים