שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההסכם עם ארי הרו: עדות שוברת שוויון
  הכספים שחולטו מחשבונו, האיום מפני אובדן ביתו ואוצר הראיות שנאספו נגדו בחו"ל. כך נתפר הסכם עד המדינה עם ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של נתניהו - והאיש שבפרקליטות מקווים כי יביא לפריצת הדרך בחקירת ראש הממשלה

   

  הרו ונתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי ) (צילום: אלכס קולומויסקי )
  הרו ונתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי )

  בזמן שמשבר המגנומטרים בהר הבית העסיק את צמרת מערכת אכיפת החוק, היו בפרקליטות מי שעסקו מאחורי הקלעים בסוגיה אחרת: סגירת הפרטים בעסקת עד המדינה עם ארי הרו.

   

  גם בצל סודיות המגעים וצו איסור הפרסום בפרשה, גורמים המצויים בסוד העניינים מספרים כי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה, סומן כבר מזמן כעד פוטנציאלי בחקירות נתניהו: לאחר שנערמו נגדו "ראיות ברזל" בתיק פלילי אחר, הקשור לחברת ייעוץ שהחזיק הרו בבעלותו, לכאורה בניגוד לחוק, כשכבר היה עובד מדינה, סברו בפרקליטות כי יוכל לספק להם את הסחורה שחיפשו על מנת לקדם את החקירות המדשדשות נגד נתניהו שסבלו מעיכובים רבים בשל חיקורי הדין בחו"ל.

   

  בסופו של דבר, המסמכים נערמו והבטיחו פריצת דרך: עומס של ראיות, עדויות והודאות סיפקו את מה שכונה "חלומו של תובע". דווקא בגלל אותו ביטחון רב בתיק נגד הרו, שלטענת גורמים היה יכול לשלוח אותו למאסר של כמה שנים, הרגיש בסוף שלא נותרה לו ברירה,= והסכים לחתום על הסכם עם המדינה, שבמסגרתו לא ייאלץ לשבת בכלא.

  הרו בחודש שעבר ביציאתו ממשרדי להב 433 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  הרו בחודש שעבר ביציאתו ממשרדי להב 433(צילום: שאול גולן)

  הלחצים שהופעלו עליו גם סייעו לשכנע אותו לשתף פעולה: כספים חולטו מחשבונו ואף התעורר חשש כי הוא עלול לאבד את ביתו. ואולם מה שהכריע את הכף זה כנראה תוצרי חיקורי הדין שנעשו בחו"ל: כשנתקל בעוצמת הראיות, סיפרו הגורמים, הרו נכנס לחרדה - והחליט לשפוך הכול.

   

  הפעם כבר לא מדובר ברכילות או בהשערות: החומר שסיפק בעיקר בתיקים 1000 וגם ב-2000 (אך גם חומר נקודתי בתיק 3000) כבר הוצלב ברובו ונחשב ל"מידע מפתח" שסוגר פערים בין מה שנתפס כ"התנהלות בעייתית שנראית מושחתת" - לבין אמת משפטית חיונית להצלחתו של כל תיק פלילי.

   

  בסופו של דבר עשוי הרו להפוך לגורם שובר שוויון המספק לא רק ראיות ספציפיות שקריטיות להבשלת כתב אישום נגד ראש הממשלה, אלא גם עדות שיטה על האופן שבה פעלה סביבו המערכת המושחתת לכאורה.

   

  למרות הביטחון היחסי שעימו ניגשים בפרקליטות לחקירה, במערכת המשפט עדיין מזהירים כי נותרה מלאכה רבה להידוק העדויות של הרו ולהכינן לבית המשפט. בנוסף, אין לשכוח שלאחר השלמת העדויות יתקיימו חיקורי דין נוספים, יוצלבו הראיות וייתכן שגם יעומת הרו עם החשודים.

   

  המשמעות היא שעדותו הדרמטית והראיות שהוא מספק עוד יצטרכו להיבחן על ידי המשטרה והפרקליטות ולעמוד מול חקירות נגדיות אם יוגש כתב אישום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות"
  הרו עם נתניהו
  צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות"
  מומלצים