שתף קטע נבחר

בכפוף לשימוע: משה איבגי יואשם בביצוע עבירות מין ב-4 נשים

הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום נגד השחקן, בכפוף לשימוע, בגין ביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית שביצע לכאורה בנשים, שעם חלקן עבד. על פי החשד, המעשים בוצעו ב-2013-2012

 

משה איבגי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
משה איבגי(צילום: ירון ברנר)

הפרקליטות הודיעה היום (א') לפרקליטו של משה איבגי כי לאחר עיון בחומר הראיות נשקלת העמדתו לדין של השחקן, בכפוף לשימוע, בגין ביצוע עבירות מין בארבע נשים.

 

מפרקליטות מחוז חיפה (פלילי) נמסר כי "מחקירה שנוהלה על-ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה עולה חשד שבין השנים 2013-2012 ביצע איבגי, לכאורה, עבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית בנשים, שעם חלקן עבד". מטעמו של איבגי נמסר כי הוא מכחיש כל פגיעה באדם.

 

 

לפני יותר משנה העבירה המשטרה את התיק לפרקליטות עם המלצה להעמיד לדין את השחקן. במשטרה אמרו בשעתו כי התבסס חשד לדפוס פעילות מצדו של איבגי שניצל לכאורה את מעמדו וביצע עבירות מין באותן נשים.

 

האירוע שהוביל לבדיקה ולאחר מכן את החקירה הפלילית נגד איבגי קשור לאישה מתיאטרון בצפון הארץ. על-פי החשד, בעת שהאישה ביקשה לחבק את איבגי, הוא שלח ידיים לעבר החזה שלה והעיר כלפיה הערות מיניות פוגעניות. כמו כן, במהלך החקירה עלו מקרים נוספים של נשים שבהן נגע ונישק. אחת מהן הייתה תלמידה שקשורה לסדנה שהעביר. איבגי טען בחקירה שלא ביצע כלפי אף אחת מהנשים אקט מיני מבזה. "הכול היה בקטע חברי", הסביר לחוקרים.

 

במהלך החקירה עומת איבגי עם המתלוננות. אחת מהן הטיחה בו כי פגע בה במעשיו, ואילו הוא טען שלא ניסה לפגוע בה.  

 

 

עו"ד ליאת בהר כהן, שמייצגת את אחת המתלוננות נגד איבגי, אשר עבדה עמו בעבר בתיאטרון חיפה ולכאורה הוטרדה על ידו, מסרה: "המתלוננת ואני מברכות על הודעת הפרקליטות. אנחנו מקוות שהם יקבלו את ההחלטה הנכונה במהירה". המתלוננת אינה עובדת כיום בתיאטרון.

 

בשנה שעברה קראו ארגוני נשים לשלול ממשה איבגי את פרס השחקן הטוב בפסטיבל חיפה שבו זכה במשותף עם נורמן עיסא, על הופעתם בסרט "מלחמת 90 הדקות". הנהלת הפסטיבל התעקשה להעניק לו את הפרס חרף המחאה הציבורית: "הנהלות פסטיבלי סרטים בכל העולם אינן מתערבות בהחלטות המקצועיות והעצמאיות של צוותי השיפוט שלהן". למחאת ארגוני הנשים הצטרפו יותר מ-100 אנשי קולנוע שחתמו על מכתב מחאה על הענקת הפרס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
משה איבגי
צילום: ירון ברנר
מומלצים