שתף קטע נבחר

שר התקשורת מקדם סגירה של אל-ג'זירה בישראל: "פוגעת בביטחון המדינה"

איוב קרא פנה לשר לביטחון פנים בבקשה שיסגור את משרדי הרשת הקטארית על רקע הטענות שהיא מסיתה נגד ישראל, והודיע גם כי יבקש מלשכת העיתונות הממשלתית לשלול מכתבי אל-ג'זירה בארץ את תעודות העיתונאי שלהם: "חופש הביטוי איננו חופש ההסתה"

שר התקשורת איוב קרא הודיע היום (א') כי פנה לשר לביטחון פנים בבקשה שיסגור את משרדי רשת "אל-ג'זירה" הקטארית בישראל. "ביטחון אזרחינו ושלומם גובר בעתות טרור על חופש הביטוי – נקודה", אמר השר קרא. "חופש הביטוי איננו חופש ההסתה".

 

 

 

איוב קרא. להתייצב לצד סעודיה ומצרים (צילום: AP) (צילום: AP)
איוב קרא. להתייצב לצד סעודיה ומצרים(צילום: AP)

קרא הודיע כי יבקש מלשכת העיתונות הממשלתית לשלול את תעודות העיתונאי מכתבי אל-ג'זירה הפועלים בישראל וכי פנה לחברות הכבלים והלוויין כדי שישקלו להוריד את אל-ג'זירה מרשימת הערוצים שלהן. לטענתו, הן הביעו נכונות לשקול זאת.

 

קרא האשים את אל-ג'זירה בהסתה לאלימות סביב אירועי הר הבית בחודש שעבר, ואמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפה את כוחו לקדם את הפעולה נגד אל-ג'זירה.

 

"ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, אבל המלחמה בטרור הפכה לדבר שמחייב פעולה. הדיווח של אל-ג'זירה הוא הסתה", אמר קרא. "בתקופה האחרונה כמעט רוב המדינות באזורנו קבעו שאל-ג'זירה תומכת טרור", הוסיף, והדגיש את עמדתן של סעודיה ומצרים, שהטילו חרם על קטאר ודורשות ממנה לסגור את אל-ג'זירה, ואת עמדתה של ירדן. "כל המדינות הללו קבעו שאל-ג'זירה הוא כלי של דאעש, של חמאס, של חיזבאללה ושל איראן, ואנחנו נשארנו היחידים שלא קבעו את זה".

משרדי אל-ג'זירה בירושלים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משרדי אל-ג'זירה בירושלים(צילום: AFP)

אל-ג'זירה בירושלים. האם תיסגר בקרוב? (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אל-ג'זירה בירושלים. האם תיסגר בקרוב?(צילום: EPA)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אולפני אל-ג'זירה בקטאר. קרא רוצה לקדם גם חקיקה (צילום: AP) (צילום: AP)
אולפני אל-ג'זירה בקטאר. קרא רוצה לקדם גם חקיקה(צילום: AP)

קרא אמר כי בכוונתו לפעול גם במישור החקיקה, וכי ברצונו לקדם חקיקה שתקל את החשכת ערוצים במקרים חריגים שבהם לדעת הממשלה נשקפת סכנה לביטחון אזרחי ישראל.

 

השר הדגיש כי צעדי הסגירה שהוא מקדם כעת נוגעים רק לאל-ג'זירה: "אנחנו מדינה דמוקרטית שיש בה חוק וסדר. מי שפוגע בבטחון ישראל – אותו אנחנו מחפשים, אין לנו בעיה עם שום גורם, כולל מדינות אויב, שמדווח על מה שקורה בישראל, כי זה חלק מההווי הדמוקרטי שלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
השר קרא. "הביטחון חשוב יותר"
צילום: AP
מומלצים