שתף קטע נבחר

מסתמנת פשרה בייצוגית: זוגלובק תתן הנחות על מוצרים לטבעונים בגובה 1.5 מיליון ש'

בעקבות צילומים שהציגו התעללות בעופות במשחטה שהייתה בבעלותה, זוגלובק תתן הנחות על מוצרים המותאמים לטבעונים שיושקו בינואר-פברואר 2018. כמו כן, החברה תתרום מיליון שקל לתנו לחיות לחיות ולכלביות בצפון. הסכם הפשרה עדיין דרוש אישור בית משפט

הסכם פשרה בתביעה ייצוגית: זוגלובק תתן הנחות בגובה 1.5 מיליון שקל על מוצרים חדשים מותאמים לטבעונים שתשיק בינואר-פברואר 2018. כמו כן במשך 18 חודשים תתרום תרומה בסך 500 אלף שקל לארגון תנו לחיות לחיות ומזון בשווי 500 אלף שקל לכלביות בצפון. סך גובה הסכום שתשלם זוגלובק: 2.5 מיליון שקל. ההסכם דרוש אישור של בית המשפט המחוזי בירושלים. לציבור יש 45 יום להתנגד לו.

 

התביעה הייצוגית הוגשה ב-2013 בעקבות פרסום כתבת תחקיר כלבוטק ואנונימוס בה נראתה התעללות בעופות במשחטה בשלומי שהייתה שייכת לזוגלובק. בינתיים זוגלובק מכרה את המשחטה. בעקבות אותו תחקיר הוגשו שתי בקשות נוספות לתביעות ייצוגיות.

  

התובעת המייצגת טענה בבקשת אישור הבקשה כייצוגית, כי התנהלות זוגלובק גרמה לה (ולחברי הקבוצה) לנזקים כספיים הבאים לידי ביטוי בחסרון הכיס שהוסב להם עקב רכישתם של מוצרי עוף וכן נזק שאינו ממוני, המשתקף בפגיעה באוטונומיה ובתחושות של עוגמת נפש, תחושות אכזבה וכעס.

 

זוגלובק השיבה כי פעלה בהתאם לנהלי השירותים הווטרינריים, וכי הפעילות במשחטה הייתה נתונה לפיקוח הדוק של רופא וטרינר שפיקח על ההתנהלות במשחטה מטעם השירותים הווטרינריים. על פי זוגלובק הוטרינר היה נוכח במשחטה ואישר את כל פעולותיה. זוגלובק טענה כי היא הפסיקה את הפעלת המתקן לשפיכת עופות, למרות שהפעלתו קיבלה את כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים, וכי הארועים אשר תועדו במצלמות והיו נשוא הבקשה, היו ארועים יוצאי דופן שלא היה בהם כדי ללמד על ההתנהלות השגרתית במשחטה.

 

לפי החברה לא נגרם כל נזק לתובעת המייצגת בין אם נזק ממוני ובין אם נזק בלתי ממוני, הואיל ומוצרי המשיבה אותם רכשה התובעת המייצגת, אינם מיוצרים מפטמים

שנשחטו במשחטה. כמו כן מסרה זוגלובק כי ב-1 במאי מכרה את המשחטה לצד ג' והחל ממועד זה אינה מפעילה משחטה כלשהי. היא הדגישה כי מדינת ישראל החליטה שלא להגיש כתב אישום כנגד המשחטה, זוגלובק ומי מעובדיה בגין האירוע. כמו כן כשרותה לא נשללה.

  

התובעת הגישה בתגובה בקשה להוספת ראיות, בעקבות תשדיר נוסף שפורסם, ובו נראה כי זוגלובק המשיכה להפר את כלל החוקים המוזכרים לעיל.

 

בעקבות המלצת בית המשפט החלו הצדדים בהליך גישור במסגרתו גובש הסכם הפשרה. הוצע כי לתובעת הייצוגית נעה ארז ייפסקו 40 אלף שקל ולבאי כוחה עו"ד ניזאר טנוס מטנוס עורכי דין ייפסקו 335 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים