שתף קטע נבחר

ארי הרו על הסכם עד המדינה: "זה לא דומה לשולה זקן"

נחשפו טענות שהשמיע ראש הסגל לשעבר של נתניהו בטרם חתם על הסכם עד מדינה. הרו טען בין היתר: "הברירה היא לא אם אני או הוא הולכים לכלא, אלא אם אני אלך לכלא ללא סיבה". כמו כן, הוסיף: "זה לא שעברתי על החוק יחד עם נתניהו ועכשיו אני מחפש להפיל את זה עליו כדי לחמוק מעונש"

 

ארי הרו ובנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות") (צילום: אלכס קולומויסקי
ארי הרו ובנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות")

"זה לא דומה לשולה זקן, זה לא שעברתי על החוק יחד עם בנימין נתניהו ועכשיו אני מחפש להפיל את זה עליו כדי לחמוק מעונש". אלו חלק מהדברים שאמר ארי הרו, מי שכיהן לשעבר כראש הסגל של ראש הממשלה, למקורביו בימים האחרונים. כך דווח הערב (יום א') ערוץ 2.

 
מי אתה ארי הרו? - הסיפור המלא - כאן

"מאשימים אותי בעבירה שאיננה קשורה לראש הממשלה ולדעתי לא עברתי אותה. הברירה היא לא אם אני או הוא הולכים לכלא, אלא אם אני אלך לכלא ללא סיבה או לא", טען הרו, שבמסגרת ההסכם שנחתם עמו יורשע בהפרת אמונים, ירצה עבודות שירות במשך חצי שנה במקום עונש מאסר וישלם קנס של 700 אלף שקלים.

 

לגרסת הרו, "ההגדרה של עד מדינה זה מישהו מבפנים שבא ומתהפך על הבוס שלו. זה לא נכון. תיק 2000 זו לא פרשיה שאני פתחתי. זה משהו שבעל כורחי נפל עליי כשהייתי שם. היכולת שלי לדבר או לדבר עם המשטרה זה לא רלוונטי. ייקח זמן, אבל בסוף אנשים יבינו שאני לא מה שהם חושבים שאני תחת הכותרת 'עד מדינה' - לא בעבירות שבהן מאשימים אותי ולא בהסכם שחתמתי".

 

 

באשר למידע שמסר עד כה, אמר הרו בחקירתו: "לא חשבתי בזמן אמת שאלה עבירות פליליות וגם עכשיו אני לא מתיימר לקבוע זאת. לכן הטענה שזה 'לפתוח על נתניהו' איננה נכונה. זה לא עולם המושגים שלי בכלל".

 

על החקירה נגדו בגין מכירה פיקטיבית של החברה בבעלותו, אמר הרו: "האישום נגדי מופרך. לא עשיתי דבר לגבי החברה בלי להתייעץ עם עורך דין. בנסיבות אחרות הייתי יוצא למאבק, אבל במצב הנוכחי ולאור המשאבים שהושקעו אין בזה טעם. זה שאני אקבל כנראה כמה חודשי עבודות שירות, אם הראיות נגדי היו כל כך חזקות הייתי הולך לחמש שנים בכלא ולא היו מסכימים בפרקליטות לרדת כל כך".

 

בנוגע לכהונתו בלשכת ראש הממשלה, אמר הרו: "באתי לשרת פעמיים בלשכת ראש הממשלה מתוך ציונות, כי קראו לי. זו הסיבה שעליתי לארץ ושאני מגדל פה את ילדיי. אני גאה בתקופה ששירתתי בה את הציבור תחת נתניהו ואין לי על מה להתבייש בה".

 

"שר האוצר" של משפחת נתניהו

ההסכם עם הרו נחתם ביום שישי ומיד עורר הדים. בהודעת דוברת המשטרה נמסר כי ההסדר שנחתם היה באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן. "העד ימסור את כל המידע שברשותו שעיקרו הוצג לתביעה. מנגד, תסכים המדינה כי במסגרת תיק נפרד שבו נחקר העד כחשוד ובכוונת המדינה להעמידו לדין, העד יודה בעבירות המיוחסות לו ויורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים.

 

על יתר פרטי ההסכם הטילה נשיאת בית משפט השלום מחוז מרכז, השופטת עינת רון, "צו איסור פרסום בפרשיות המכונות 1000 (תיק טובת ההנאה) ו-2000 (שיחות נתניהו-מוזס)". הצו חל על כל פרט מהליך המשא ומתן שהתנהל עם ארי הרו ובא כוחו, וכן על עדותו של הרו במשטרה ועל פרטים שימסור בחקירה.

השופטת עינת רון אישרה בחמישי את בקשת המשטרה להטיל צו איסור פרסום על כל פרט מהליך המשא ומתן שהתנהל עם הרו ועם בא כוחו, ועל תוכן הדברים שנמסרו במהלך המגעים להיותו עד מדינה.

 

ארי הרו. נכון לדבר על ה"מתנות" של נתניהו בתמורה להסכם (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ארי הרו. נכון לדבר על ה"מתנות" של נתניהו בתמורה להסכם(צילום: שאול גולן)

במשטרה כינו את הרו בעבר "שר האוצר" של סביבת משפחת נתניהו וסבורים שיש בידו מידע על הוצאות ראש הממשלה ורעייתו בנסיעותיהם בחו"ל. הרו היה אחראי על מימון חלק מהוצאות משפחת נתניהו בחו"ל. הוא אף עשוי לספק מידע מסוים גם על פרשת הצוללות. חוקרי המשטרה ביקשו לדעת אם אנשי עסקים זרים מימנו את הוצאות משפחת נתניהו, ואם כן - מי מהם.

 

בידי החוקרים היו עדויות שהרו היה גם מעורב בכספים הקשורים להוצאות המשפחה, ומלבד זאת גם ידע על ה"מתנות" שקיבלה המשפחה - הסיגרים והמשקאות. עורך דינו של הרו מסר לפרקליטות כי הוא נכון לדבר על הנושאים הללו, שעליהם נשאל במשטרה, וזאת בתמורה להגעה להסכם עד מדינה.

 

טענות למשטרה: זו סחיטה

בליכוד לא עברו לסדר היום על חתימת ההסכם, והעלו טענות קשות כלפי המשטרה. "אם זה לא משטרה, זה סחיטה באיומים", אמר ח"ד דוד אמסלם ל-ynet. "אם זה לא משטרת ישראל, ככה מתנהל ארגון פשע. מבחינתי עד מדינה זה דבר לא לגיטימי. עד מדינה זה עבריין שהוא חלק מהעבריינות שמאשימים בה את האחרים, אבל יש לו עוד תכונה שאין לאחרים - הוא גם מלשן ורוצה להלשין על חבריו על מנת להציל את עצמו. לכן זה לא דבר מוסרי. זה דבר בזוי".

 

חבר הכנסת הוסיף ואמר: "למשטרת ישראל יש שיטה, היא יורה בראש הממשלה עשרות כדורים במובן זה שהיא בעצם מגישה או פותחת נגדו מספר תיקים במקביל. זה לא אנושי. בן אדם רגיל לא יכול להתמודד עם סדרה של תיקים". כשנשאל אם נתניהו יצטרך להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום, השיב אמסלם כי "במדינה דמוקרטית שלטון מחליפים לא באמצעות משטרה אלא בקלפי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים