שתף קטע נבחר

אלוף האגרוף מוותר על התואר תמורת השלום

מתאגרף הודי ניצח יריב מסין באליפות אזורית, אך לאור מתיחות בגבול בין המדינות הוא מציע לוותר לו על התואר: "השלום הכי חשוב"

מתאגרף הודי הציע להחזיר את חגורת האליפות שבה זכה בסוף השבוע, בקרב מול מתאגרף סיני, כדי להעביר מסר של שלום על רקע מתיחות בגבול בין הודו לסין.

ויג'נדר סינג  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ויג'נדר סינג

ויג'נדר סינג, בעל מדליית ארד אולימפית, מוכן לוותר על התואר לטובת המתאגרף הסיני זולפיקאר מימיטיאלי - שאותו הביס באליפות אתמול במומבאי. סינג גבר על מימיטיאלי וזכה בתואר אלוף אסיה הפאסיפית במשקל בינוני של ארגון האגרוף העולמי WBO.

 

אחרי ההכתרה שלח סינג מסר של שלום ואמר שניצחונו מתגמד לעומת "הידידות בין סין להודו". הוא קרא לסיים את המתיחות בגבול. "אני רוצה לתת את החגורה לזולפיקאר. אני מקווה שיהיה שלום בגבול. מדובר במסר של שלום. זה הכי חשוב", אמר סינג.

בקרב מול המתאגרף הסיני אתמול במומבאי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בקרב מול המתאגרף הסיני אתמול במומבאי(צילום: AFP)
  

לפני יותר מחודש פרצה מתיחות בין הודו לסין באזור מרוחק אך אסטרטגי - מישורי ההימלאיה שבהן נפגשות טיבט, הודו ובהוטן. האזור מעניק לסין גישה ל"צוואר התרנגולת" - רצועה צרה שמחברת את המדינות בצפון מערב הודו לשאר המדינה.

 

הסכסוך בחודש יוני פרץ כשהודו התנגדה לניסיון הסיני להארכת כביש שלה לאורך הגבול. הודו הגיבה בתגבור הכוחות בגבול, וסין דרשה מהודו שתסלק אותם. הודו סירבה. הודו מודאגת שהארכת הכביש תגדיל את הגישה של סין ל"צוואר התרנגולת".

 

חוסר האמון בין שתי המדינות החל כבר לפני מאות שנים. ב-1962 אף פרצה מלחמה קצרה במדינת הגבול ההודית ארונצ'ל פראדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
המתאגרף ההודי ויג'נדר סינג
צילום: AFP
מומלצים