שתף קטע נבחר

פינוי בינוי ענק ברמה"ש: דירות בהנחה לתושבי העיר בלבד

השלב הראשון בפרויקט "אאורה רמת השרון" במזרח העיר יוצא לדרך, עם שיווק של 40 דירות בנות 3 חדרים בהנחה של 10% לתושבי העיר בלבד. בסך הכל ייהרסו שבעה בנייני רכבת ישנים עם 180 דירות ובמקומם יוקמו 687 דירות ב-6 מגדלים של עד 20 קומות

פרויקט פינוי בינוי מהגדולים בישראל יוצא לדרך: חברת אאורה החלה בשלב הראשון בפרויקט בשכונת מורשה ברמת השרון. ל-ynet נודע כי במסגרתו יוצעו למכירה 40 מהדירות לתושבי העיר בהנחה של 10% ממחיר השוק, במחירים שיחלו ב-1.727 מיליון שקל.

 

 

 

מדובר בדירות שלושה חדרים הכוללות מרפסת וחנייה פרטית תת קרקעית. על מנת לממש את הזכאות לרכישת הדירה יוזמנו תושבי העיר, המתגוררים בה בשלוש השנים האחרונות לפחות, להירשם כמועמדים להגרלה באמצעות טפסים שיתפרסמו באתר החברה. את המועמדות ניתן יהיה להגיש עד ליום 24 לאוגוסט 2017.

 

 (הדמיה: אנדו) (הדמיה: אנדו)
(הדמיה: אנדו)

 

במסגרת הגרלה שתיערך יום לאחר מכן, בין הזכאים שנרשמו ובנוכחותם של כלל הנרשמים, יועץ משפטי ורואה חשבון -  יועלו בגורל הזוכים ובהתאם לסדר הזכייה יבחרו הזוכים את הדירה המתאימה להם מתוך מגוון הדירות המוצעות.

 

פרויקט "אאורה רמת השרון" יוקם במתחם הרחובות אילת, בית גוברין ותמנע במזרח העיר. הפרויקט כולל הריסת שבעה בנייני רכבת ישנים עם 180 דירות והקמת 687 יחידות דיור חדשות ב-6 מגדלים, בגובה של עד 20 קומות, לצד כ- 2,700 מ"ר שטחי מסחר.

 

הדירות בפרויקט הן בתמהיל של 3, 4 ו-5 חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. בנוסף יכלול הפרויקט גם 12 דירות בנות 2 חדרים בלבד. מחיר דירת 4 חדרים יחל לפי ההערכות מ-2.15 מיליון שקל. 

 

שלב ראשון - בינוי פינוי

השלב הראשון בפרויקט כולל הקמת 240 יחידות דיור בשני מבנים בני 19 קומות מעל קומת קרקע מסחרית של כ-1,000 מ"ר ברוטו. שיווק הדירות צפוי להתחיל בחודש ספטמבר והקמת המבנים צפויה להתחיל ברבעון הראשון של 2018.

 

 (צילום: חברת אאורה) (צילום: חברת אאורה)
(צילום: חברת אאורה)

 

שלב זה יתבצע במתכונת של בינוי פינוי, כלומר ששני המגדלים הראשונים, מתוך שישה שיוקמו בסך הכל, ייבנו על קרקע פנויה בתחום התכנית, ללא צורך בפינוי או הריסה של בתי תושבי השכונה. כך יוכלו חלק מבעלי הזכויות לעבור מיד לדירתם החדשה ללא צורך במעבר לדירת ביניים. לדיירים שיפונו תוצע גם אפשרות לרכוש דירות נוספות לעצמם או לבני משפחה מדרגת קרבה ראשונה במחירים מיוחדים  או לשדרג את הדירות להן הם זכאים במחירים בלעדיים.

 

הפרויקט מוקם בסביבה המאופיינת בבנייה ותיקה צמודת קרקע, לצד בניה רוויה. התוכנית כוללת יצירת שדרה ירוקה ורחבה לאורך רחוב אילת, משני צדדי הפרויקט, כך שבצדו האחד של הפרויקט תהיה שדרה רחבה הכוללת שטחי מסחר בקומת קרקע, מדרכות רחבות ועצים, ומצדו השני פארק ירוק. אדריכלי התכנית הינם כנען שנהב אדריכלים.

 


 (הדמיה: אנדו) (הדמיה: אנדו)
(הדמיה: אנדו)

 

מחברת אאורה, הפועלת בתחום ההתחדשות העירונית, נמסר כי הפרויקט עומד בקנה אחד עם המדיניות העירונית לחידוש פני האזור. יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל החברה, מסר כי החברה חולשת כיום על קרוב לכ-10,000 דירות המצויות בשלבים שונים של הקמה, באופן שהופך אותה לחברה המובילה בהתחדשות עירונית בישראל.

 

עוד מסר אטרקצ'י כי "הגורמים השונים שליוו את אישור התכנית, הן מצד העירייה והן מצדנו, השקיעו מאמצים ומחשבה רבה בפיתוח הסביבתי של הפרויקט, באפיון הבניינים, מיקום הבניינים, בתמהיל הדירות שיבנה ובמגוון הרחב של השירותים הקהילתיים שיינתנו לתושבי השכונה במסגרת הקמת הפרויקט.

 

"הקמת השלב הראשון של הפרויקט, אשר יכלול למעלה משליש מהדירות בפרויקט תצא לדרך בחודשים הקרובים ואנו צופים כי החלק השני של הפרויקט יצא לפועל בתוך 24 חודשים. בסך הכל, אנו צופים כי הפרויקט כולו יוקם בתוך 7 שנים".

 

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, מסר כי "זו הזדמנות לדאוג לצעירים שלנו וזהו צעד נוסף בשורה של צעדים שאנו מקדמים, כדי שמי שגדל ברמת-השרון ואוהב את העיר יוכל להמשיך לגור ולבנות כאן את ביתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: אנדו
הדמיה של הפרויקט
הדמיה: אנדו
מומלצים