שתף קטע נבחר

השמועה על מות הרמטכ"ל בהתרסקות: "הופצה ע"י בני בליעל שהתנקמו באיזנקוט"

אחרי תאונת המסוק הקטלנית קיבלו ישראלים רבים הודעה לטלפון הנייד ולפיה רא"ל איזנקוט נהרג באירוע. דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו מזהיר: "מטריד אותי מה יקרה במלחמה הבאה. זאת פעולה פלילית, אני רוצה אכיפה"

 

 

"אלה שהפיצו את השמועה הזדונית שהרמטכ"ל מת בתאונת המסוק ודובר צה"ל מסתיר זאת הם בני בליעל ונוכלים שמנצלים לרעה את הטכנולוגיה", כך אמר היום (ג') תת-אלוף (מיל') אבי בניהו, דובר צה"ל לשעבר, שהתייחס באולפן ynet להודעות הווטסאפ שהגיעו אמש לכמעט כל מחזיק טלפון סלולרי בארץ בעקבות תאונת המסוק הקטלנית בבסיס רמון, ולפיה הרמטכ"ל גדי איזנקוט נהרג באירוע. בהתרסקות נהרג רס"ן דודי זהר והטייס השני נפצע קשה.

 

- אולי אלה לא אנשים רעים? אולי אלה אנשים שהדבר נשמע להם אמין והם הפיצו את זה הלאה.

"אני מדבר על היד הראשונה שהפיצה את הדבר הזה. בצוק איתן היינו מודעים לדברים כאלה בקבוצות ווטסאפ. חלק מהם באו מהמגזר החרדי, מנערים פוחזים שמשעמם להם, חלק אחר אולי לא, אני לא רוצה לעשות הכללה, שהפיצו שמות של חיילים שנהרגו בקרב, והמשפחות שמעו על זה מהווטסאפ, ואחרי יומיים גילו שילדיהם חיים".

הרמטכ"ל גדי איזנקוט. בריא ושלם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרמטכ"ל גדי איזנקוט. בריא ושלם(צילום: מוטי קמחי)

 

 

שר הביטחון ליברמן מתייחס להפצת השמועה


דובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
דובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו(צילום: עידו ארז)

בניהו הוסיף: "האנשים האלה משתמשים בטכנולוגיה החדשה כדי להפיץ שמועות ולהתנקם ברמטכ"ל. זאת פעולה פלילית. אני ראיתי את השר לביטחון פנים נותן הוראה לעצור בתוך 48 שעות את מי שהפיץ ברשת את התמונות של שדרנית הספורט שרון פרי, אז אני רוצה אותו דבר פי שבעה יותר חזק. אני רוצה אכיפה כי מטריד אותי מה יהיה במלחמה הבאה. יתחילו להפיץ שמות של חיילים כמעשה קונדס".

 

- זה אולי מגעיל, זה אולי דוחה, זה אולי מטומטם, אבל פריצה של שב"כ לטלפון שלי כי הפצתי מידע?

"אני מצטער, מאחורי הדבר הזה יש משפחות של אנשים שלא באו לשם בהתנדבות. באה המדינה, לקחה את החייל מתוקף חוק הביטחון, הציבה אותו בעזה, לבנון או חיל האוויר, ויש התחייבות של המדינה לחייל ולמשפחה שלו. זה לא מעשה קונדס בשכונה. מדובר על חיים ומתים בשליחות המדינה. זאת זריית פחדת ובהלה".

 

- אבל מה תעשה אם מדובר בנער בן 16?

"אני מניח שזה באמת נער בן 16 או 17. אני מקווה מאוד שזה לא אנשים שרוצים לנקום ברמטכ"ל על כל מיני דברים שמיוחסים לו. מה שאני יודע זה שצריך לעשות את כל המאמצים לתפוס אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל גדי איזנקוט
צילום: דובר צה"ל
מומלצים