שתף קטע נבחר

ישראלים תומכי דאעש נעצרו באום אל פחם

הותר לפרסום: השב"כ עצר את מוחמד ג'בארין שהתכוון לצאת להילחם בסוריה ואת אחיו נעים, שנשבע אימונים לאבו בכר אל-בגדדי. בחיפוש בביתם נמצא רובה מאולתר. הפרקליטות הגישה נגדם כתב אישום

האחים שנעצרו (צילום: תקשורת שב"כ) (צילום: תקשורת שב
האחים שנעצרו(צילום: תקשורת שב"כ)

כחודש לאחר ששלושה צעירים מאום אל פחם רצחו שני שוטרים בהר הבית, הותר לפרסום כי השב"כ עצר במהלך החודש שעבר שני אחים תושבי העיר, תומכי דאעש. במהלך חיפוש בביתם של השניים - מחמוד ג'בארין (בן 25) ואחיו נעים ג'בארין (20) - אותר על גג הבית רובה מאולתר מסוג קרל גוסטב.

 

ממצאי החקירה, לרבות מספר רב של תמונות שנתפסו ברשותם, חיזקו את החשדות כי השניים תומכים ברעיונות ובאידיאולוגיה של דאעש. במסגרת החקירה התקבל מידע לפיו מחמוד התכוון לצאת מהארץ, על מנת להצטרף לדאעש בסוריה. לצורך זה עמד מחמוד בקשר עם פעיל הארגון בסוריה, תושב אום אל פחם לשעבר, שהצטרף ללחימה בשנת 2014. הוא היה אמור לסייע לו לצאת לסוריה. עוד העלתה החקירה כי נעים נשבע אמונים לראש ארגון דאעש, אבו בכר אל-בגדדי.

קרל גוסטב נמצא על הגג ()
קרל גוסטב נמצא על הגג

 

היום הגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום המייחס למחמוד ג'בארין עבירה של מגע עם סוכן חוץ, ולאחיו נעים עבירה של החזקת נשק. כמו השניים, גם השלושת שרצחו בהר הבית את השוטרים האיל סתאוי וכמיל שנאן שייכים לחמולת ג'בארין. היום הוארך צו איסור הפרסום הנוגע לחקירת הרצח בהר הבית.

 

בשב"כ אמרו כי הם רואים בישראלים תומכי דאעש, וביתר שאת באלו המקיימים מגעים עם פעילי הארגון ויוצאים ללחימה בשורותיו, כאיום ביטחוני חמור: "לפיכך, השב"כ ימשיך במעקב אחר החשודים וינקוט באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנתו של ארגון דאעש בישראל, כמו גם את יציאתם של ישראלים ללחימה בשורות הארגון".

 

בהודעת השב"כ נאמר כי "בתקופה זו מצוי דאעש בנסיגה ואף במצוקה במרבית זירות הלחימה. המציאות בשטח עומדת בסתירה מוחלטת לתמונה החיובית כביכול שמנסה הארגון לשקף למועמדים פוטנציאלים להצטרף לשורותיו, בעיקר באמצעות הרשת. יצוין כי פעילי הארגון השוהים בזירות הלחימה חשופים לסכנת חיים מתמדת, תוך שהם מתמודדים עם תנאי מחיה קשים ביותר".

 

אחיה ראב"ד השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תקשורת שב"כ
האחים שנעצרו, מוחמד ונעים ג'בארין
צילום: תקשורת שב"כ
מומלצים