שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  למפוני עמונה נמאס: "אוהלים במקום בתים ביישוב החדש"
  עצירת הבנייה ביישוב המיועד למפוני ההתנחלות עמונה הניעה את ראשי המאבק להכריז על עליית מדרגה: אם לא תושג התקדמות משמעותית יעלו המשפחות המפונות לשטח באוהלים. "כלו כל הקיצין. אנחנו נרקבים באכסניה"

   

   

  האיום של המפונים: אוהלים במקום בתים    (צילום: מטה מאבק עמונה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מאוכזבים מראש הממשלה, מבקשים לקבוע עובדות בשטח: פחות מחודש מאז שנחשף ב-ynet כי העבודות להקמת היישוב החדש עמיחי למפוני עמונה נעצרו, מעלים המפונים הילוך במאבק על הקמת היישוב החדש. ל-ynet נודע כי אם לא תושג התקדמות משמעותית בהקמת היישוב החדש, יעלו המשפחות המפונות לשטח באוהלים גדולים.

   

  מפוני עמונה עמלים על סוגיית האוהלים כבר תקופה ארוכה, אולם מבחינתם הצבתם בשטח המיועד מהווה "נשק יום הדין". המפונים הזמינו אוהלים גדולים יחד עם ציליות וציוד נוסף על מנת שיוכלו לשהות בשטח המיועד תקופה בלתי מוגבלת עד לחידוש העבודות. במהלך הימים האחרונים החלו המפונים להרכיב חלק מהאוהלים ולבדוק את תקינותם.

  כרגע בודקים המפונים את תקינות האוהלים (צילום: מטה מאבק עמונה)
  כרגע בודקים המפונים את תקינות האוהלים(צילום: מטה מאבק עמונה)

   (צילום: מטה מאבק עמונה)
  (צילום: מטה מאבק עמונה)

   (צילום: מטה מאבק עמונה)
  (צילום: מטה מאבק עמונה)

  אביחי בוארון, שעומד בראש מטה עמונה, אמר כי "אין כאן הפגנה או מחאה - עברנו כאן את כל החורף והקיץ ואנשים לא מבינים, אבל זה פשוט לא אנושי לגור כבר יותר מחצי שנה בחדרי אכסניה. זו אכזריות לדרוש מאיתנו להמשיך להיות כאן בהמתנה". בוארון אמר עוד כי "ברור שכשנעלה יצטרפו אלינו אלפי בני נוער. כשנעלה זה יהיה כדי להישאר שם לתמיד".

   

  הקמת היישוב החדש הולכת ומסתבכת כשאף משרד ממשלתי לא לוקח אחריות ומחדש את העבודות. מאז פרסום הידיעה על הפסקת העבודות ניסו גורמים בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו לפתור את המשבר אך ללא הועיל.

   

  משרד הביטחון ומשרד השיכון, שנכנס לאחרונה לתמונה, לא לוקחים אחריות על העברת הכספים למועצת בנימין, מה שגורם לעצירת העבודות. כרגע הסוגיה נמצאת שוב בפתחו של שר האוצר משה כחלון, שאמור להכריע אם להגדיל התקציב למשרד השיכון או להורות לחשב הכללי להפנות את הביצוע למשרד הפנים. מבחינת המפונים, ראש הממשלה בנמין נתניהו הוא זה שצריך להביא לפתרון ולהניע את חידוש העבודות. "אנחנו לא נכנסים לעבודה של הממשלה, זה לא מעניין אותנו", אמר בוארון. "מי שנושא באחריות המוחלטת הוא ראש הממשלה".

   

  ואם זה לא מספיק, מפוני עמונה התרעמו עוד יותר לנוכח הזכרת היישוב בנאומו של ראש הממשלה נתניהו במהלך מפגן התמיכה שנערך עבורו בגני התערוכה ביום רביעי שעבר. נתניהו אמר בדבריו כי "לנו יש את עמונה ודימונה". מפוני עמונה הגיבו: "כלו כל הקיצין. 194 ימים אנחנו נרקבים באכסניית נוער - אתה אחראי לכך. אל תנופף לנו בכנסים. ספק אם בקצב הזה ייבנה היישוב החדש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "למפוני עמונה נמאס: "אוהלים במקום בתים ביישוב החדש""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מטה מאבק עמונה
  הרכבת האוהלים המיועדים למפונים
  צילום: מטה מאבק עמונה
  מוצר השנה
  מומלצים