שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בתו של האיש המבוגר בעולם שנפטר: "ראיתי בו רק אבא"
  שולה קופרשטוך נפרדת מאביה, בן 114 במותו, שזכה בתואר האיש המבוגר בעולם: "אבא שלי חוץ מהגיל היה אדם ענק, אדם מלא אמונה. הוא אהב להשכים קום ומעולם לא התלונן". את הסוד שלו לאריכות ימים סירב לגלות

   

   

  ישראל קרישטל, האיש המבוגר בעולם, נפטר בחיפה    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ישראל קרישטל, האיש המבוגר בעולם, נפטר בסוף השבוע בגיל 114. בתו שולה קופרשטוך סיפרה באולפן ynet כי כלל לא ראתה בו את הגיל, "ראיתו בו רק אבא". עוד הוסיפה כי מה שהנחה אותו בחייו היה חוש המידה: " לא צריך יותר מדי לשמוח או יותר מדי לבכות, לא צריך יותר מדי להתרגז, הכל במידה, הגלגל מתגלגל, פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה".

   

  קופרשטוך אמרה: "אבא שלי חוץ מהגיל היה אדם ענק, אדם מלא אמונה, אדם עם דרך, איש עבודה, שהעבודה שלו לא היתה רק צורך, אלא הוא אהב את זה, הוא אהב להשכים קום וחזר מאוחר, מעולם לא התלונן, הוא רק שמח שאנשים רוצים את תוצרתו. היה לו מפעל בחיפה בעיר התחתית, מפעל לסוכריות שנקרא סוכריות קרישטל. הוא הכין שוקולדים וכל מיני סוכריות טעימות מאוד, כך שאני ילדת שוקולד, היה לי הרבה שוקולד בבית, אני ואחי מאוד נהנינו".

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  קרישטל בן 111 (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  קרישטל בן 111(צילום: ג'ורג' גינסברג)

   (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  (צילום: ג'ורג' גינסברג)
   

  עוד סיפרה כי אביה עבד עד גיל 70. "בשנת 73' הוא סגר את העסק, ומאז הוא בפנסיה, 44 שנה". כשמלאו לו 113 ציינו בני המשפחה באופן סמלי את בר המצווה שלא זכה לחגוג, עקב מלחמת העולם הראשונה שאירעה אז.

   

  "הוא סיפר שביום הבר המצווה נתנו לו תפילין של בן הדוד והעלו אותו לתורה ובזה הסתיים, אבל זה לא היה בר מצווה. ולימים כשהוא חגג בר מצווה לבן ולנכדים ולנינים הוא כל הזמן אמר: אני לא זכיתי, תדעו להעריך את זה. ואז אמרנו, יש לנו הזדמנות, אבא בן 113, נחגוג לו בר מצווה ובאמת התאספנו כל המשפחה, ילדיו, נכדיו וניניו, עשינו לו בר מצווה בבית מלון, העלינו אותו לתורה, זרקנו עליו סוכריות, עם הטלית הוא הסתובב גאה ועם ספר התורה שלו שתרם לזכר הוריו ואחיו ומשפחתו שנספו בשואה והוא היה מאוד גאה ושימחנו אותו ושמחנו כולנו".

   

  קופרשטוך העידה כי אביה היה "אדם מלא חוש הומור, שזה באמת נס, אדם שחווה כל כך הרבה טרגדיות בחייו - חוש ההומור לא עזב אותו", והעידה כי כששאלו אותו מה הסוד שלו לאריכות ימים, הוא אמר: "'אם אספר לכם את הסוד אז זה כבר לא יהיה סוד'. מידתיות הייתה ערך אצלו. לא רק באוכל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בתו של האיש המבוגר בעולם שנפטר: "ראיתי בו רק אבא""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים