שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מוחים נגד שתי ההפגנות בפ"ת: "שואגים כמו באיצטדיון"
  מצד אחד המפגינים שדורשים מהיועץ המשפטי לממשלה להכריע בתיקי החקירה נגד נתניהו, ומהצד השני תומכי הליכוד וראש הממשלה. בתווך ניצבים תושבי שכונת כפר גנים בכל מוצאי שבת מול רעש בלתי פוסק. יו"ר ועד השכונה בראיון לאולפן ynet: "רוצים להיכנס לשבוע החדש בצורה נעימה"

   

   

   

  מוחים נגד ההפגנות המרעישות בפתח תקווה    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "בסביבות 19:00-18:00 הם מתארגנים, ואז ב-19:30 מתחיל הרעש. השאגות הן כמו באיצטדיון. הם גם הביאו את הגנרטור הכי מרעיש בארץ". תושבי שכונת כפר גנים בפתח תקווה נאלצים להתמודד זה כמה חודשים עם הרעש שבוקע מהפגנת הדורשים מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנלדבליט להכריע בתיקי החקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. ואם לא די בכך, בשכונה שבה מתגורר מנדלבליט מתקיימת בשבועות האחרונים גם הפגנת נגד של אנשי הליכוד ותומכי נתניהו.

   

  צדוק בן משה, יו"ר ועד השכונה שמתגורר במרחק של כ-100 מטרים ממוקד ההפגנות, אמר הבוקר (יום א') לאולפן ynet בהתייחסו לשתי ההפגנות כי "בהתחלה הפגינו כמה עשרות ליד הבית של היעוץ המשפטי, אבל ברגע שהתחיל ונדליזם וחריתה של סיסמאות כמו 'מושחתים' על החומות, המשטרה החליטה להרחיק אותם מהבית של היועץ. זה גרם להם לתסכול, כי לפני זה היה מספיק מגפון קטן כדי שהוא ישמע אותם והיום הוא לא שומע אותם. היום כל השכונה שומעת אותם בצורה מחרידה".

  המפגינים מצד אחד (צילום: יאיר שגיא)
  המפגינים מצד אחד(צילום: יאיר שגיא)

  המפגינים מהצד השני (צילום: יאיר שגיא)
  המפגינים מהצד השני(צילום: יאיר שגיא)

  בן משה הוסיף כי "ברגע שהם עברו למיקום הנוכחי ליד הקניון הטונים עלו והתחילו צעקות ורעשים מטורפים. לפני חודש הם הביאו זמר ואז גם הביאו גנרטור ענק עם משאית. אנחנו לא נגד חופש הביטוי, אנחנו מדברים על הפרעה לציבור גדול של תושבים בצורה בוטה ואפילו צינית. אנחנו הפגנו נגד ההפגנה שלהם, ואז קיבלנו איומים, צרחו עלינו והאשימו אותנו בכל מיני האשמות".

   

  יו"ר ועד השכונה סיפר עוד על מורת הרוח של התושבים כי "הרעש זה רק חלק מהעניין. חצי מתושבי השכונה חילונים והשאר דתיים. כולם נהנים מהשבת במידה כזאת או אחרת, ומוצאי השבת זה בעצם הדלת של השבוע החדש. אתה רוצה להיכנס לשבוע בצורה נעימה, בכיף, ברגוע, ואז מגיעים אלפי אנשים לשכונה ולא מפסיקים להרעיש".

   

  פתח תקווה: תומכי רה"מ מול מתנגדי היועמ"ש    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דוברת המשטרה, ניצב-משנה מירב לפידות, אמרה בהתייחסה לנושא כי "ההפגנות האלה לא קיבלו רישיון, אבל יחד עם זאת הן הובאו לפתחם של שופטי בג"ץ לפני כמה חודשים. בית המשפט החליט שאין לזה סבירות שמול ביתו של איש ציבור תיערך הפגנה כזאת והרחיקו אותם משם. עם זאת, אנחנו כן רוצים לאפשר את חופש המחאה וחופש הביטוי. הגענו להידברות עם האנשים בזירה לא לחסום את הכבישים ולא לרדת לכביש".

   

  בנוגע לטענות תושבי השכונה אמרה לפידות כי "בהתחלה אנשים באו והניפו שלטים בשקט ומשם זה התפתח למצב של כמה אלפים שבאים למחות. הם באים עם מערכות הגברה, גנרטורים, ג'ינגלים בקולי קולות ומולם יש עוד הפגנה. זה נהיה משהו שבאמת קשה מאוד להכיל בתוך שכונת מגורים. מדובר בשכונה קטנה בפתח תקווה, לא משהו גדול. אנחנו בפירוש שוקלים את ההמשך. אני חושבת שגם המארגנים וגם ועד השכונה וגם אלה שמוחים נגד וגם המשטרה יצליחו להגיע לאיזושהי הסכמה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מוחים נגד שתי ההפגנות בפ"ת: "שואגים כמו באיצטדיון""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים