שתף קטע נבחר

המיליארדר בני שטיינמץ ובכיר במשק נעצרו בחשד לשוחד ולהלבנת הון

במסגרת חקירה בינלאומית שבה היו שותפים גם ה-FBI ומשטרת שוויץ, עצרה המשטרה חמישה מעורבים בפרשה שבמסגרתה הציגו עסקאות פיקטיביות, בין היתר בנדל"ן במדינה זרה, לצורך הלבנת הון. בין העצורים: בני שטיינמץ ובכיר בחברה ציבורית

 

המיליארדר בני שטיינמץ, בין העצורים בפרשת הלבנת ההון (צילום: שירלי גבאי אילוז) (צילום: שירלי גבאי אילוז)
המיליארדר בני שטיינמץ, בין העצורים בפרשת הלבנת ההון(צילום: שירלי גבאי אילוז)

 

המשטרה עצרה הבוקר (יום ב') את המיליארדר בני שטיינמץ וארבעה חשודים נוספים - בהם בכיר בחברה ציבורית ואנשי עסקים - בחשד למתן שוחד, הלבנת הון, זיוף מסמכים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. בחקירה היו מעורבים גם ה-FBI ומשטרת שוויץ.

 

לפי הודעת המשטרה, היא חוקרת משעות הבוקר כמה מעורבים בחשד שפעלו יחד באופן שיטתי עם החשוד העיקרי על מנת לייצר ולהציג חוזים ועסקאות פיקטיביים, בין היתר בתחום הנדל"ן במדינה זרה וזאת לצורך העברות כספים והלבנת הון.

 

 

החקירה מנוהלת בשיתוף פעולה בינלאומי וכן עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה והמחלקה הפלילית והבינלאומית בפרקליטות המדינה.

 

על פי החשד, לכל אחד מהמעורבים מיוחסות עבירות שונות ובמהלך הפעילות הבוקר בוצעו חיפושים בבתיהם ובמשרדים המשמשים את חלקם. הפרשה הנוכחית היא הסתעפות של פרשה קודמת שבה היה מעורב שטיינמץ. במסגרת חקירת הפרשה הקודמת, הגיע למשטרה מידע על אודות השיטה שבמסגרתה כאמור דיווחו החמישה על עסקאות פיקטיביות לצורך העברת כספים אסורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שירלי גבאי אילוז
בני שטיינמץ
צילום: שירלי גבאי אילוז
מומלצים