שתף קטע נבחר

המשטרה לבג"ץ: לא לאפשר את ההפגנות נגד היועמ"ש במיקום הנוכחי, מעתה יידרש רישיון

בתשובה לבג"ץ ביקשה המדינה להורות לא לאפשר את המשך קיום ההפגנות על התנהלות מנדלבליט בפרשות נתניהו במיקומן הנוכחי והציעה להעביר אותן לפארק הגדול בפתח תקווה. בנוסף נכתב: "המפגינים יידרשו מעתה לבקש רישיון לקיום ההפגנות"

 

 

המשטרה מבקשת כי בג"ץ יורה לא לאפשר את המשך קיום ההפגנות נגד התנהלות היועץ המשפטי לממשלה בפרשות ראש הממשלה במיקומן הנוכחי בפתח תקווה, ומציינת כי מעתה והלאה "המפגינים יידרשו לפנות בבקשה לקבלת רישיון לקיום ההפגנות". כך נכתב בתשובת המדינה בעקבות העתירה שלא לאפשר את המשך המחאה ליד קניון גנים, בסמוך לבית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. תשובת המדינה לעתירה פורסמה לראשונה ב-ynet.  

 

"אנו סבורים כי אין מקום לאפשר את המשך קיום ההפגנות במיקום הנוכחי וכי יש להורות על קיומן במיקום אחר והולם יותר", נכתב בתגובת המדינה לעתירה שהוגשה על ידי חבר מועצת עיריית פתח תקווה צדוק בן משה, שמיוצג על ידי עורך הדין מנחם מושקוביץ'. "זאת, תוך התחשבות בטענותיהם ובמצוקתם של תושבי המקום".

אחת ההפגנות נגד התנהלות מנדלבליט בפתח תקווה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אחת ההפגנות נגד התנהלות מנדלבליט בפתח תקווה(צילום: מוטי קמחי)

מחאת הנגד של תומכי הליכוד (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
מחאת הנגד של תומכי הליכוד(צילום: יאיר שגיא)

המדינה מציינת כי בהפגנות הראשונות השתתפו כ-50 איש שאובטחו על ידי כ-12 שוטרים ואילו בהפגנה האחרונה - ה-38 במספר - השתתפו כ-2,500 איש שאובטחו על ידי כ-130 שוטרים. במקביל, מציינת המשטרה, התקיימה הפגנה נוספת של כ-300-400 מפגינים ברישיון - הפגנת תומכי הליכוד.

 

בתשובה לבג"ץ הציעה המשטרה את הפארק הגדול בפתח תקווה כחלופה למיקום ההפגנות, בסמוך לבית משפט השלום בעיר. "הפארק יכול להכיל אלפי אנשים, הוא אינו ממוקם בליבה של שכונת המגורים ובצמוד לו נמצא חניון עם מקומות חנייה רבים", נכתב.

 

המדינה, שענתה בשם המשטרה,  ציינה כי "בעקבות קיום ההפגנות החלו להתקבל במשטרת ישראל קריאות רבות מדיירי האזור אשר הלינו על המטרד שנוצר". המשטרה הסבירה כי המקום הנוכחי לא מתאים להכיל אלפי אנשים: "המשך קיום ההפגנות במיקום הנוכחי אף עלול לסכן את שלומם של המפגינים עצמם ושל משתמשי הדרך. הנוכחים במקום 'גולשים' גם לכביש הסמוך ובכך מסתכנים בפגיעה מרכב חולף". ההפגנות מתקיימות כיום מדי מוצאי שבת בכיכר שבסמוך לקניון גנים, כ-370 מטרים מביתו של מנדלבליט.

 

מגיש העתירה, עורך הדין מנחם מושקוביץ, מסר: "אני מברך על עמדת הפרקליטות שקיבלה את כל הטענות, אך צר לי כי במשך 38 שבועות אפשרה המשטרה להפוך את חיי שכניו של היועמ"ש לגיהנום, ולא רק שלא פיזרה את ההפגנות הלא מאושרות לא על ידה ולא על ידי אף גוף אחר, אלא אף עודדה אותן מעצם ההבלגה עליהן. תושבי השכונה ואני מאמינים כי מחאה היא אבן יסוד בדמוקרטיה, אך בריונות אינה מחאה, גם אם כך מנסים לצבוע אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אחת ההפגנות בפתח תקווה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים