שתף קטע נבחר

חמאס מתגבר אבטחה: "פיגוע דאעש - נקודת מפנה"

פיגוע ההתאבדות במעבר רפיח שביצע מחבל סלפי המזוהה עם דאעש, שבו נהרג איש הזרוע הצבאית של חמאס, הוביל את הארגון להגביר משמעותית את נוכחותו סביב הגבול עם מצרים: "צורת החשיבה של הסלפים ודאעש משרתת רק את ישראל"

 

חמאס הגביר הבוקר (ה') בצורה ניכרת את נוכחותו סביב אזורי החיץ בגבול עם מצרים בעקבות פיגוע ההתאבדות במעבר רפיח שביצע מחבל המשויך לארגון סלפי המזוהה עם ארגון דאעש. מקור בעזה אמר ל-ynet: "מדובר בנקודת מפנה חשובה בכל הנוגע למאבק של חמאס בסלפים ברצועת עזה ובגורמים המזוהים עם דאעש".

 

המקור ציין כי הפלגים הפלסטיניים צפויים להתכנס היום לפני הצהריים כדי לדון בהשלכות של הפיגוע. מקור המקורב לחמאס אמר: "מה שקרה ברצועה מדגיש כי ההחלטה של חמאס להגן על מצרים מגבולה עולה בדם. הפיגוע יחזק את היחסים הביטחוניים בין עזה לקהיר".

חמאס מגביר את האבטחה ()
חמאס מגביר את האבטחה

ראש מנגנוני הביטחון (באמצע) במעבר רפיח ()
ראש מנגנוני הביטחון (באמצע) במעבר רפיח

ראש מנגנוני הביטחון של חמאס ברצועה, תאופיק אבו נעים, הגיע הבוקר אחרי הפיגוע למעבר רפיח ופגש כמה מהיוצאים ממנו. מצרים פתחה בימים האחרונים את המעבר ליציאה של אנשים לחַג' (עלייה לרגל למכה). הביקור במעבר נועד להראות שליטה על המצב.

 

מאוחר יותר פרסם חמאס תגובה ראשונה לפיגוע, וגם הפעם הוזכרה ישראל: "לא נאפשר פגיעה בביטחון עמנו הקדוש, ויש להביא לדין את כל מי שמתכנן לפגוע בביטחון עזה. צורת החשיבה הסוטה מן הישר (של הסלפים ודאעש - א"ל) משרתת אך ורק את ישראל".

איש הזרוע הצבאית של חמאס שנהרג ()
איש הזרוע הצבאית של חמאס שנהרג

בהודעת משרד הפנים בעזה נכתב כי המחבל המתאבד מוסטפא כלאב הגיע לצידו המזרחי של המעבר שנמצא בדרום הרצועה. כוח של מנגנוני הביטחון השייכים לחמאס הבחין בשני מחבלים שהתקרבו לגבול והגיע לעצור אותם. כשאנשי הכוח התקרבו אליהם, פוצץ עצמו אחד מהם. זו הפעם הראשונה שבה מתבצע פיגוע התאבדות מרצועת עזה שמכוון נגד חמאס.

 

המפקד שנהרג הוא נידאל אל-ג'עפרי, שמלבד היותו איש הזרוע הצבאית שימש גם במנגנוני הביטחון של הארגון. מלבדו נפצעו כמה אנשי ביטחון של הארגון והמחבל השני.

 

משפחתו של כלאב הודיעה כי היא מתנערת מהמעשה שביצע וגינתה אותו בחריפות. כדי להוכיח זאת הודיעה המשפחה כי היא מסרבת לקבור את המחבל שיצא מקרבם או להתאבל על מותו. לטענת המשפחה, הוא והאיש השני שהיה עימו ניסו להסתנן למצרים, וכשנעצרו - הוא פוצץ את עצמו על הכוח.

 

במקביל, מרכז סלפי ברצועת עזה שמזוהה עם דאעש פרסם הודעה בה הודיע על מותו של אחד מפעיליו שביצע את פיגוע ההתאבדות בסמוך למעבר רפיח שבדרום רצועת עזה.

 

בהודעה צוין כי "הפעולה בוצעה בתגובה לפעילות של חמאס נגד הסלפים פעילי הג'יהאד ואנשי המרכז בעזה, ובמסגרתה הריסת מסגדים השייכים לארגון, מעצר פעיליו ורדיפתם".

 

עוד נכתב בהודעה כי המחבל פעיל הארגון תכנן לצאת לסיני ולהצטרף לשורות פעילי הג'יהאד בחצי האי. כמו כן, האשימו את חמאס בפעילות המנוגדת לאסלאם והטילו עליהם את האחריות לחייו של הפעיל הסלפי הנוסף שנעצר.

 

עם זאת יודגש כי ארגון דאעש עצמו לא התייחס לנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים