שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתקפת טרור נוספת בספרד: מחבלים דרסו למוות אישה וחוסלו, שישה נפצעו
  שעות אחרי פיגוע הדריסה הרצחני בברצלונה, מחבלים במכונית דרסו ופצעו שישה אזרחים ושוטר בעיירת החוף קמברילס הדרומית לברצלונה. אישה שנפצעה מתה בבית החולים. המשטרה חיסלה את חמשת המחבלים, שגם נשאו חגורות נפץ. הממשל בקטלוניה: המחבלים קשורים לפיגוע בברצלונה ולפיצוץ שאירע אתמול בדירה בעיירה סמוכה

   

   

  שידור חי מקמברילס. צילום: רויטרס

   

  תיעוד: חילופי הירי בין המחבלים למשטרה בקמברילס    (צילום: רויטרס)

  תיעוד: חילופי הירי בין המחבלים למשטרה בקמברילס    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שעות אחרי פיגוע הדריסה הרצחני בברצלונה - מתקפת טרור נוספת בספרד: המשטרה בקטלוניה מסרה כי חיסלה הלילה (יום ו') חמישה מחבלים בעיירת החוף קמברילס הדרומית לברצלונה. המשטרה מסרה כי הגיבה למתקפת טרור, ובכלי תקשורת בספרד דווח כי המחבלים דהרו במכונית לעבר עוברים ושבים בטיילת בחוף העיירה המתוירת. עוד דווח כי הרכב הדורס התהפך, וכשהמחבלים יצאו - הם נורו על ידי השוטרים. הרשויות אישרו כי שישה אזרחים ושוטר אחד נפצעו במתקפה. בשעות הצהריים נמסר כי אישה שנפגעה באורח קשה מאוד בפיגוע מתה מפצעיה. דובר הרשות המקומית מסר כי המחבלים נסעו ברכב מסוג אאודי A3. 

   

  כוחות משטרה בעיירה קמברילס, הלילה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  כוחות משטרה בעיירה קמברילס, הלילה(צילום: רויטרס)
   

   

  ארבעה מחבלים מתו מירי המשטרה במקום, ומחבל חמישי שנפגע מת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן. המשטרה מאמינה כי החשודים קשורים לפיגוע הדריסה בשדרות לה רמבלה בברצלונה, ולפיצוץ שאירע ביום חמישי לפנות בוקר בבית בעיירת החוף אלקנאר, שבו נהרג אדם ונפצע אדם נוסף. גורם משטרתי מסר כי נראה שדיירי הבית היו במהלך ייצור מטען חבלה.

  תיעוד מפעילות המשטרה הלילה בקמברילס ()
  תיעוד מפעילות המשטרה הלילה בקמברילס
   

  שוטרים עורכים חיפוש ברכב לאחר פיגוע הדריסה בקמברילס (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  שוטרים עורכים חיפוש ברכב לאחר פיגוע הדריסה בקמברילס(צילום: EPA)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
   

  המשטרה מסרה כי המחבלים נשאו חגורות נפץ. חבלנים הוזעקו לזירה ונשמעו פיצוצים מבוקרים. על פי דיווחים, התוקפים ניסו לבצע פיגוע הדומה לפיגוע הקשה בלב ברצלונה. 

   

  סרטון שהועלה לרשת מציג את הטיילת בעיירה כשברקע נשמעות יריות, סירנות משטרה וצעקות. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי כמה רחובות נחסמו לתנועה ותושבים הונחו להתבצר במסעדות ובחנויות. הרשויות הנחו את התושבים "להישאר בבתים ולהישאר בטוחים".

   

  שניות לאחר פיגוע הדריסה בברצלונה

  שניות לאחר פיגוע הדריסה בברצלונה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המשטרה הקטלונית עדיין מנהלת מצוד אחר הנהג במכונית המסחרית שביצע את הפיגוע בשדרות לה רמבלה בברצלונה. המשטרה מסרה כי הוא נטש את המכונית ברגל לאחר הדריסה, כשהוא ככל הנראה אינו חמוש. המשטרה עצרה אמש שני בני אדם במקומות שונים במדינה בחשד למעורבות בפיגוע, בהם חשוד יליד מרוקו בן 28, דריס אוכאביר, ששכר את הרכב הדורס - ותמונתו הופצה מוקדם יותר כדי להביא למעצרו. העצור השני הוא אזרח ספרד שנולד בעיר הספרדית מלייה שבצפון יבשת אפריקה. המשטרה מסרה כי שני העצורים לא נהגו ברכב הדורס.

   

  עוד דווח הלילה כי אדם ניסה לדרוס שני שוטרים במחסום משטרתי באזור ברצלונה - וחוסל, אך האירוע כנראה אינו קשור לפיגוע בעיר.

   

  אחרי פיגוע הדריסה בברצלונה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  אחרי פיגוע הדריסה בברצלונה(צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  הרשויות בקטלוניה מסרו כי בין הנפגעים בברצלונה ישנם אזרחים של לפחות 18 מדינות, בהם אזרחי צרפת, גרמניה, ספרד, הולנד, ארגנטינה, ונצואלה, בלגיה, אוסטרליה, הונגריה, פרו, אירלנד, יוון, מקדוניה, קובה, סין, איטליה, רומניה ואלג'יריה. נכון לעכשיו לא ידוע על נפגעים ישראלים.

   

  פיגוע הדריסה החמור נמשך לאורך 530 מטרים בשדרת לה רמבלה. המחזות מספרד קשים ביותר,  עשרות נפגעים היו שרועים על הקרקע וזעקו לעזרה, אמהות חיפשו את ילדיהן וקרובים ביכו את מות יקיריהם.

   

  "ראיתי את המחבל יושב ברכב ומאיץ", סיפר עד ראייה לפיגוע לכלי תקשורת בספרד. "הוא עלה על המדרכה ודרס כל מי שעמד מולו. ראינו אותו דורס עשרות אנשים במהירות של 80 קמ"ש, כאילו הוא נוסע בשדה תירס ולא באמצע העיר". יעד הטרור נבחר בקפידה: אחד המקומות המתוירים בברצלונה, המארחת 11 מיליון תיירים מדי שנה.

   

  עדת ראייה נוספת סיפרה לרשת סקיי ניוז: "זה היה מבהיל. משום מקום פתאום המונים רבים נהרו לכיוון שלנו, בהיסטריה, ילדים צרחו. בהתחלה אמרו שמישהו נורה. ואז פתאום היה גל נוסף של אנשים שהחל לרוץ ולברוח, אז גם אנחנו ברחנו. איבדתי את בעלי בכל ההמולה". היא הוסיפה: "כל החנויות נכנסו למצב של מצור – אין נכנס ואין יוצא. פשוט לא היה לנו מושג מה קורה ומה עלינו לעשות. רק ידענו שאנחנו רוצים לברוח משם כמה שיותר מהר. מאות רבים רצו ברחובות".


   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  מיקום פיגוע הדריסה בברצלונה ()
  מיקום פיגוע הדריסה בברצלונה
   

  לימור חסון, ישראלית שנכנסה עם בעלה וילדיהם למסעדת מכבי הסמוכה לזירת הפיגוע, סיפרה: "אני נמצאת עם בעלי והילדים בחופשה משפחתית. נכנסו לאכול ויחד עם עוד 80-70 ישראלים היינו סגורים במסעדה. מישהו נכנס למסעדה בצעקות 'פיגוע פיגוע', הבנו שהיה פיגוע וסגרו אותנו בתוך המסעדה ממש. הגענו לאכול ארוחה כשרה וזה מה שקרה. חסון אמרה עוד כי "נכנסה גם בחורה שהתחילה לצרוח 'פיגוע'. כולנו בהתחלה חשבנו שזה מחבל מתאבד, אז נכנסנו מתחת לשולחנות עם הילדים. הייתה כאן בהלה, צרחות איומות".

   

  חלק מאורחי המסעדה הכשרה השתתפו בתפילת מנחה בשעה שבה המסעדה הייתה נעולה כדי להגן על יושביה. עשרות ישראלים שהתבצרו יחד עם תיירים נוספים בחנות H&M ושוחררו לאחר בידוק פיזי

  ומשם חזרו לבתי המלון.

   

  ארגון דאעש ("המדינה האיסלאמית") קיבל אחריות לפיגוע. סוכנות הידיעות של דאעש, "אעמאק", דיווחה כי מבצעי פיגוע הדריסה בברצלונה הם "חיילים של המדינה האיסלאמית שביצעו את הפיגוע מתוך היענות לקריאות לפגוע" במדינות שלוקחות חלק בקואליציה הבינלאומית נגד דאעש.


  פורסם לראשונה 18/08/2017 03:46

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  כוחות משטרה בעיירה קמברילס
  צילום: רויטרס
  מומלצים