שתף קטע נבחר

הדרך היחידה להצליח בזוגיות פרק ב'

האם נמצא את הנפש התאומה שלנו בפרק ב'? אין סיבה שלא, אבל כדי שתוכלו להגיע לשם עליכם לעבור מספר דברים עם עצמכם, ולהתחיל בלהיות מודעים גם לחלקים הפחות מוצלחים שלכם

 

 

האם נמצא את הנפש התאומה שלנו בפרק ב'? בטח, אבל רק אחרי שנמלא שלושה תנאים: האחד - נבין שזה דורש עבודת היכרות עם עצמנו והגעה למקומות אליהם נמנענו מלבקר בתוכנו. השני - נהיה מודעים לכך ש"הנפש התאומה" היא בעצם "הנפש המשלימה" שלנו. והתנאי השלישי הוא שנתכונן לכך שפרק ב' הולך להיות מורכב יותר מפרק א', ולכן עלינו להיות מוכנים לתקופה לא פשוטה בזמן ההיכרות או בשלב איחוד הדירות. כדי להצליח בפרק ב', אדם צריך להיות מודע לכך שאין עוד אחד בעולם שהוא בדיוק כמוהו, כי כל אחד מאיתנו הוא אחד ויחיד. אין אדם שישתווה אלינו בצרכים וברצונות, בערכים ובתכונות, ולכן לעולם יהיו בינינו חילוקי דעות או הבדלים טבעיים ונורמלים.

 

הביקור בנבכי נפשנו

"תמיד האשמתי את אשתי ובנות הזוג שלי שהן קנאיות, עד שהבנתי שאני בעצם כזה ומהפחדים שלי גרמתי להן להתנהג ככה בעצמן", אמר לי פעם מטופל. לאחר טיפול ארוך הצליחה מטופלת אחרת להודות באוזניי שהיא לא הבינה איך היא מזמנת לחייה בכל פעם גברים שמתלהבים ממנה ולאחר מספר חודשים לוקחים אותה ואת מאמציה כמובנים מאליהם, וגורמים לה להיכנס לייאוש ותסכול מחודשים. בתהליך שהיא עברה היא הבינה את החלומות והתקוות שהיא תלתה בבני זוגה, ואת המאמצים האדירים שהיא עושה כדי לגרום להם להישאר, דבר אשר מוריד בעיניהם את ערכה.

פרק ב' לא הולך להיות פשוט, אבל הצלחתו בהחלט אפשרית (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
פרק ב' לא הולך להיות פשוט, אבל הצלחתו בהחלט אפשרית(צילום: Shutterstock)
 

אותה בחורה תצטרך ללמוד לאזן בין התקוות הגדולות שהיא תולה בזוגיות והמאמצים הגדולים שהיא עושה על מנת ללכוד את בן הזוג, לבין התנהגות משוחררת וחופשייה יותר. זה יקרה רק אחרי שהיא תתמודד עם פחדי העבר שרודפים אותה ועם חוסר הערך העצמי שלה, שנבנה עוד בילדותה. היא תצטרך להעריך את עצמה לפני הכול, להבין מדוע היא רוצה זוגיות ולמה היא מרצה אחרים, ורק אז להתפנות למצוא גבר שיעריך את המאמצים שלה וידע לקבל אותה גם עם המגרעות שאותן היא דואגת להסתיר בעמל רב, מתחת למעטה הנחמדות והריצוי.

 

כל עוד לא נערוך עבודת חקר פנימית עם עצמנו, אנחנו רק נכניס את עצמנו לאותו מקום שלא טוב לנו בו ושממנו אנחנו משתדלים לברוח בכל פעם מחדש. עלינו להבין שאנחנו אנשים רגישים עם התנהגויות טובות או טובות פחות, ולהיות מודעים לחלקים הפחות טובים בתוכנו כדי לעשות מאמצים שישנו במעט את ההתנהגות שלנו. בקשר זוגי אנחנו לא לבד, ועלינו להתאים את עצמנו גם לאחרים.

 

הוא ההפך ממני

כמעט כולנו השתמשנו או משתמשים במשפטים כמו: "הוא הפוך ממני לגמרי" או "אנחנו הפכים מושלמים זה של זו", וייתכן שזה אכן נכון. הרבה זוגות יושבים אצלי בחדר ואומרים לי: "אני פזרנית והוא חסכן", "אני דברנית והוא שתקן", "אני תמימה והוא חשדן", "היא בלגניסטית ואני מסודר" וכן הלאה. והרי אנחנו חייבים להיות משלימים, כי רק ככה נוכל להפוך לשלם אחד. הרי אם שנינו נהיה פזרנים, מי ישגיח ויהיה אחראי? אם שנינו נהיה דברנים, איך נירגע? ואם שנינו נהיה חשדנים, כנראה שנישאר לבד בלי חברים.

אם שנינו נהיה חשדנים, נישאר לבד ללא חברים (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
אם שנינו נהיה חשדנים, נישאר לבד ללא חברים(צילום: Shutterstock)
 

אנחנו לא סתם מוצאים את עצמנו עם בני הזוג שמשלימים אותנו, והסוד הוא שתמיד נכיר בני זוג שיאתגרו אותנו עם תכונות "הפוכות" לשלנו, למרות שלכולנו יש את אותן התכונות, פשוט חלקן גלוי מאוד וחלקן נסתר מאוד. זה לא שהשתקן לא יודע לדבר. כנראה שהוא פשוט נולד או גדל בחברה שבה הוא קיבל מסרים שגברים רציניים שותקים ולא מביעים רגשות. בקיצור, יש לו את התכונה, אך היא קבורה אצלו עמוק בנפש, וגם אם הוא ירצה להשתמש בה הוא לא תמיד יידע איך. לכן טוב שבת זוגו דברנית ומשלימה את התכונה שהוא עצמו פחות טוב בה.

 

מוכנות לפרק ב'

המחשבה ההגיונית היא שאם התגרשנו פעם אחת (או יותר), אז עכשיו נמצא את בני הזוג המתאימים לנו ביותר, נחיה באושר ועושר, והכול יבוא על מקומו בשלום. אז זהו, שלא תמיד. למה? כי אנחנו אנשים מורכבים עם משפחה וילדים ואנחנו בהחלט לא רובוטים, ופרק ב' הוא מורכב ומסובך יותר מבחינות תפעוליות רבות. אז לא, אין מניעה לכך שיהיה לנו פרק ב' מוצלח ומאושר, אבל צריך להבין שהדרך אל האושר רצופה במכשולים וקשיים. קשיי הסתגלות ל"ביחד" שוב, לילדים לא שלי, למשפחות מורחבות, למעבר דירה, לסביבה חדשה, להרגלים חדשים והרשימה עוד ארוכה.

 

אם נבוא מראש לקשר חדש בפרק ב' ונשכיל להבין שעם השלב הרומנטי יגיעו גם ימים של בלבול, תסכול או קושי, ייתכן שנוכל לנצח את האתגרים הרבים שיעמדו בפנינו. כך או כך, עלינו להיות הגיוניים ולהבין שעם הצורך בקשר, חום ואהבה, נצטרך למצוא את בני הזוג המתאימים לנו ביותר, אלו שיעברו איתנו את הסערות הצפויות וירצו לנווט איתנו את הספינה הגדולה של שתי משפחות שונות למקום מבטחים. בקיצור, אל תשכחו שיש לכם את אותה מטרה, אז תסמכו האחד על השנייה כדי להגיע לשם.

 

בהצלחה!

 

הלית אסא – יועצת זוגית בשיטת האימאגו לפרק א' ופרק ב'

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
גם אם אתם הפכים מוחלטים זה בסדר
צילום: Shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים