שתף קטע נבחר

שקט, משפצים: פעמון הביג בן הושתק עד 2021

בשעה 12:00 עצרה לונדון מלכת, הביטה במחוגי השעון במגדל הביג בן - ושמעה את צלצולי הפעמון האחרונים לפני שיפוצים שיימשכו ארבע שנים. הפעמון, שמצלצל כל שעה, יישמע באירועים חגיגיים בלבד

פעמון הביג בן במגדל השעון המפורסם צלצל ב-12:00 שעון לונדון בפעם האחרונה עד 2021, למעט אירועים חגיגיים. הפעמון, שמצלצל בבירת בריטניה בכל שעה עגולה כבר 159 שנה, ישקוט כדי לאפשר עבודות שיפוץ במגדל בכיכר הפרלמנט הבריטי.

 

בשעה 12:00 הפסיקו פוליטיקאים ועובדי הפרלמנט את עבודתם. הם הביטו יחד עם עוברי אורח ועיתונאים רבים שהתאספו בכיכר הפרלמנט במחוגי השעון, ושמעו את דנדון הפעמון. כעת ינתקו עובדי התחזוקה ינתקו את הפטישים שמכים בפעמון, שמשקלו 13.7 טונות. זהו פרק הזמן הארוך ביותר שבו ישקוט הפעמון מאז הקמת המגדל ב-1859.

 

 
 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 
 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

קול הפעמון אמור להישמע בארבע השנים הקרובות רק באירועים חגיגיים, ערב השנה החדשה למשל. השבתת הפעמון תאפשר לעובדים לבצע את עבודות התחזוקה הנחוצות לשעון ולמגדל השעון. במסגרת השיפוצים יפורק השעון, מחוגי השעון ינוקו ויתוקנו ומעטפת הברזל שלהם תחודש.

 

"תוכנית העבודה הנחוצה הזו תשמר את הפעמון לטווח הארוך ותגן על משכנו, מגדל אליזבת", הסביר סטיב ג'אגס, שומר השעון הגדול. מגדל אליזבת מתנשא לגובה 96 מטרים ומעריכים שהוא הבניין המצולם ביותר בבריטניה.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

הביג בן מתמודד עם תקלות כבר שנים ארוכות, והצורך לשפצו עלה לפני זמן רב. באוגוסט 2015 פורסם כי תקלה גרמה לשעון למהר בשש שניות, כנראה בגלל גילו של השעון. "יש לו תקלות פה ושם, הוא קצת לא יציב. דמיינו לעצמכם שהייתם נוסעים במכונית שלכם 24 שעות 365 ימים בשנה במשך 156 שנה", אמרו אז שלושת השענים של הפרלמנט הבריטי.

  

חלק מחברי הפרלמנט מתחו ביקורת על פרק הזמן הארוך שבו קול הפעמון לא יישמע בלונדון. הם אמרו שהביג בן הוא סמל חשוב עבור הדמוקרטיה הבריטית, וקראו להגביר את הקצב בשיפוצים.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מגדל הביג בן בלונדון
צילום: רויטרס
מומלצים