שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  למה מנכ"ל משרד הבריאות עיכב המכרז למינוי מנכ"ל ל"וולפסון"?
  בית החולים וולפסון בחולון נמצא במצב כלכלי חמור וסובל מגירעון קשה. אבל זה לא מפריע למשרד הבריאות לעכב פעם אחר פעם את התכנסות ועדת המכרזים למינוי מנהל לבית החולים. העיכוב האחרון היה אמש בחצות, ביוזמתו של מנכ"ל משרד הבריאות, שככל הנראה הבין שהבוקר לא יוכל להעביר את המינוי בו הוא תומך

  משחקי הכס, הגרסה הרפואית: הבוקר (ג') היה נדמה שהסאגה של מינוי מנכ"ל לבית החולים וולפסון עומדת להסתיים ווועדת המכרזים תקבל סוף סוף החלטה. אבל בשעות הלילה המאוחרות נשלחה הודעה לכל חברי הועדה שבגלל אילוצי לו"ז הדיון הבוקר יידחה – שוב.

   

  משרד הבריאות טען הבוקר שהסיבה למועד הדחייה הוא בגלל אילוצי לו"ז וחופשות שנקבעו מראש אבל גורמים המעורבים בפרטים דיווחו על מעורבות של מנכ"ל משרד הבריאות שמנסה לקדם את מועמדותו של ד"ר ארז ברנבוים - סגן מנהל המרכז הרפואי מאיר על אף שהמועמד המוביל לתפקיד הוא דווקא פרופ' יהודה אדלר. על פי גורמים בכירים במערכת הבריאות – בר סימן טוב מנהל שיחות קדחתניות בימים האחרונים על מנת לקדם את ברנבוים ולמנוע את בחירתו של אדלר.

   

  בית החולים וולפסון נמצא כבר תקופה ארוכה באי ודאות. המנהל הקודם של בית החולים ד"ר יצחק ברלוביץ' ששימש בתפקיד שנים ארוכות ביקש לסיים את תפקידו באוקטובר אשתקד, אולם התבקש להמשיך עוד מספר חודשים בתפקיד מאחר ולא מונה עדין מנכ"ל.

   

  משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות. ביטל הדיון בנושא (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות. ביטל הדיון בנושא(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  "ההתנהלות מריחה לא טוב"

  הסיבה לעיכוב הייתה בגלל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים איריס לוונשטיין לוי שפנתה לבית המשפט על מנת לאפשר לה להתמודד לתפקיד על אף שאינה רופאה. אולם, בית המשפט דחה את העתירה וסרב לאפשר לקיים דיון חוזר בעניינה.

   

  אבל גם לאחר שהסתיים הדיון בבג"ץ והיה ברור שלבית החולים יכול להתמנות רק מנכ"ל שהוא רופא, נמשכה הסחבת ולא התקבלה החלטה לגבי מינוי מנהל. ועדת המכרזים הייתה אמורה להתכנס בסוף חודש הבא ואז הוקדמה ושוב נדחתה למועד לא ידוע.

   

  ההודעה אמש בשעת לילה מאוחרת מעוררת תהיה באשר לנסיבות שהובילו לדחיית ההחלטה. גורמים הבקיאים בפרטים טוענים שיש ניסיונות להתערב ולהשפיע על חברי הוועדה. "לא יכול להיות שיש אילוצי לו"ז של חופשות שלא יודעים עליהם מראש, בטח בחודש אוגוסט שכולם סגרו את הנסיעות שלהם כבר לפני מספר חודשים" אומר גורם במערכת הבריאות, "ההתנהלות של המכרז הזה מריחה לא טוב".

   

  מאז חודש אפריל האחרון את בית החולים מנהלת בפועל ד"ר זהבית זיו-נר שגם היא בכלל אמורה לפרוש בקרוב לגמלאות. בית החולים וולפסון נמצא במצב כלכלי קשה והוא סובל מגירעון בדומה לבתי חולים רבים נוספים. יחד עם זאת, מאז מינויה של זיו-נר לתפקיד נרשמה יציבות מסוימת, אך גם בבית החולים מסכימים שצריך למנות מנכ"ל קבוע לתפקיד.

   

  מלבד פרופ' אדלר וד"ר ברנבוים מועמדים גם סגן מנהל וולפסון ד"ר יובל לוי, סמנכ"לית מערכות מידע באיכילוב ד"ר אסתי סייג, סגן מנהל ברזילי פרופ' יניב שרר וסגן מנהל הדסה ד"ר אשר שלמון וד"ר ענת אנגל, סגנית בית החולים "אסף הרופא".

   

  מלשכת שר הבריאות מסרו היום: "השר אינו מתערב בניהול ועדת המכרזים ואין לו אף מועמד מועדף לתפקיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  ביה"ח ווללפסון. מתעכב המכרז למנכ"ל
  צילום: עופר עמרם
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים