שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשד נגד שטיינמץ: "קופה קטנה" של 6 מיליון אירו עבור שוחד
  במשטרה חושדים כי באמצעות עסקה פיקטיבית לרכישת קרקע ברומניה הועברו תשלומי שוחד לגורמים שונים בהוראת המיליארדר בני שטיינמץ. השיטה: הקרקע בשווי 3 מיליון אירו נקנתה ב-9 מיליון. ההפרש שימש לכאורה לתשלומי שוחד שהועברו באמצעות איש עסקים מוכר בישראל. שטיינמץ מכחיש

  במשטרה חושדים כי 6 מיליון אירו שימשו כ"קופה קטנה" של איש העסקים והמיליארדר בני שטיינמץ לעסקאות השוחד שבהן הוא חשוד. עדויות שיש בידי חוקרי המשטרה מבססות חשד לכך שהעסקה הפיקטיבית ברומניה כללה כסף שהועבר לטובת תשלומי שוחד, בין היתר 1.5 מיליון אירו לאשתו של נשיא גינאה לשעבר. שטיינמץ מכחיש את כל החשדות נגדו וטוען כי העסקאות היו כשרות.

   

  ככל שחולפים הימים מתבהרת יותר ויותר התמונה של הפרשה החדשה, שבמסגרתה נעצר שטיינמץ. כעת אפשר לומר שחוקרי להב 433 חושדים כי באמצעות עסקה פיקטיבית בשנת 2009 של רכישת קרקע ב-9 מיליון אירו מומנו עסקאות השוחד של שטיינמץ. על פי מה שהוטח בו, אחת העסקאות קשורה לקרקע של איש עסקים מוכר מאוד בקהילה העסקית בישראל, שהייתה שווה באותה השנה כ-3 מיליון אירו. על פי חשד החוקרים, במסגרת קידום הקשר הפלילי "נקנתה" הקרקע ב-9 מיליון אירו. 6 מיליון אירו, חושדים החוקרים, נותרו כקופה קטנה על מנת לשחד גורמים שונים בעולם, שאותו איש עסקים העביר להם את הכסף בהוראת שטיינמץ.

   

  מכחיש. בני שטיינמץ (צילום: יאיר שגיא)
  מכחיש. בני שטיינמץ(צילום: יאיר שגיא)

  עו"ד רונן רוזנבלום, המייצג את שטיינמץ, מסר: "שבוע אחרי שהמשטרה יצאה במעצר מתוקשר וברעש גדול על פרשת שחיתות חובקת עולם מסתבר שיש כאן טענה בנוגע לשוויה של עסקת מקרקעין. מדובר בעסקת מקרקעין כשרה שאין שום עוררין לגבי עצם קיומה ואף לא לגבי שוויה. מר שטיינמץ שב ומדגיש שלא דבק כל רבב בהתנהלותו העסקית וכי כל תכלית המעצר לחפות על כך שפרשת גינאה, שבגינה נחקר לפני 8 חודשים, לא הוכחה ולא תוכח שום פעילות לא חוקית".

  עו"ד רונן רוזנבלום (צילום: ישראל יוסף)
  עו"ד רונן רוזנבלום(צילום: ישראל יוסף)

   

  שטיינמץ שוחרר למעצר בית ביום שישי האחרון. מעצר הבית הוא למשך 15 ימים, והוטל עליו צו עיכוב יציאה מן הארץ למשך חודשיים. בשל צו איסור פרסום שהטילה המשטרה על חלק מהחקירה אי אפשר לספר על הראיה המרכזית שהיא אוחזת כעת בידה, אבל כן ניתן לצטט את שופט בית משפט השלום בראשון לציון מנחם מזרחי, שכינה אותה "דרמטית".

   

  שטיינמץ מכחיש את המיוחס לו וטוען כי אינו משבש את החקירה וכי שיתף פעולה עם החוקרים במשך שמונה חודשים: "לא עשינו כלום. אין פה כלום ולא היה פה כלום. ודאי שאני לא משבש. להוציא צו מעצר זה דבר נורא", ציין באחת מהארכות המעצר הקודמות.

   

  שטיינמץ וארבעה אנשי עסקים נוספים נעצרו לפני יותר משבוע בחשד למתן שוחד, הלבנת הון, זיוף מסמכים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. בחקירה היו מעורבים גם ה-FBI ומשטרת שווייץ. בין הנחקרים: היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין וסגן ראש עיריית תל אביב לשעבר אודי נטע. יצוין כי נגד זילברשטיין אין טענה על שוחד או שיבוש, אלא על שתי חשבוניות שנתן ב-2011 עבור ייעוץ בסכום של מיליון דולר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "החשד נגד שטיינמץ: "קופה קטנה" של 6 מיליון אירו עבור שוחד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים