שתף קטע נבחר

התפטר מתאם השבויים והנעדרים במשרד רה"מ. משפחת גולדין: "נטשו אותנו"

ליאור לוטן סיים את תפקידו אחרי 3 שנים ומסר כי התפקיד התובעני מחייב חילוף כל כמה שנים. משפחת גולדין: "ההתפטרות היא כתב אישום חריף נגד אוזלת היד של נתניהו וליברמן". משפחת שאול: "דורשים מהממשלה למנות במהירות נציג אחר שיפעל להשגת פריצת דרך להשבת אורון". משפחת מנגיסטו: "מקווים שיש מחויבות אמיתית של הממשלה להשבתו"

ליאור לוטן (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
ליאור לוטן(צילום: אבי רוקח)

לאחר שלוש שנים, ביקש מתאם השבויים והנעדרים במשרד ראש הממשלה, אל"מ (במיל') עו"ד ליאור לוטן, מראש הממשלה בנימין נתניהו לסיים את תפקידו, שאותו ביצע בהתנדבות. לוטן נפגש אתמול (ה') עם ראש הממשלה לסיכום התפקיד, ואמר כי התפקיד תובעני מאוד ברמה המקצועית והאנושית, ולכן נכון לבצע בו החלפת אישים כל כמה שנים. בתקופה הקרובה ירכז את הנושא מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, תא"ל אליעזר טולדנו.

 

"ההיכרות המעמיקה עם משפחות השבויים והנעדרים והזכות לשרת את המשימה הגורלית עבורן – השבת בניהן הביתה – הותירו בי חותם עמוק ומחויבות תמידית אליהן", מסר לוטן. "בתפקידי גם נחשפתי לאכזריות ולציניות שבה פועל חמאס בנושא. לכן פעלנו להעלות את המודעות לכך בקהילה הבינלאומית".

 

נתניהו הודה ללוטן ואמר: "ביצעת את תפקידך במסירות, יצירתיות ובמקצועיות ראויה לציון וזאת תוך גילוי רגישות אנושית גבוהה. נמשיך לפעול בכל דרך כדי להחזיר את השבויים, הנעדרים והחללים הביתה".

 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)
 

 

ההתפטרות של לוטן לא הפתיעה את משפחות השבויים והנעדרים. משפחתו של חלל צה"ל הדר גולדין, המוחזק בידי חמאס רצועה, מסרה כי היא מרגישה ש"ננטשה על ידי הממשלה" בעקבות ההתפתחויות. "ההתפטרות של לוטן היא כתב אישום חריף נגד אוזלת היד של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן בעניין השבתם הביתה של אורון שאול והדר גולדין", נמסר.

 

"אנו מבקשים להודות לליאור לוטן על העבודה המאומצת שביצע בהתנדבות בשלוש השנים האחרונות", מסרה בנוסף משפחת גולדין. "בעקבות ההתפטרות של ליאור, אנחנו מרגישים שננטשנו על ידי הממשלה. ההתפטרות לא מפתיעה, לאור דברים שהתרחשו בתקופה האחרונה. מאחורי המילים 'הממשלה עושה הכול כדי להשיב את הדר ואורון' ניצבת מציאות עגומה שבה לא נעשה דבר כדי להחזיר את הבנים.

 

"אנו דורשים מנתניהו ומליברמן למנות מחליף בדחיפות, ליישם את החלטות הקבינט כפי שהתקבלו בינואר האחרון וללחוץ את חמאס בכל דרך אפשרית ואפקטיבית בכדי להשיב את הבנים לישראל".

 

ממשפחת שאול נמסר: "אנו מודים ללוטן על עבודתו, למרות שלא נשאה פרי ודורשים מממשלת ישראל למנות במהרה נציג אחר שיפעל להשגת פריצת הדרך המיוחלת למען השבתו של אורון. כל יום של עיכוב במינוי הקבע יוכיח לנו שממשלת ישראל לא שמה את סוגית השבת הבנים בראש סדר העדיפויות".

 

משפחת מנגיסטו קיבלה בהפתעה ובאכזבה את הידיעה על התפטרותו של לוטן. אמו, אגרנש מנגיסטו, אמרה: "בני מוחזק על לא עוול בכפו וחייו בסכנה. אני מקווה שקיימת מחויבות אמיתית של הממשלה להחזרתו".

 

לפני שנתיים נקלע לוטן לסערה ציבורית לאחר שתועד מאיים ומנסה לשכנע את בני משפחת הנעדר הישראלי אברהם (אברה) מנגיסטו לשמור על פרופיל נמוך בניסיון למנוע את הפרסום על דבר כניסתו לרצועה. "מי שיעמיס על אברה את הסיפור שבין העדה האתיופית למדינת ישראל, ישאיר אותו עוד שנה בעזה", הזהיר אז, והוסיף כי אם ימתחו ביקורת, נתניהו עלול להפסיק לעזור.

 

לוטן התנצל אז על הדברים: "התנצלתי בפניהם על תוכן וסגנון חלק מהדברים שנאמרו במהלך שיחה ארוכה". ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר כי "אלו דברים שלא היו צריכים להיאמר".


פורסם לראשונה 24/08/2017 22:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
ליאור לוטן
צילום: עופר עמרם
מומלצים