שתף קטע נבחר

תושבי דרום ת"א הפגינו מחוץ לבית נשיאת העליון

כמה עשרות התאספו מול ביתה של השופטת מרים נאור בשכונת רחביה בירושלים במחאה על הסחבת לטענתם בסוגיית נוהל העברת מסתננים למדינה שלישית שעדיין נידון בבג"ץ: "נחזור כל שבוע עד שתושבי רחביה יטעמו מהסבל שלנו"

 

כ-100 בני אדם, תושבי דרום תל אביב ותומכיהם, התאספו הערב (שבת) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור בשכונת רחביה בירושלים במחאה על ההתנהלות של בית המשפט בנוגע לסוגיית המסתננים. המפגינים נשאו דגלי ישראל ושלטים כמו "עינוי דין זה לא נאור", "בג"ץ נגד העם, העם נגד בג"ץ" ו"גם קשישים וגם קשישות בשכונה רוצים לחיות".

 

 שפי פז, ממובילות המאבק של תושבי דרום תל אביב, אמרה: "20 חודשים מתקיים הדיון לגבי נוהל מדינה שלישית, שבמסגרתו אמורים מסתננים לעבור למדינה שלישית, עדיין נמצא בבג"ץ. אנחנו רוצים פסיקה, פסיקה עכשיו. הסחבת זה מדיניות, בינתיים לא קורה כלום. המצב בדרום תל אביב רע. יש השתלטות עצומה, אנחנו מאבדים את החיים שלנו ובג"ץ מורח ומורח".

 (צילום: מתי עמר, TPS) (צילום: מתי עמר, TPS)
(צילום: מתי עמר, TPS)

 (צילום: עדי רוזנברג) (צילום: עדי רוזנברג)
(צילום: עדי רוזנברג)

 (צילום: מתי עמר, TPS) (צילום: מתי עמר, TPS)
(צילום: מתי עמר, TPS)

איתן תדמור, תושב דרום תל אביב, קרא במגאפון: "עשר שנים שתושבי דרום תל אביב סובלים. אין שבת, אין ביטחון אין כלום. אין סמכות ללא אחריות. לא באנו לכאן כדי ללכת. אנחנו נחזור כל שבוע עד שתושבי רחביה יטעמו מהסבל שלנו. די להתעמרות באנשים הכי מסכנים בתל אביב. די לחזק את המסתננים על חשבוננו".

 

דורון אברהמי, גם הוא מדרום תל אביב, אמר הערב: "הרשות השופטת שאמורה לשמור עלינו עושה סחפת. בזמן ששופטי בג"ץ חיים פה בשלווה שלהם, אנחנו חיים בתוך מלחמה. יש סחבת של שנתיים על העברת המסתננים למדינה שלישית וזה לא קורה. הממשלה קבעה משהו, שילכו לפי זה. לא יכול להיות שכל פעם שמגיעה עתירה הם דוחים את זה. יש מאות משפחות שחיות בפחד בשפירא ובתקווה. אם בג"ץ כל כך רוצים אותם שיקחו אותם הם".

 

חברת מועצת העיר תל אביב, סוזי כהן, תושבת קריית שלום אמרה ל-ynet: "אנחנו חיים תחת טרור וכיבוש כבר עשר שנים. אנחנו סובלים מהאלימות והשיכורים ברחוב, אנחנו חיים בגטו. אנחנו דורשים פתרון".

 

פעילי תנועת "אם תרצו" השתתפו הערב בהפגנה. ראש אגף מדיניות ב"אם תרצו" אלון שוורצר אמר: "לא יכול להיות ששופטי בית המשפט העליון ימשיכו במדיניות המפלה כלפי תושבי דרום תל אביב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתי עמר, TPS
המפגינים ליד ביתה של נאור
צילום: מתי עמר, TPS
מומלצים