שתף קטע נבחר

המחנה הציוני: "נתמוך במס דירה שלישית אם יכלול מס פרוגרסיבי"

הסיעה,שזימה את אחת העתירות לבג"ץ נגד חוק מס דירה שלישית, הודיעה כעת כי תתמוך בו אם יוחזר לדיונים בוועדת הכספים, בתנאי שיכלול מס פרוגרסיבי ושיוחל מתחילת 2019

סיעת המחנה הציוני הודיעה היום (א') כי תתמוך בחוק מיסוי דירה שלישית אם יוחזר לדיונים בוועדת הכספים, זאת בכפוף לשני שינויים מהותיים. השינוי הראשון הוא הטלת מס שנתי של 0.5% על בעלי שלוש דירות ויותר, על פי ערכן המצטבר של הדירות מעל לסכום של 5 מיליון שקלים, ומעל 7.5 מיליון למי שאין ברשותו חסכון פנסיוני.

 

השינוי השני הוא שהמס יוחל מתחילת שנת 2019 כך שיתאפשר למי שרוצה להימנע ממנו למכור את דירותיו.

 

דרישות המחנה הציוני באות להחליף את מה שסעיפי החוק מכילים היום - מיסוי רגרסיבי בסך 1% משווי הדירות, עם תקרה של 18 אלף שקל  כמו גם החלתו של החוק לתוקף מיידי.

 

לפי סיעת המחנה הציוני מטרת השינויים היא להגן הן על בעלי דירות שהשקיעו ברכישתן כחלופה לפנסיה ואין להם חסכון פנסיוני, והן על בעלי דירות שיהיו מעוניינים למכור דירותיהם כדי שלא להיפגע מהחוק ולהסב את הפגיעה כלפי השוכרים.

 

לפני מספר שבועות חוק מיסוי דירה שלישית (מס ריבוי דירות) בוטל על ידי בג"ץ בשל פגמים שנפלו בהליך החקיקה. עם זאת, נקבע, כי שר האוצר, משה כחלון, יוכל להחזירו לדיון בוועדת הכספים.

 

סיעת המחנה הציוני יזמה את אחת העתירות לבג"ץ בשם כל סיעות האופוזיציה, לאחר ששר האוצר התעקש להעלות את הצעת החוק להצבעה באמצע הלילה, במסגרת הדיונים על חוק ההסדרים, מבלי שניתן לחברי הכנסת ולייעוץ המשפטי של הוועדה זמן ראוי ללמוד את את פרטי החוק.

 

בתחילת השבוע שעברה עתרה המדינה לבג"ץ בבקשה לקיים לדיון נוסף בהרכב מורחב בפסק הדין שביטל את חוק מס דירה שלישית. המדינה מבקשת לקיים דיון בהלכה המשפטית העקרונית שנקבעה בפסק הדין בעניין היקף ההתערבות השיפוטית בהליכי החקיקה בכנסת, וזאת במספר גדול ככל הניתן של שופטי בית המשפט העליון.

 

מרב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני, מסרה, כי "אם וכאשר יגיע חוק מס דירה שלישית לדיון ראוי בוועדת הכספים, אנו, בסיעת המחנה הציוני, נוודא שהחוק יהיה חוק חברתי אמיתי והוגן ולא סתם מס גולגולת. בשם השליחות החברתית של המחנה הציוני, נפעל להחלת השינויים ונתמוך בחוק שיקנה הגנה לבעלי דירות שרכשו את הדירות כתחליף לפנסיה ויצמצם את הפגיעה בשוכרי הדירות, זאת באמצעות מס פרוגרסיבי ודחיית תחולת החוק ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים