שתף קטע נבחר

מה עומד מאחורי כל ילד מאושר בבית-ספר?

"הרבה מהמורים שאני פוגש ממש טובים. נכון, לא כולם, אבל גם לא כל הרופאים, הפסיכולוגים או המוסכניקים - הם הכי טובים שיש. אם המחנכת של הילד שלכם היא ממש 'לא' - חפשו דמות אחרת בסגל שמפיצה אור על הילד ותשקיעו בקשר. מאחורי כל ילד מאושר מסתתרת דמות מיטיבה אחת מימי בית-הספר". ד"ר אייל דורון פותח שנה מכיוון קצת שונה


שנת הלימודים מתחילה. שני מיליון מאתיים אלף ומשהו תלמידים הולכים לבית-ספר, וכל מה שאנחנו צריכים זה לדאוג שהם מגיעים בשלום לכיתה. שם כבר ילמדו אותם להיות סקרנים, חוקרים, יצירתיים, עצמאיים ומוכנים לחיים. טוב, האמת שהתמונה יותר מורכבת: 70% מההשפעה על גורל ילדנו שייך לכל מה שנמצא מחוץ לבית-הספר בכלל.

 

בואו ננסה להבין מה אנחנו כהורים יכולים לעשות, והפעם - אנחנו והמורים שלהם. מורה הוא המקצוע הכי נחשב בישראל, זועקים שלטי החוצות. כמה צביעות. אל תשקיעו בשלטים, תשלמו יותר משכורת. אנחנו בכלל מאוד אוהבים לאהוב מורים - במיוחד כשהם לא המורים של הילדים שלנו.

 

לטורים הקודמים:

- המשפחה שלא מפחדת משינויים ועוברת דירה כל 4 שנים

- תפסיקו להיות הורים מייבשים

- לטוס עם הילד לפינלנד כדי להכיר אנשים חדשים

 

הנה רשימת המתנות שמורה ממוצע מקבל מהורים: סבונים, מסאז', קרמים ופרחים. זה מה שקונים לאיש שאחראי על החינוך של הילד שלכם? צריכים לשנות יחס ודחוף. מה עם כרטיסים להופעות, לקולנוע, לספרים, לקונצרטים, או פשוט - כבוד יום יומי?

 

הרבה מהמורים שאני פוגש ממש טובים. נכון, לא כולם, אבל גם לא כל הרופאים, הפסיכולוגים או המוסכניקים - הם הכי טובים שיש. אם המחנכת שלו היא ממש "לא" - חפשו דמות אחת בסגל בית הספר שמפיצה אור על הילד שלכם ותשקיעו בקשר. מאחורי כל ילד מאושר מסתתרת דמות מיטיבה אחת מימי בית-הספר.

 

ד"ר אייל דורון הוא חוקר חשיבה יצירתית ומוכנות לעולם החדש, מפתח שיטת SEISEI

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה עם כבוד יום יומי למורים?
מומלצים