שתף קטע נבחר

בשל ערב תמיכה במשוררת: כחלון שוקל המשך תקצוב לתיאטרון יפו

בתיאטרון יתקיים מחר ערב תמיכה במשוררת דארין טאנטור, שמואשמת בהסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור. לשר האוצר יש סמכות להפחתת תמיכה או תקצוב לגוף שמסית לגזענות, לאלימות ולטרור

 

השר כחלון. לא יאפשר להסית נגד המדינה ()
השר כחלון. לא יאפשר להסית נגד המדינה

מחר (ד') צפוי להתקיים בתיאטרון יפו ערב תמיכה במשוררת דארין טאנטור, שנגדה מתנהל משפט בגין אישומים של הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור בעקבות שירים וסרטונים שפרסמה בפייסבוק וביוטיוב. ל-ynet נודע כי בעקבות פנייה של שרת התרבות מירי רגב, במשרד האוצר עוקבים מקרוב אחרי האירוע ואם יתברר שמדובר באירוע שיש בו משום הסתה נגד מדינת ישראל, השר משה כחלון מתכוון להשתמש בסמכויות הנתונות לו בחוק בנושא תמיכה ותקצוב התיאטרון.

 

טאנטור מצויה כעת במעצר בית מתמשך בגין חשדות אלה. את ערב התמיכה בטאנטור מארגנת היוצרת עינת ויצמן, וצפויים להיות מוקראים בו קטעים מתוך הפרוטוקולים מהמשפט שלה, הקראת שיריה של טאנטור וביצוע 'ספוקן וורד' על ידי הראפר תאמר נאפר.

 

השר כחלון הבהיר בשיחות סגורות במהלך היום כי לא יאפשר לאף אחד, משום תחום, להסית או לפגוע במדינת ישראל. יש לציין כי על פי החוק, שר האוצר יכול להפעיל את סמכותו רק לאחר קיום האירוע בפועל.

 

על פי חוק יסודות התקציב נקבע כי בסמכות שר האוצר מנגנון להפחתת תמיכה או תקצוב כנגד גוף שיעבור על אחד מהסעיפים הבאים: שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית; הסתה לגזענות, לאלימות ולטרור; תמיכה במאבק מזוין או במעשה טרור של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל; ציון יום העצמאות או יום הקמת המדינה כיום אבל; מעשה של השחתה או ביזוי פיזי הפוגע בכבוד דגל המדינה או סמל המדינה.

 

הטיפול באירוע הוא המשך ישיר לפגישה בין היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, השרה מירי רגב ונציגי משרד האוצר שהתקיימה ב-13 באוגוסט, ובה נקבע מנגנון לטיפול באירועים מסוג זה. בפגישה סוכם כי אירועים אלה ייבחנו תוך שבוע ימים מיום קבלת התלונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים