שתף קטע נבחר

רץ המרתון העיוור הופך למורה לחינוך גופני

בזה נבבה, שייצג את ישראל במשחקים הפראלימפיים, יחל מחרתיים לעבוד כמורה לחינוך גופני: "אלמד את תלמידיי ספורט, אבל בעיקר את אהבת האחר"

 

 

הנחישות משתלמת: הכירו את המורה החדש לחינוך גופני בתיכון מטרווסט ברעננה - בזה נבבה (33), שנולד עיוור, ומוכיח לכולם שאין תחליף לאמונה ולכוח רצון.

  

נבבה הועסק במהלך השנים האחרונות כעוזר מורה לחינוך גופני בבית־הספר, אבל החל ממחרתיים הוא יהפוך באופן רשמי למורה, ולצידו יעבוד עמית הוראה נוסף שיסייע לו. הוא הספיק להיות אלוף ישראל במרתון לעיוורים ואף ייצג את ישראל במשחקים הפראלימפיים בבייג'ינג 2008, שם סיים במקום החמישי בקטגוריה שלו.

בזה נבבה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
בזה נבבה(צילום: שאול גולן)

עכשיו הוא מתכונן לריצה ארוכה מסוג אחר. "אני נרגש מאוד", מספר נבבה, "אני מחכה כבר לקבוע מערכי שיעור, לשבת בישיבות מורים עם הצוות, להעניק לתלמידים מהידע ומהניסיון שלי. אלמד את התלמידים שיעורי ספורט אבל לכבד את האחר, להאמין במה שעושים, לא ללעוג לאחרים. נולדתי עיוור, אבל אף פעם נתתי לעובדה הזו להגביל אותי. המוטו שלי פשוט: אם אתה רוצה, מאמין ויש לך רצון עז - תצליח. באולימפיאדה הוכחתי לעצמי שאין גבול ליכולות שלי".

 

ראש עיריית רעננה, זאב בילסקי, אמר: "בזה הוא אדם מעורר השראה ששום דבר לא עוצר אותו מלהגשים את חלומותיו". מנהל בית הספר, אמנון בר־נתן, שהכיר את בזה באמצעות עמותת "אתגרים", הוסיף: "זה כבוד גדול לתלמידים שלנו לקבל סיוע ולמידה ממחנך כמו בזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב עמרני
בזה נבבה
צילום: יוגב עמרני
מומלצים