שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כתב על יתוש "תמות" בטוויטר - וחשבונו נמחק
  גולש מיפן כתב בחשבונו: "איך אתה מעז לעקוץ אותי. תמות". בטוויטר חסמו לו את החשבון לצמיתות: "החשבון שלך הוקפא מכיוון שהוא נוצל לשליחת הודעות הכוללות איומים"
  אין ספק שאלימות ברשת היא תופעה שיש להילחם בה, ובטוויטר לוקחים את הנושא מאוד ברצינות וטורחים להרחיק מהרשת החברתית אנשים החשודים באיומי מוות - אפילו על יתושים.

   

  באתר החדשות היפני SoraNews24 דווח כי משתמש בטוויטר במדינה האסייתית שיגר ציוץ נזעם לאחר שנעקץ על ידי יתוש, וכתב: "ממזר! איך אתה מעז לעקוץ אותי בזמן שאני סתם מנסה להירגע ולראות טלוויזיה? תמות! בעצם, אתה כבר מת".

   

  היתוש המת בתמונה

   

  הציוץ הזה גרר תגובה רשמית מטוויטר, שהודיעה לגולש שהחשבון שלו הוקפא לצמיתות ולא ניתן לשחזור. "תודה שהשתמשת בטוויטר", נכתב למשתמש היפני, לפי אתר החדשות במדינה. "החשבון שלך הוקפא מכיוון שהוא נוצל לשליחת הודעות הכוללות איומים. ציוצים שכוללים איומים אינם מורשים לפי תקנות השימוש באתר. לא ניתן יהיה להפעיל מחדש חשבון זה. תודה על ההבנה".

   

  הגולש היפני לא בדיוק נרתע מההודעה מטוויטר, והחליט לפתוח יוזר חדש שבו הלין על הרשת החברתית. "החשבון שלי הוקפא לצמיתות לאחר שאמרתי שהרגתי יתושים... זו הפרה?" כתב בציוץ שבו תויגה השלוחה היפנית של טוויטר.

   

  באתר Mashable הסבירו כי נושא הבריונות וההטרדות ברשת הוא בעיה ענקית עבור טוויטר, והרשת החברתית הכריזה לאחרונה כי היא "תנקוט צעדים" נגד חשבונות מטרידים "פי 10 יותר" מכפי שנהגה עד כה. טוויטר גם השיקה בשנה שעברה אלגוריתם שמטרתו לזהות התנהגות מטרידה, וזו כנראה הדרך שבה הציוצים של אותו משתמש יפני הדליקו נורה אדומה. המטרה היא לזהות אוטומטית ביטויים בעייתיים, ולדאבונו של המשתמש היפני – היו לו כמה כאלה ("ממזר", "תמות", "מת").

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים