שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "הילדה החשובה מכולם בכיתה א'": ההתחלות החדשות
  רז עזב את עבודת ההוראה בתל אביב לטובת ניהול בערבה, קצין המשטרה יוסי - אב לחמישה - ילווה בפעם הראשונה בת ביום הראשון ללימודים, ורעיה ריגשה בפוסט לקראת כניסת בכורתה לכיתה א'. סיפורי ההתחלות החדשות

   

  ליה שחר, טליה בויוק ושיר ברזילי. עולות לכיתה א' (צילום: מלי בויק) (צילום: מלי בויק)
  ליה שחר, טליה בויוק ושיר ברזילי. עולות לכיתה א'(צילום: מלי בויק)

   

  שנת הלימודים תשע"ח שנפתחת הבוקר (יום ו') מביאה עמה שינויים דרמטיים בחייהם של ישראלים רבים. חלקם "מפקידים" את ילדיהם בפעם הראשונה בבתי הספר, אחרים מתחילים ללמוד בבתי הספר העל יסודיים ויש גם כאלה שמגשימים חלום ילדות ופותחים קריירה בהוראה. אחת מהם היא ליאור סלמן (24), שמתחילה את שנתה הראשונה כמורה לחשבון בכיתות עולים וחינוך מיוחד בביתה ספר יגאל אלון במגדל העמק.

   

  "אני מאוד מתרגשת", אמרה ליאור רגע לפני כניסתה לכיתות א' ו-ב' במוסד החינוכי. "אני גוזרת ומניילנת ומכינה הכול לקראת תחילת השנה. אני חושבת שהצוות בבית הספר מאוד ותיק ומקצועי, ואוכל ללמוד מהם הרבה. אני מוכנה ללמד, מאוד חיכיתי לזה, ואני חושבת שזאת משרת החלומות. אני בטוחה שהילדים מקסימים ויש לי המון רעיונות. אני מחכה ליישם אותם בפועל".

  "מאוד חיכיתי לזה". סלמן ()
  "מאוד חיכיתי לזה". סלמן

  ארנון ולין, עולה לכיתה ב' ()
  ארנון ולין, עולה לכיתה ב'

  עלמה עולה לכיתה א', מיקה עולה לכיתה ב' (צילום: ליאת כהן) (צילום: ליאת כהן)
  עלמה עולה לכיתה א', מיקה עולה לכיתה ב'(צילום: ליאת כהן)

  עודד ואופיר יוחנן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  עודד ואופיר יוחנן(צילום: גיל יוחנן)

  אורי נעים עולה לכיתה א' ()
  אורי נעים עולה לכיתה א'

  אורי שומרון עולה לכיתה א' ()
  אורי שומרון עולה לכיתה א'

  נועה סלע עולה לכיתה א' ()
  נועה סלע עולה לכיתה א'

  דבורל'ה, ליבי ומוישי אנדר מכפר חב"ד ()
  דבורל'ה, ליבי ומוישי אנדר מכפר חב"ד

  רז חוביצר (34), בן מושב עין יהב, החליט לחזור לערבה כדי לנהל את בית הספר היסודי אחרי שנים של עבודה כמורה בתל אביב. הוא נשוי למירית ואב לנרי (3) וגור (שנה). "אחרי שנים שבהן עסקתי בתחום החינוך במסגרות שונות, בחרתי לחזור ולעשות חינוך לביתנו - הערבה התיכונה", סיפר חוביצר. "זוהי זכות גדולה עבורי לקחת חלק בהובלת החינוך בערבה בכלל וניהול בית הספר היסודי בפרט. נוף הילדות המוכר והקהילה התומכת מייצרים תחושה שהשמיים הם הגבול".

   

  בשנים הראשונות להוראה עבד חוביצר בתיכון דור בהרצליה, שהיה עבורו מודל לבית חינוך מצוין. "אני מאמין בדיאלוג עם הילד, מחפש אחר חזקותיו ושם עליהן דגש, מגרה את הסקרנות ללמידה מתוך עניין והתמדה, והחשוב ביותר לא מוותר על אף תלמיד ומוצא את דרכו הייחודית להצלחה. החזרה לערבה ביחד עם משפחתי הקטנה והאהובה הייתה טבעית, לא היה לנו ספק שפה נרצה להקים את ביתנו".

   

  סגירת המעגל של חוביצר הובילה לכך שסגנית המנהל בבית הספר, רותי פימה, הייתה המחנכת שלו בכיתה א'. "אני מאחל שנה מצוינת לכל אנשי החינוך בערבה, ההורים והתלמידים היקרים", אמר המנהל החדש-ישן. ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה, אייל בלום, אמר: "אנחנו שמחים לראות את בני הערבה התיכונה חוזרים הביתה. רז שב לעין יהב לאחר עשור של עשייה בתחום החינוך במרכז הארץ וזו גאווה גדולה לראותו כמנהל בית הספר היסודי בערבה".

  "זכות גדולה עבורי". חוביצר (צילום: חינוך ערבה תיכונה) (צילום: חינוך ערבה תיכונה)
  "זכות גדולה עבורי". חוביצר(צילום: חינוך ערבה תיכונה)

   

  טליה כהן (6) ממעלות מתחילה היום את לימודיה בכיתה א' בבית הספר נתיב מאיר בעיר. רעיה, אמה של טליה, כתבה פוסט מרגש לקראת הכניסה של הבת הראשונה לבית ספר. רעיה, מורה לתיאטרון ובימאית באולפן מירון ובבית הספר אורט שלומי, כתבה: "היי מערכת החינוך, מה קורה נשמה? לחוץ עכשיו רגע לפני שכולם חוזרים אלייך אה? סורי שאני מטרידה אותך, אם זה לא היה דחוף הייתי מחכה עם זה, אבל את פשוט חייבת לדעת: בין כל עשרות אלפי הילדים שייכנסו בשערייך תהיה ילדה אחת, יותר חשובה מכולם, שעולה לכיתה א'".

   

  האם כתבה עוד: "צעד ראשון ב-12 שנות לימוד שתחוו יחד. בטח את אומרת לעצמך 'עוד אימא חרדתית ומשוגעת'. תגידי, מ'כפת לי. הקטנה שלי עולה לכיתה א' ואני רוצה לספר לך כדי שלא תפספסי. בואי, יש לך נטייה כזו לפעמים, לפספס. אולי זו העייפות, אולי זה העומס או הצפיפות. אבל כפרה עלייך, הפעם חשוב שתהיי מרוכזת. מדובר בילדה הכי יפה בגן, חכמה כזו עם לב בגודל היסטרי, רגישות יוצאת דופן וצחוק הכי יפה ששמעת. יש זריזות ממנה, מסודרות ממנה, מבריקות ממנה, אבל כזו? אין!".

  רעיה כהן ובתה טליה. פוסט מרגש ()
  רעיה כהן ובתה טליה. פוסט מרגש

  הפוסט המלא של רעיה כהן ()
  הפוסט המלא של רעיה כהן

   

  "הצלחתי למצוא דרך להיות עם הילדה ביום הזה". רפ"ק אסנפי ואלה (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
  "הצלחתי למצוא דרך להיות עם הילדה ביום הזה". רפ"ק אסנפי ואלה(צילום: דוברות המשטרה)

  אלה ואוריה גרין. יתחילו רק ביום ראשון ()
  אלה ואוריה גרין. יתחילו רק ביום ראשון

  "זה יום מיוחד בשבילן". אודליה גרין ()
  "זה יום מיוחד בשבילן". אודליה גרין

   

  השר בנט לקראת פתיחת הלימודים    (צילום: חגי דקל)

  השר בנט לקראת פתיחת הלימודים    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  רב-פקד יוסי אסנפי (42), שוטר מכפר מימון ואב לחמישה, ילווה את בתו הקטנה אלה (6) לכיתה א' בבית הספר ביישוב. "רוב השנה אנחנו מפספסים את רוב האירועים המשמעותיים של הילדים שלנו בגלל העבודה הסיזיפית. אני משתדל למצוא את האירועים שקורים פעם בחיים ולא לפספס. השנה פתיחת שנת הלימודים מתקיימת ביום שישי, אז הצלחתי למצוא דרך כן להיות עם הילדה בכיתה א' ביום הזה".

   

  זו תהיה הפעם הראשונה שבה יוסי מלווה בת לכיתה א', שכן הוא לא הצליח לעשות זאת עם שאר הילדים. אסנפי, קצין חקירות ומודיעין בתחנת רהט, עובד באחת התחנות היותר מורכבות ופעילות במרחב נגב. אשתו היא מורה בכיתה המקבילה של הבת. "אני יוצא לעבודה לפני שהילדים קמים וחוזר כשהם ישנים, ובשבילי האירוע מחר מהווה סגירת מעגל. אני שמח לראות את ההתרגשות של הילדה לקראת העלייה לכיתה א'. היא מתכוננת לזה ומתרגשת. היא כבר הכינה את התיק לפני שבועיים. היא לא ישנה ומשגעת את כל המשפחה. היא התינוק של הבית אז נהנית מזה מכל הכיוונים".

   

  אודליה גרין (41) מתל אביב תשלח רק בשבוע הבא את בנותיה התאומות אלה ואוריה לכיתה א' בבית הספר א.ד גורדון. "הבנות מאוד מתרגשות, כבר קנינו תיקים ואת כל מה שצריך. בבית הספר הזה יש מסורת שכיתות א' מתחילות יום אחרי, כך שהם יתחילו את בית הספר רק ביום ראשון. בגלל שהאחים שלהן כבר ילכו לבית הספר ולגן אז היום הראשון שלהן נותן להן יותר תחושת חשיבות, זה יום שהוא במיוחד בשבילן. התלמידים הבוגרים יותר יכינו להם ציורים ותהיה לכבודם הצגה".

   

  ואנו נאחל לכל המתחילים ולכל הממשיכים - שנת לימודים מוצלחת!


  פורסם לראשונה 31/08/2017 22:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""הילדה החשובה מכולם בכיתה א'": ההתחלות החדשות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים