שתף קטע נבחר

חייל משוחרר, קבל את הפיקדון שלא מימשת

משרד הביטחון יחזיר כ-110 מיליון שקלים לחיילים משוחררים שלא מימשו את הפיקדון הצבאי במלואו. מדובר בחיילים שהתגייסו בין השנים 2000-1992. למרביתם נותרה יתרה של עד אלף שקלים אבל לא מעט עשויים לגלות שנותר להם בפיקדון כעשרת אלפים שקלים

לא מימשת את הפיקדון הצבאי? צפויה לך הפתעה: משרד הביטחון החל במהלך להשבת כ-110 מיליון שקלים לחיילים משוחררים שלא מימשו את כספי הפיקדון שלהם במלואם. ההטבה חלה על כל מי שהתגייס החל משנת 1992 ועד ליום 31 בדצמבר 2000 ושלזכותו עומדת יתרת פיקדון בהתאם לחוק.

 

המהלך החל השבוע בהנחייתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן. מדובר בעשרות אלפי זכאים, שככל הנראה לא משכו את יתרת כספי הפיקדון, שלה הם זכאים לפי חוק לאחר השירות.

 

מנתוני משרד הביטחון עולה כי במרבית המקרים מדובר בסכומים קטנים (הסכומים צמודים למדד): לכ-70% מהזכאים קיימת יתרת פיקדון של עד 999 שקלים, לכ-20% מהזכאים יתרה של בין 4,999-1,000 שקלים ולעוד כמה אלפים יתרה של בין 10,000-5,000 שקלים. 

ליברמן עם מתגייסים בחודש שעבר. "מי ששירת ראוי שיקבל את הכסף" (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
ליברמן עם מתגייסים בחודש שעבר. "מי ששירת ראוי שיקבל את הכסף"(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

לאחר סוף דצמבר 2000 שונה החוק וחיילים שלא משכו את פיקדונם בתוך שבע שנים מיום השחרור, איבדו את זכאותם. לפני כחודש, בהוראת שר הביטחון, תוקן החוק כך שכל חייל שמשתחרר לאחר 12.7.2017, יקבל את יתרת פיקדונו ישירות לחשבון הבנק שלו, כעבור שש שנים וחצי מיום שחרורו.

 

"מיד כשהתברר לי שיש עשרות אלפי חיילים שהשתחררו משירות צבאי ולא משכו את כספי הפיקדון שלהם במלואם, הנחיתי לפעול באופן מיידי ולקרוא לאנשים לבוא ולקבל את כספם, גם כשמדובר במי ששירתו לפני 15 ו-20 שנה", אמר ליברמן. "מי ששירת את המדינה באותן שנים ולא משך את מלוא הפיקדון, ראוי שיקבל את הכסף המגיע לו. משרד הביטחון יודע להוקיר את החיילים והחיילות המשוחררים וממשיך לפעול למענם באופן יזום. זו חובתנו".

 

ראש האגף והקרן לחיילים משוחררים, חמדה מרק: "האגף והקרן עושה כל שביכולתו על מנת להגיע לכל חייל משוחרר למיצוי זכויותיו. במהלך שמוביל שר הביטחון, אנו פונים לחיילים משוחררים, שטרם משכו את כספיהם ועדיין עומדת להם יתרת פיקדון, וקוראים להם לגשת לבנקים הרלוונטיים ולמשוך את כספם. המטרה היא שלא יוותרו בידי המדינה כספים של חיילים משוחררים".

 

מידע באשר לזכאים למימוש הפיקדון יפורסם באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון החל מיום שלישי הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים