שתף קטע נבחר

מסתמן: עורכי הדין שייצגו את החברות של אורן קובי ישתתפו בכיסוי החובות

משרד עמר, רייטר, ז'אן, שוכטוביץ, שליווה את החברות של אורן קובי, במגעים להעברת כ־5 מיליון שקל לקופת הפירוק, מבלי להודות באחריות

מסתמן הסכם בין משרד עמר, רייטר, ז'אן, שוכטוביץ, פירמת עורכי הדין שייצגה בעבר את החברות שהיו בשליטת אורן קובי, לבין הנאמן בהליכי הפירוק, כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת ההסכם המתרקם, יעביר המשרד כ־5 מיליון שקל לקופת הפירוק, מבלי להודות באחריות.

 

בין הצדדים עדיין מתנהל משא ומתן וטרם נחתם הסכם, ולפי ההערכה מדובר על סכום של כ־5 מיליון שקל. במסגרת ההסכם המתגבש עם הנאמן, עו"ד חגי אולמן, יובהר כי המשרד אינו נושא באחריות כלשהי כלפי החברות שנקלעו להליכי פירוק או כלפי לקוחות החברות.

אורן קובי (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
אורן קובי(צילום: צביקה טישלר)
 

קבוצת החברות שהיתה בשליטת קובי, בהן אדמה ולוגיסטיק גרופ, נקלעה להליכי פירוק במאי 2016. במקביל נפתחה נגד קובי חקירה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בחשד כי גנב מעל 20 מיליון שקל מכספי לקוחותיו.

 

במסגרת הליכי הפירוק מונה עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה למפרק החברות וכנאמן לנכסיו של קובי בהליך פשיטת הרגל נגדו. קובי הוכרז בחודש יולי כפושט רגל במסגרת הליכים אלו. מאז קרסו החברות פעל עו"ד אולמן למימוש נכסיו של קובי ובהם דירות בשוהם ובמגדלי yoo שכבר נמכרו ודירה נוספת במגדלי אקירוב שטרם נמכרה.

 

בהחלטה שניתנה על ידי שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, צוין כי לנאמן לנכסיו של קובי הוגשו 780 תביעות חוב ולפיהן היקף חובותיו של קובי עומד על 63 מיליון שקל והיקף חובות החברות שבקבוצה הוא 114 מיליון שקל. סך כל החובות שאינם חופפים מגיע ל־176 מיליון שקל.

 

קובי המיוצג על ידי עורכי הדין אילן שביט וחן סידבון ממשרד חיים צדוק, הגיש לאחרונה לבית המשפט הצעה להסדר נושים ואף הפקיד מיליון שקל כבטוחה להצעה. על פי הסדר הנושים שהציע, הוא יפרע 100% מחובותיו וחובות החברה בפריסה ארוכת שנים. הסדר הנושים של קובי יובא בפני אסיפת נושים ביום שלישי השבוע.

 

מנציגיו של אורן קובי נמסר: "במשך שנה וחצי נערך משפט שדה שהשיט על אורן קובי אחריות בלעדית לקריסה הכלכלית תוך כדי התעלמות מ'שומרי הסף' שניצחו על כל התזמורת הזאת. אנו רואים בהסכם של משרד עמר רייטר כהודאה בכשל ואנו מקווים שזאת סנונית ראשונה לשאר משרדי עורכי הדין מהגדולים במדינה שליוו והנחו כל צעד ושעל בהתנהלות החברה.

 

"כמו שאורן לקח אחריות על 100% מהסכם ההחזר ועל כשלון עסקי כך אנו מצפים מהכונס ומבית המשפט להטיל את מלוא האחריות הנדרשת על משרדי עורכי הדין שכשלו, טעו והטעו לאורך כל הדרך. אורן מתכוון לחזור עם התובנות והניסיון מהטלטלה של השנים האחרונות ולהיות הגורם המוביל בישראל בתחום הקרקעות ובימים אלה מייסד רשת נכסים באירופה וניהולם עבור משקיעים".

 

עו"ד חגי אולמן, המנהל המיוחד לנכסי אורן קובי וחברת אדמה, מסר כי "כל הדיווחים בנושאים הקשורים להשאת קופת הפירוק, לטובת נושיו של החייב אורן קובי, חברת אדמה והחברות הקשורות בה, יוגשו במועד וכדין לבית המשפט".

 

ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ נמסר: "התקיימו מספר שיחות בין נציגי המשרד לעו"ד אולמן אך לא הוגשו סיכומים כלשהם. בכל מקרה, המשרד מדגיש כי לא נפל כל רבב במעשיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אורן קובי בבית המשפט
צילום: צביקה טישלר
מומלצים