שתף קטע נבחר

להאמין בעצמך, לא משנה מי אתה: יצירות מהחיים

לאמנות יש כוח מיוחד במינו, היא מאפשרת לנו להוציא מתוכנו דברים שקשה לומר אותם, להתמודד עם מצבים שונים וגם להרגיש כמו כולם. בסדנאות האמנות "מארג" של עמותת כוכב הצפון, האמנות והעשייה מפתחות את הערך העצמי ותחושת הביטחון של העוסקים במלאכה - את יצירותיהם תוכלו לרכוש ביריד המתנות הקרוב שהכנסותיו קודש לעמותות המציגות בו

בחסות בנק הפועלים

 

"היצירה נותנת לי עצמאות וביטחון, אני מאמינה שכל אדם יכול ליצור באופן חופשי. את הכוחות והרצון והאמונה שאבתי מ'מארג' ואני מאוד מאמינה ביכולות שלי ובאישיות שלי, אני מאמינה שאפשר ליצור שינוי לאנשים עם מוגבלויות", כל מצהירה רבאב חטיב בעיניים נוצצות.

 

בואו לראות איזה מתנות תוכלו לרכוש השנה מכל הלב>>

 

חטיב היא אחת מממשתפי סדנות האמנות מארג, השייכות לעמותת כוכב הצפון. סדנאות אלו משרתות את הצורך השיקומי, והמוצרים שיוצאים תחת ידם של האנשים הפועלים בסדנאות הם מוצרים איכותיים, מוקפדים ויפיפיים, ויותר מכך, העשייה הזו משרתת את תחושת הערך העצמי שלהם והביטחון העצמי, ובכלל יצירה זה משהו שלכל אדם עושה טוב. 

 

 

עמותת כוכב הצפון פתחת ומפעילה רצף שירותים מקיף ואיכותי לאנשים עם מוגבלויות, תושבי הפריפריה הצפונית, בתחומי טיפול ושיקום, דיור, תעסוקה, חברה ופנאי. בעמותה מאמינים כי לכל אדם זכות לחיים של שווה בין שווים, זכות למיצוי הפוטנציאל האישי הגלום בו וזכות לקבלת השירותים הנדרשים למימושו. הארגון שואף לפתח הזדמנויות לצמיחה אישית בקרב אנשים עם מוגבלויות, אשר יובילו להשתלבותם במעגלי החיים השונים בקהילה. העמותה מעניקה את שירותיה לכל המגזרים, לכל קשת המוגבלויות (נפגעי נפש, נכים פיזיים, אוטיסטים, אנשים הלוקים בפיגור שכלי), לכל רמות התפקוד ולכל הגילאים (מגיל שלוש ועד זקנה). מרכזי העמותה הם רב תרבותיים ומהווים דוגמא לדו קיום וסובלנות הלכה למעשה והם ממוקמים בלב לבן של קהילות, כך שבאופן טבעי ויומיומי מתקיים מפגש שוויוני בין האוכלוסיות השונות.

 (צילום: שחר תמיר)
(צילום: שחר תמיר)


העמותה הוקמה בשנת 2003 ומספקת כיום שירותים ל-800 איש בקירוב, כולם תושבי הצפון. מסגרותיה פרושות ברחבי הגליל המערבי ומשנת 2014 גם באזור הגליל המזרחי והגולן. הפעילות נערכת בשיתוף מלא עם עמותת מרכז כוכב מעלות-תרשיחא, משרדי הממשלה, מועצות אזוריות ומקומיות וקשת רחבה של שותפים פילנטרופיים. שמה הטוב של העמותה הולך לפניה בכל הנוגע למקצועיות, גמישות מחשבתית והתאמה אישית לצרכי המשתקמים, יכולת לפיתוח תשתיות ותפעול מיזמים במסירות ובאיכות גבוהה ומוקפדת.

 

העמותה פועלת בשקיפות מלאה ומחזיקה בתו תקן מטעם 'מידות'. כמו כן, העמותה, מסגרותיה השונות והמנכ"לית זכו באותות ופרסים שונים על פועלם, ביניהם ציון מקסימלי (חמישה כוכבים) מטעם האיגוד הישראלי לאיכות ומצוינות בקרב תעשיינים ועמותות בגליל, אות פול האריס של ארגון רוטרי, פרס אות החסד של בית איזי שפירא, פרסים מקרן שלם ועוד.

 (צילום: שחר תמיר)
(צילום: שחר תמיר)
 

ביריד העמותות בו ניתן יהיה לרכוש מתנות מיוחדות יימכרו השנה מוצרים פרי עמלם של חברי סדנאות האמנות 'מארג': כסאות גן וסולמות נוי, מנדלות בחיתוך לייזר, צעצועי עץ לילדים, שרשראות דגלים מעץ, מוצרי קרמיקה, אביזרי קישוט לבית ולחדרי ילדים, מפות, כריות בבושקה, סינרים, לוחות גיר, חישוקי איילים ועוד.

 

היריד יתקיים בבניין הנהלת בנק הפועלים ברח' יהודה הלוי 63 בתל-אביב, ביום שישי ה-15.09.17 החל מהשעה 9:00 ועד לשעה 15:00, ובמוצאי שבת ה-16.09.17 החל מהשעה 20:30 ועד ל-23:00. חנייה בחניון בית הדר תל אביב. קיימות שתי כניסות: כניסה מיהודה הלוי וגם מרחוב הרכבת

 (צילום: שחר תמיר)
(צילום: שחר תמיר)
  

בחסות בנק הפועלים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים