שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מירי רגב נגד "פוקסטרוט": "הסרט מציג את חיילי צה"ל כמטייחים"

  בזמן שהסרט "פוקסטרוט" עושה חיל בזירה הבינלאומית ומסתמן כמועמד מוביל לפרס הראשון בפסטיבל ונציה, שרת התרבות מירי רגב ממשיכה לתקוף אותו: "מי שרוצה לעשות סרטים כאלה שישתמש בכספו האישי, לא בכספי הציבור", אמרה בהשקת יום הקולנוע הישראלי וביקרה גם את ליאור אשכנזי: "אל תתנשא מעליי"

   

  בהשקת יום הקולנוע הישראלי שהתקיימה הבוקר (ב'), שרת התרבות מירי רגב חזרה ותקפה את הסרט "פוקסטרוט" של שמוליק מעוז ואת שחקנו הראשי, ליאור אשכנזי. "המדינה לא תממן סרטים שמוציאם את דיבתה של הארץ שלנו. ביקורתי הנוקבת כלפי הסרט נובעת מאקורד הסיום שלו, שזכה למימון מהמדינה והציג את חיילי צה"ל כהורגים ומטייחים".

   

   

  ביום הקולנוע הישראלי ()
  ביום הקולנוע הישראלי

  בנוסף התייחסה לאמירותיו של ליאור אשכנזי שאמר אמש לחדשות ערוץ 2 כי אילו השרה הייתה קוראת צ'כוב היא הייתה מבינה מה זו מטאפורה. "לא מתאים לך להיות הגרבוז של המזרחים. אל תתנשא מעליי ואל תביא את צ'כוב כעורך דין שלך. אתה יודע את זה - צה"ל הוא לא צבא של מטייחים.

   

  "את השקרים הללו אתה רוצה שנממן כמדינה ונשים עליהם חותמת ממלכית ורשמית? לא ולא. מי שרוצה לעשות סרטים כאלה שיעשה אותם מכספו הפרטי. זו זכותה של המדינה להחליט את מה היא ממנת". כך חתמה את דבריה.

   

  שמוליק מעוז, שרה אדלר וליאור אשכנזי בפסטיבל ונציה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  שמוליק מעוז, שרה אדלר וליאור אשכנזי בפסטיבל ונציה(צילום: EPA)

  הסרט "פוקסטרוט", שמסתמן כמועמד מוביל לזכייה בפרס "אריה הזהב" בפסטיבל ונציה שמתקיים בימים אלה וזוכה לביקורות מצוינות ולתשבוחות מחו"ל, עוסק במשפחה שבנה משרת בקרבי. למרות המרחק הרב בין זוג ההורים (ליאור אשכנזי ושרה אדלר) לבנם (יונתן שיראי), המעשים שלהם משפיעים אחד על השני באופן גורלי. 

   

  זו לא הפעם הראשונה שרגב תוקפת את "פוקסטרוט". לפני כשבועיים, עם הבשורה כי הסרט ייסע לייצג את ישראל בפסטיבלים ברחבי העולם, רגב הכריזה כי "זו בושה וחרפה שהסרט 'פוקסטרוט' נבחר להציג בפסטיבלי קולנוע נחשבים כפסטיבל טורונטו ופסטיבל ונציה. הדעת אינה סובלת שסרטים המבאישים את שמו הטוב של צה"ל הם אלו שנתמכים על ידי קרן הקולנוע הישראלי, הנתמכת על ידי המדינה, והם אלה שנבחרים להיות חלון הראווה של הקולנוע הישראלי בחו"ל".

   

   

  מעוז הגיב לדבריה בהקרנת העיתונאים שלו בפסטיבל ונציה: "הפעם הראשונה שלבשתי חליפה הייתה בבר מצווה. הפעם השנייה היתה כאן לפני שמונה שנים בהקרנת הבכורה של סרטי הקודם, 'לבנון'. הפעם השלישית תהיה בפרמיירה היום. אני לא רוצה לקלקל את הרגע הזה בתגובה לדברים ריקים של אישה שלא ראתה את הסרט. אגיד רק שכשאני מבקר את המקום שאני חי בו זה מתוך דאגה ורצון להגן עליו, ואני עושה זאת מתוך אהבה".

   

  בסימן מחווה לאבי נשר (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
  בסימן מחווה לאבי נשר(צילום: רפי דלויה)
   

  זו השנה הרביעית שבה מתקיים יום הקולנוע הישראלי בשיתוף משרד התרבות והספורט והתאחדות ענף הקולנוע, במהלכו יוקרנו סרטים כחול-לבן ברחבי הארץ בעלות של עשרה שקלים. הוא יתקיים ב-6 בספטמבר ויעמוד בסימן מחווה לסרט הקולנוע "הלהקה" של אבי נשר, לרגל 40 שנה ליציאתו .כ-33 סרטים ישראלים מהשנה החולפת יוקרנו בו, חלקם בהקרנות בכורה. בין הסרטים ניתן למצוא את חמשת המועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר בטקס פרסי אופיר לשנה זו: "געגוע", סרטו של שבי גביזון; "מוטלים בספק", סרטו של אלירן אליה; "לא פה, לא שם", סרטה של מייסלון חמוד; "פוקסטרוט", סרטו של שמוליק מעוז ו"פיגומים", סרטו של מתן יאיר. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רגב בהשקה של יום הקולנוע הישראלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים