שתף קטע נבחר

יהודי יוסטון ביקשו - ישראל מתגייסת: מיליון דולרים יועברו לשיקום

משרד התפוצות מקצה כמיליון דולרים - סכום תקדימי - שיועבר לשיקום בתי הכנסת, בתי הספר והמרכז הקהילתי שנפגעו קשה בהוריקן הארווי שפקד את טקסס, זאת לאחר קריאת הקהילה היהודית בשבוע שעבר לסיוע מצד מדינת ישראל

כספי סיוע בגובה כמיליון דולרים יועברו לקהילה היהודית ביוסטון טקסס, שנפגעה קשות בסופת ההוריקן הארווי. מדובר בסכום תקדימי שמחכה לאישור הממשלה מתוך תקציב משרד התפוצות, ויועבר במסגרת סיוע חירום של המשרד.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

לפני כשבוע, עם שוך הסערה האימתנית שפקדה את טקסס, פנה יו"ר הפדרציה היהודית בטקסס, לי וונש, בבקשת סיוע בשיקום הקהילה. "14 שנה אני משמש כראש הפדרציה", אמר ל-ynet, "אך כעת אנחנו זקוקים לעזרה. אנו אוהבים את ישראל, גם אני וגם רבים מחברי הקהילה ביקרנו בארץ פעמים רבות, ומשתדלים לעזור תמיד בכל מה שאנחנו יכולים מתוך אמונה בערבות הדדית. עכשיו אנחנו זקוקים לתמיכה של ישראל בנו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

וונש עדכן עוד כי מוסדות יהודיים רבים נפגעו בשיטפונות שפקדו את האזור – הכולל בתוכו את שכונות הקהילה היהודית: שלושה מתוך ששת בתי הכנסת של הקהילה ביוסטון נהרסו, לצד בתי ספר, בתי אבות ועסקים רבים בבעלות יהודית. משפחות רבות בקהילה נותרו ללא קורת גג.

 

 (צילום:  Chabad.org/Hurricane) (צילום:  Chabad.org/Hurricane)
(צילום: Chabad.org/Hurricane)

 

היום (ב') הודיע משרד התפוצות כי נענה לפנייה, וכי ממשלת ישראל תעביר באופן תקדימי כמיליון דולרים לקהילה היהודית ביוסטון לטובת שיקום. הסיוע יועבר דרך הקונסוליה הישראלית בטקסס, לטובת שיקום בתי הכנסת, בתי הספר והמרכז הקהילתי שנפגעו קשה בסופה. מוסדות אלה הינם מוסדות פרטיים של הקהילה, ולכן אין השתתפות של גורמים לאומיים או פדרליים בשיקום הנזקים בהם.

 

"לסייע לאחינו שנמצאים במצוקה"

מי שעמד מאחורי המהלך הוא השר נפתלי בנט, שאמר: "זה הזמן של מדינת היהודים לסייע לאחינו שנמצאים במצוקה". בנט שאף שיתף בשבוע שעבר בעמוד הפייסבוק שלו, לינק לתרומות עבור הקהילה – הוסיף כי "המבחן של מדינת היהודים הוא ברגעי משבר של אחינו בעולם. יש כאן אמירה ברורה של ערבות הדדית".  

 

 

כ-60 אלף בני אדם מונה הקהילה היהודית ביוסטון – העיר הרביעית בגודלה בארה"ב, והיא מתמודדת עם האסון הגדול ביותר שידע האזור מזה שנים. "לפני מספר שנים הייתה הצפה של גשמים, אבל לחלוטין לא בסדר גודל שחווינו כעת", סיפר וונש.

 

"כבר אז התמודדנו עם מאות משפחות שבתיהן הוצפו והן נזקקו לעזרה. אני מעריך שכעת המצב גרוע יותר, הרבה יותר. הכי חשוב לנו כעת זה לעזור למשפחות. הן הכי חשובות כרגע". הוא הוסיך כי "אם לא יהיו משפחות, לא תהיה קהילה".

 

בפדרציה מזכירים כי בסופה קתרינה נזקקה קהילה יהודית קטנה בהרבה, ל-25 מיליוני דולרים על מנת להשתקם. הפעם מעריכים כי עבודות השיקום יארכו תקופה ארוכה מאוד, והסכומים שיכללו מענקי סיוע ופוליסות ביטוח שונות יהיו, בסופו של דבר, גבוהים בהרבה.

 

  • סייע בהכנת הידיעה: יניב פוהורילס

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  Chabad.org/Hurricane
מצילים את ספרי התורה
צילום: Chabad.org/Hurricane
מומלצים