שתף קטע נבחר

נציבת שירות המדינה הבאה: אמה של מזכירה בלשכת רה"מ

"ידיעות אחרונות" חושף כי ראש הממשלה החליט למנות את עפרה ברכה, ששימשה בשש השנים האחרונות מנהלת בכירה במשרד הפנים, לאישה הראשונה שתכהן כנציבת שירות המדינה. בתה עובדת כמזכירה בלשכת נתניהו

 

נציבת שירות המדינה הראשונה. נתניהו וברכה משמאלו ()
נציבת שירות המדינה הראשונה. נתניהו וברכה משמאלו

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את עפרה ברכה לתפקיד נציבת שירות המדינה, כך נחשף הבוקר (ג') ב"ידיעות אחרונות". שמה של ברכה יועבר בימים הקרובים לבחינת הוועדה למינויים בכירים בשירות המדינה, ואחר כך יובא לאישור הממשלה. בתה של ברכה משמשת מזכירה במשרד ראש הממשלה.

 

אם אכן המינוי יאושר, ברכה תהיה האישה הראשונה שתשמש בתפקיד נציבת שירות המדינה מאז קום המדינה. ברכה משמשת בשש השנים האחרונות מנהלת אגף בכירה לביקורת ברשויות המקומיות והממונה על החשבונות במשרד הפנים. במסגרת תפקידה חשפה לא פעם חריגות שכר רבות ברשויות המקומיות.

 (צילום: לשכת רואי חשבון בישראל) (צילום: לשכת רואי חשבון בישראל)
(צילום: לשכת רואי חשבון בישראל)

קודם לכן שימשה ברכה יועצת בכירה וראש מטה למנכ"לי משרדי הפנים והתחבורה. יש לה תואר שני במדיניות ציבורית ותואר ראשון במנהל עסקים.

 

בשבועות האחרונים חיפש ראש הממשלה מועמדת ראויה לתפקיד נציבת שירות המדינה. הנציב הקודם משה דיין סיים את תפקידו כבר ב-27 במאי, ומאז עמד בראש הנציבות אודי פראוור כממלא מקום. נתניהו רצה בתחילה למנות את מיכל עבאדי בויאנג'ו לתפקיד, שכיהנה כחשבת הכללית במשרד האוצר, אך שר הבריאות יעקב ליצמן הטיל וטו על המינוי ואיים בהתפטרות. נתניהו נאלץ לוותר על תוכניתו המקורית ונשאר ללא נציב שירות מדינה עד שבחר בברכה. עוד נודע כי שר הפנים אריה דרעי היה מי שהמליץ בפניו על מינויה לתפקיד.

 

ברכה היא ילידת 1961, נשואה ואמא לשלושה ילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לשכת רואי חשבון בישראל
עפרה ברכה
צילום: לשכת רואי חשבון בישראל
מומלצים