שתף קטע נבחר

איש העסקים ארנון מילצ'ן נחקר בחשד למתן שוחד לראש הממשלה

התפתחות בפרשת 1000: ארנון מילצ'ן נחקר בשבוע שעבר בחשד שנתן שוחד לראש הממשלה. עד כה מסר מילצ'ן שתי עדויות פתוחות בפרשה. בשבוע שעבר הגיעו החוקרים ללונדון והחיקור הפך לחקירה באזהרה שנמשכה כמה שעות. מקורב לנתניהו: "כל ניסיון לייחס גוון לא ראוי לחברות העמוקה נדון לכישלון. לא יהיה כלום כי לא היה כלום"

 

 

מילצ'ן ונתניהו ב-2015 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
מילצ'ן ונתניהו ב-2015(צילום: gettyimages)

איש העסקים ארנון מילצ'ן נחקר באזהרה בשבוע שעבר בחשד למתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו. עד כה מסר מילצ'ן עדות פתוחה בתיק 1000 בנושא הענקת המתנות לראש הממשלה ולרעייתו, אולם כעת כאמור הוא נחקר בחשד למתן שוחד. חקירתו של מילצ'ן נמשכה שעות. ראש יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור, וצוותו חקרו את מילצ'ן במשך שלוש שעות. בראש צוות החקירה עומד ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי.  

 

גורם המקורב לראש הממשלה מסר בתגובה לפרסומים כי "כל ניסיון לייחס גוון לא ראוי לחברות העמוקה ורבת השנים של ראש הממשלה נתניהו עם ארנון מילצ'ן הוא חסר בסיס וממילא נדון לכישלון. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

 

מילצ'ן כבר מסר פעמיים עדויות בביקורו בישראל בעניין המתנות שהעניק לראש הממשלה. החוקרים גם הגיעו לקבלות של הסיגרים שנקנו בין היתר בישראל ואולם עד כה איש העסקים לא היה חשוד בדבר. 

 

בעקבות ישיבות שנערכו במשטרה, הבינו שיתקשו מאוד לגבש המלצה לכתב אישום נגד ראש הממשלה שחשוד בקבלת טובות הנאה ושוחד, אם מי שנתן את המתנות בעצמו לא חשוד במאום. במצב זה, סברו שנתניהו יטען כי מדובר במתנות בין חברים. כפי שפורסם לראשונה בערוץ 10, בשבוע שעבר התקיים חיקור דין של מילצ'ן בלונדון, שם כבר הפך לחקירה באזהרה בחשד למתן שוחד.  

 

 
עוד דווח על מכתב ששלח מפקד יחידת העל לחקירות להב 433, ניצב רוני ריטמן, שבו הביע תרעומת על אופן ניהול חקירת מילצ'ן האחרונה בלונדון. במשטרה הגיבו ומסרו כי "רצוי כי ייערך סיעור מוחות. לאחר בחינת כל דרכי הפעולה האפשריות הוחלט על דרך הפעולה הנבחרת, ולמעלה מן הצורך נאמר כי אף הושגה המטרה במלואה".

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס לחקירות נתניהו במהלך ועידת המשפט של לשכת עורכי הדין שנערכה בשבוע שעבר. מנדלבליט אמר כי "החקירות נעשות ביסודיות ובמקצועיות - לא נעשה קיצורי דרך. חשוב לי להדגיש בעיני הציבור כי אכיפת חוק איננה עניין פוליטי - ואסור שתושפע משיקולים שהם זרים להליך הפלילי. הדבר לא קרה, לא קורה ולא אתן לכך לקרות".

 

"אנחנו פועלים, ונמשיך לפעול, באופן עצמאי ונטול פניות. לעולם לא נהיה מושפעים משיקולים זרים. נמשיך לברר את האמת ולהכריע לאור הראיות - זהו הבסיס היחיד לעבודתנו. רעשי הרקע הפוליטיים, לכאן או לכאן, לא ישפיעו עלינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, EPA
נתניהו ומילצ'ן
צילום: רויטרס, EPA
מומלצים