שתף קטע נבחר

#עובדים_על_זה: כשהקצוות נפגשים ביוטיוב

מצד אחד יוצר YouTube מוכר ומצד שני פעיל חברתי המשתייך לאחת הקהילות בחברה הישראלית. התוצאה: מפגשים מפתיעים, מצחקים וגם מרגשים. צפו בראיון באולפן ynet

 

 

 

ב"נאום השבטים" המפורסם אמר הנשיא ראובן ריבלין כי ישראל מורכבת כיום מארבעה שבטים שאיבה ופחד שוררים ביניהם. הוא דיבר על חוסר התקשורת ועל ההפרדה הנהוגה מגיל צעיר בין אותם מגזרים וקרא לכולנו לנסות ולהיות שותפים. בהשראת הנאום, מתוך קשר גדול לארץ וליושביה ורצון להאיר ולחבר בין חלקים שונים בישראל, נוצרה הסדרה "#עובדים_על_זה" - סדרת רשת ראשונה מסוגה, פרי שיתוף פעולה מיוחד בין עמותת לאוטמן, עמותת שחרית, גוגל וסרטי האחים היימן. הסדרה נוצרה במסגרת "דיבור אחר" פרויקט רחב לקידום שיח מכבד מתינות וסובלנות ברשת.

 

בכל אחד משמונת פרקי הסדרה נפגשים זה עם זה יוצר YouTube (יוטיובר) מוכר שלו עשרות אלפי עוקבים ומיליוני צפיות יחד עם פעיל חברתי המשתייך לאחת הקהילות בחברה הישראלית. המפגשים המפתיעים, המצחיקים והמרגשים, שתועדו על ידי האחים היימן, מייצרים דינמיקה חדשה ומוציאים את היוטיובר והפעיל שמולו מאזור הנוחות שלהם.

 

הסדרה היא חלק מפרויקט בינלאומי של יוטיוב, Creators for Change, שנועד להראות את הכוח של וידאו כנגד קיצוניות ושנאת הזר. לרשת השפעה אדירה ויש לה הכוח שלה להביא לשינוי (הידעת? למעלה מ- 50% מהצעירים אומרים כי וידאו מסוים/יוצר מסוים ב-YouTube שינו את חייהם או את איך שהם תופסים את העולם).

 

באולפן ynet התארחו ברק היימן - מיוצרי הסדרה לצד אחיו תומר, מעיין רובין - המוכרת כ"נועה פילטר" ויאיר כוכב שפתח לפני כמה שנים באחת הסמטאות של שוק מחנה יהודה בירושלים את "תחריר - בר לתרבות מזרחית".

 

לצפייה בפרקי הסדרה ביוטיוב:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL91ss7IlAZGHa94rNNn6EZyyUmNpqmE6e

הסדרה תשודר גם ב-HOT8

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך יוטיוב
נועה פילטר ויאיר כוכב
צילום: מתוך יוטיוב
מומלצים