שתף קטע נבחר

התור בטאבו יתקצר? מהיום עסקאות מכר באופן מקוון

משרד המשפטים השיק היום פיילוט המאפשר לבצע עסקאות מכר וחכירה באופן מקוון, בלי להתייצב בלשכות רישום המקרקעין. השירות החדש מיועד לעו"ד המחזיקים בכרטיס חכם, ובשלב הפיילוט יתאפשר ביצוע עסקאות בדירות בבתים משותפים, ללא שעבודים ומשכנתאות בלבד

מהפכת שירות בטאבו: מהיום (ב') ניתן לבצע עסקאות מכר וחכירה לדירות בבתים משותפים באופן מקוון. זאת במסגרת פיילוט חדש, שיאפשר לבצע עסקאות אלו באופן מקוון, מבלי להתייצב בלשכות רישום המקרקעין. ממשרד המשפטים נמסר כי השירות החדש צפוי לקצר בכ-60% את משך זמן הטיפול בבקשות.

 

מדי שנה מוגשות ללשכות רישום המקרקעין כ-110 אלף בקשות לרישום זכויות מכר וחכירה. השירות החדש, שנועד לייעל את הטיפול בבקשות, מיועד לעו"ד המחזיקים בכרטיס חכם, ובשלב הפיילוט יתאפשר ביצוע עסקאות בדירות בבתים משותפים, ללא שעבודים ומשכנתאות בלבד. בהמשך, השירות יורחב לפעולות ולסוגי נכסים נוספים.

 

תורים בטאבו (ירון לוי) (ירון לוי)
תורים בטאבו(ירון לוי)

הפעולה תתבצע באתר האינטרנט של האגף באמצעות הגשה מקוונת של שטר חתום על ידי הצדדים לעסקה, סרוק ומאומת בחתימה אלקטרונית. 

 

ממשרד המשפטים נמסר, כי השירות החדש מצטרפת לצעדים נוספים של הטאבו לייעול השירות לאזרח, בהם פיתוח שירותים מקוונים באמצעות יצירת ממשקי עבודה מקוונים מול הבנקים וגופים ממשלתיים כמו רשות המיסים, רשות האכיפה והגביה, משרד הפנים, ורשות מקרקעי ישראל, וכן אפשרות להגיש בקשה לרישום הערת אזהרה באופן מקוון.

 

מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, אמרה כי "מעבר לשיפור השירות, מדובר במהפכה מהותית בטווח הארוך, שתייצר ודאות משפטית בעסקאות במקרקעין, תצמצם את ההתדיינות המשפטית ותשנה את הפסיקה בתחום". שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד, מסרה כי "השירות החדש הוא בבחינת בשורה של ממש עבור כל אדם אשר מבקש למכור או לרכוש דירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים