שתף קטע נבחר

עיריית ירושלים ביטלה פאנל על נשים כי הדוברת עבדה בעבר ב"בצלם"

עם היכנסה של סגנית ראש העיר לניהול הוועדה לקידום מעמד האישה, היא הסבירה כי החליטה לבטל השתתפותה של מי שעבדה בעבר כדוברת הארגון: "מי שמשמיץ את חיילי צה"ל לא יקבל אצלנו במה"

 

עו"ד נסרין עליאן ()
עו"ד נסרין עליאן

מדוע ביטלה עיריית ירושלים פאנל שכותרתו "נשים משפיעות במוקד קבלת החלטות?" משום שאחת המשתתפות בו הייתה בעבר דוברת ארגון "בצלם". 

 

האירוע החגיגי אמור היה להתקיים אמש (יום ג') במסגרת כניסת סגנית ראש העיר חגית משה לתפקיד יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה בעירייה. בין המוזמנות היו מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, מנכ"לית בית החולים אסף הרופא ד"ר אוסנת לבציון קורח ועו"ד נסרין עליאן מהאגודה לזכויות האזרח. 

 

ברגע האחרון הודיעה העירייה כי האירוע בוטל מ"סיבות בריאותיות". אך מתברר כי הסיבה האמיתית היא התנגדות שהביעה יו"ר הוועדה חגית משה להשתתפותה באירוע של עליאן, משום שבעבר כיהנה כדוברת "בצלם".

 

משה, חברה בסיעת "ירושלים תצליח" של ראש העירייה ניר ברקת, אמרה: "לא בדקנו כמו שצריך את הדוברות באירוע. כשהתברר שיש נציגה שעבדה ב'בצלם', החלטתי לבטל את השתתפותה. 'בצלם' זה ארגון לא ראוי בעיניי. ככל שזה תלוי בי לא אאפשר לנציגיו לקבל במה. לא יכול להיות שמי שלא דואג לחיילי צה"ל ומוציא את דיבתם רעה יקבל במה בוועדה עירונית".

 

העובדה שעליאן עובדת כיום באגודה לזכויות האזרח לא משנה את עמדתה: "מה זה חשוב? היא פגעה בעברה בחיילי ישראל ומבחינתי היא פסולה. נקיים ועדה נוספת במועד אחר עם דוברות נוספות". במילים אחרות: האירוע הנוכחי בוטל.

  

עליאן אמרה שהיא רואה בחומרה את ביטול האירוע בגלל השתתפותה: "עבדתי בארגון זכויות אדם בישראל לקידום זכויות של חברה אזרחית במסגרת דמוקרטית לגמרי, ואין בזה שום פסול. מצער שדעה פוליטית מכתיבה את סדר היום של הוועדה לקידום מעמד האישה. זו עוד דוגמה לרדיפה של ארגוני חברה אזרחית. לצערנו הדבר הפך לתופעה רווחת".

 

מעיריית ירושלים נמסר: "העירייה תקבע מועד חדש לקיום הוועדה. באשר להרכב סדר היום, הוא באחריות יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה".

 

מהאגודה לזכויות האזרח נמסר כי היא "רואה בכך רדיפה פסולה והמשך המהלך של דה לגיטימציה לכל מי שאינו מיישר קו עם השלטון. עורכת הדין נסרין עליאן היא מהמומחיות בזכויות האדם בירושלים המזרחית ומהפעילות הבולטות בקידומן. כל פאנל המתכבד בנוכחותה יוצא נשכר ומועשר בידיעותיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים