שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אמדוקס תרכוש מחברת טבע את הקרקע ברעננה
  המחיר מוערך בכ-200 מיליון שקל וזכויות הבנייה עומדות על 70 אלף מ"ר; נסיבות העסקה הן כאלה שכל אחת מהחברות ביטלה את הפרויקט שהתכוננה אליו בנסיבות אחרות, אמדוקס בשל ענייני רישוי בכפר סבא וטבע בשל מצבה ביטלה את הקמפוס ברעננה
  כחצי שנה לאחר שחברת טבע הקפיאה את הקמת הקמפוס ברעננה, החברה סגרה על מכירת המתחם לחברת אמדוקס הממוקמת כיום גם היא ברעננה. על פי הערכות סכום המכירה של הקרקע יעמוד על כ-200 מיליון שקל. 

   

  מטה אמדוקס ברעננה ()
  מטה אמדוקס ברעננה

   

  מדובר בעסקה שנבעה מצירוף של נסיבות שונות בכל אחת מהחברות, בטבע כאמור הקפיאו את הקמת הקמפוס שתוכנן ברעננה בשל מצב החברה הרעוע בשנה האחרונה,
  וזאת לאחר שהחלו בהקמתו וכבר התקדמו עם שלב הדיפון והחפירה של החניון, ואילו באמדוקס ביטלו בחודש יוני האחרון את ההסכם עם חברת אמות לאחר שוועדת הערר המחוזית ביטלה את היתר הבנייה.

   

  מאז ביטול הפרויקט של אמדוקס ברעננה, התבקש שהחברה תתעניין בקרקע של טבע, זאת מסיבות רבות ובהן השאיפה של אמדוקס להקים קמפוס ירוק שיהיה לפי תכנון שהיא תתווה ויוכל לאכלס מספר גדול של עובדים. המגעים בין שתי החברות אשר התקדמו למשא ומתן אשר התנהל במשך מספר חודשים עד שהגיע לשלבים מתקדמים וכאמור נסגר כעת.

   

  הקרקע המדוברת ממוקמת ברחוב התדהר פינת דולב באזור התעשייה הצפוני של רעננה. מדובר בקרקע שהוחזקה בעבר על ידי חברת קומברס. האחרונה תכננה להקים עליה מתחם משרדים ענק, אך בשל מצב החברה הפרויקט ירד מסדר היום והקרקע נמכרה בשנת 2010 לאיש העסקים ג'ורג' חורש, יבואן טויוטה ומבעלי H&M. בתמורה ל-31 מיליון דולר.

   

  מדובר בחלק מחטיבת קרקע גדולה שהוחזקה על ידי חורש והשתרעה על כ-55 דונם עם זכויות בנייה של כ-90 אלף מ"ר. בשנת 2013 חורש מכר 11 דונם מתוך החלקה לחברת SAP בתמורה ל-40 מיליון שקל וזו הקימה במקום בניין בן 7 קומות המשתרע על כ-15 אלף מ"ר, כך שלקרקע נותרו זכויות בניה של כ-70 אלף מ"ר (לא כולל שטחי חניות).

   

  ביוני 2015 טבע דיווחה כי חתמה עם חורש על רכישת הקרקע במחיר שהוערך גם אז בכ-200 מיליון שקל. בטבע הוציאו את המכרז למתחם עבור מתכננים וזכתה בו ביג, פירמת אדריכלים דנית גדולה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אמדוקס תרכוש מחברת טבע את הקרקע ברעננה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים