שתף קטע נבחר

מסע חיים לאפריקה

אם המילים 'אפריקה' ו'ספארי' מעבירות בכם רטט של התרגשות ותמונות של מרחבים אין סופיים עושות לכם חשק לקום מהכיסא, המסע הזה בשבילכם. בקרוב תצא משלחת ישראליות למסע אפריקן דרייב ותחצה את מזרח אפריקה לאורך אלפי קילומטרים. צפו

בשיתוף אפריקן דרייב

 

אם המילים אפריקה וספארי מעבירות בכם רטט של התרגשות ותמונות של מרחבים אין סופיים, עושות לכם חשק לקום מהכיסא, אם כבר ראיתם עולם אבל עדיין אתם רעבים תמיד לעוד? אולי כדי לכם לשמוע על "אפריקן דרייב", מסע לאנשים שכבר ראו הכל.

 

3 משלחות ישראליות יצאו (בנובמבר, דצמבר וינואר) למסע במהלכו יחצו את מזרח אפריקה בנהיגה עצמית. בעיצומן של ההכנות הגיעו לאולפן ynet מנחם עבדי, מנכ"ל "מאגמה" ורונה שולמן, שתדריך את אחד המסעות.

 

צפו 

 

מה זה בעצם אפריקן דרייב?

עבדי: "זה מסע שטח יחודי, החוצה שלוש מדינות, אוגנדה, קניה, טנזניה, ומסיים בזנזיבר. מסע בנהיגה עצמית לאורך 2300 ק"מ. שנכנס לקרביים של אפריקה, ממש אל המקומות הכי רחוקים והכי לא צפויים, באפריקה".

 

רונה, מה הקסם של אפריקה בעיניך?

"מאוד קשה להגדיר את הקסם של אפריקה בטח למי שכל כך מאוהבת באפריקה, כמוני", אומרת רונה. "הקסם הוא במערכות יחסים מאוד ישירות, מאוד חמות. אנחנו בעולם המערבי חיים עם המון שנאה וניכור. כשמגיעים לשם רואים פתאום אנשים מחייכים אליך סתם, עושים לך שלום, וזה קסם. מעבר לאנשים כמובן יש את הנוף האפריקאי שהקסם שלו הוא לחלוטין אולטימטיבי. הסבנות, האגמים, אגמי סודה, יערות גשם, נהרות רחבי ידיים, היפופוטמים והאיטיות שהנוף מתחלף. הוא כל כך איטי", היא מציינת. "זה מכניס אותך לקצב של אפריקה, לקצב אחר, מאוד מאוד נינוח ורגוע".

כשמגיעים לאפריקה רואים פתאום אנשים מחייכים אליך סתם, עושים לך שלום, וזה קסם.  (צילום: מאגמה) (צילום: מאגמה)
כשמגיעים לאפריקה רואים פתאום אנשים מחייכים אליך סתם, עושים לך שלום, וזה קסם. (צילום: מאגמה)

כל יום הוא אחר מהיום הקודם שלו (צילום: מנחם עבדי ) (צילום: מנחם עבדי )
כל יום הוא אחר מהיום הקודם שלו(צילום: מנחם עבדי )

עבדי: "המסע יוצא בתאריכים האלה כי זה הזמן שיש הכי הרבה מה לראות באפריקה. הוא מתחיל באוגנדה, מבקר באוגנדה במקומות המיוחדים שלה, הנילוס, הדלתא של הנילוס, עובר לטרק קופי אדם, חולף בקניה, מבקר במה שלקניה יש להראות, ממשיך לטנזניה ונופל ישר על נדידת הגנו - שני מיליון גנו וזברות, צבאים, אריות, פילים, ג'ירפות ואנחנו בתוכם . התמונות לא משקרות".

כאן מקבלים את אפריקה שהיא הרבה יותר אמיתית. הרבה יותר אותנטית (צילום: נילה מרקס) (צילום: נילה מרקס)
כאן מקבלים את אפריקה שהיא הרבה יותר אמיתית. הרבה יותר אותנטית(צילום: נילה מרקס)

הנוחות של אחרי המסע. זנזיבר.  (צילום: מאגמה) (צילום: מאגמה)
הנוחות של אחרי המסע. זנזיבר. (צילום: מאגמה)

לאן הם נודדים?

עבדי: "הם נודדים פעמיים בשנה, לקניה וחזרה. זו העונה שהם נמצאים חזרה בשמורת הטבע הסרנגטי , וזו העונה שאנחנו עוברים - מראה מדהים שלא שוכחים".

 

כשאלכס שואלת את רונה שמאוהבת באפריקה האם המסע הזה הוא מיוחד אפילו עבורה, היא עונה: "המגוון הוא כל כך אחר, כל יום הוא אחר מהיום הקודם שלו. זה מסע מאוד מרגש. אנחנו גם באמת רואים את הנוף המאוד יפה ואנחנו גם נוסעים בכפרים, פוגשים את העוני, פוגשים גם את הקושי של אפריקה - פוגשים את אפריקה האמיתית".

לאנשים שרוצים קצת יותר. כאלו שמחפשים קצת יותר עומק בטיול ולכל אחד שהוא קצת הרפתקן (צילום: יהודית הופמן) (צילום: יהודית הופמן)
לאנשים שרוצים קצת יותר. כאלו שמחפשים קצת יותר עומק בטיול ולכל אחד שהוא קצת הרפתקן(צילום: יהודית הופמן)

 (צילום: מאגמה) (צילום: מאגמה)
(צילום: מאגמה)

 

לא טיול מאורגן בספארי

רונה: "לא טיול מאורגן של ספארי, שגם רואים בו דברים מאוד יפים אבל שם זה מתחיל ושם זה נגמר. כאן מקבלים את אפריקה שהיא הרבה יותר אמיתית. הרבה יותר אותנטית".

 

אז למי זה מתאים?

רונה: "לאנשים שרוצים קצת יותר. כאלו שמחפשים קצת יותר עומק בטיול ולכל אחד שהוא קצת הרפתקן. יש נסיעות ארוכות, יש ימים ארוכים ועומס של חוויות מאוד גדול. זה מתאים גם למי שיודע לנסוע בקבוצה".

אם אתם רוצים לישון , תשנו בבית. אתם רוצים לבוא? אתם באים למסע (צילום: נילה מרקס) (צילום: נילה מרקס)
אם אתם רוצים לישון , תשנו בבית. אתם רוצים לבוא? אתם באים למסע(צילום: נילה מרקס)

רונה ברגע של הפוגה במסע (צילום: אפריקן דרייב) (צילום: אפריקן דרייב)
רונה ברגע של הפוגה במסע(צילום: אפריקן דרייב)

מה אורך הנסיעה? פחות או יותר כמה נוסעים כל יום?

עבדי: "האורך הכללי הוא 2,300 ק"מ. אגב, בסיומו יורדים מהג'יפים, עולים על מטוס וטסים לזנזיבר ליומיים בטן גב. מה שנקרא הנוחות של אחרי המסע. ההגדרה שלי למסע היא: אם אתם רוצים לישון , תשנו בבית. אתם רוצים לבוא? אתם באים למסע".

 

ישנים בשטח?

עבדי: "לא ישנים בשטח, הלינה היא במקומות מאוד מיוחדים, שנבחרו בפינצטה. יש צוות גדול שמלווה את המסע, רופאה צמודה, שני מדריכים ושני אנשי מנהלה שדואגים לכל מחסורם של האנשים - תוך כדי המסע לפני ואחרי. בשנה שעברה בשני מסעות שהוצאנו, המשתתפים קראו לזה 'מסע משנה חיים'. קניתי".

 

בואו איתנו לאפריקן דרייב , להתאהב באפריקה!

 

בשיתוף אפריקן דרייב


פורסם לראשונה 14/09/2017 14:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים