שתף קטע נבחר

אחות הח"כ מש"ס לפעיל שהוביל להדחתו: "כולם אצלכם גנבים"

ח"כ יגאל גואטה התפטר לאחר שספג ביקורת בשל השתתפותו בחתונת אחיינו ההומו. יוסי איבגי, שיזם את מכתב הרבנים נגד גואטה: "זו לא ש"ס שאנחנו רוצים. בתורה יש מצוות". סוזי, אחותו של הח"כ: "בתורה גם כתוב 'לא תגנוב'. כמה חבר'ה מש"ס נכנסו לכלא?". צפו בעימות באולפן ynet

 

 

 

המערכת הפוליטית סערה אתמול בעקבות התפטרותו המפתיעה של ח"כ יגאל גואטה מש"ס על רקע ביקורת קשה שהוטחה בו מתוך התנועה ומצד רבנים המזוהים עימה לאור השתתפותו בחתונת אחיינו ההומוסקסואל עם גבר. "באו אליי אלפי מצביעים ואמרו לי: 'זו לא ש"ס שאנחנו רוצים'. אז היה לנו חשוב להבהיר שזו לא הדרך שלנו", אמר לאולפן ynet יוסי איבגי, פעיל מרכזי בש"ס, שהיה מאדריכלי היוזמה להדיח את גואטה מש"ס והחתים רבנים על מכתב שצידד במהלך.

 

ח"כ יגאל גואטה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ יגאל גואטה(צילום: אוהד צויגנברג)

במשדר נערך עימות בין איבגי לבין סוזי בן צבי, אחותו של ח"כ גואטה ואימו של האחיין. "אני אוהב את יגאל ואני רוצה עבורו את הכי טוב. מדובר באיש שעושה הרבה חסד, אבל מעבר לחסד יש לנו עוד מצוות בתורה, שבשבילה קמה תנועת ש"ס", אמר איבגי. בן צבי השיבה: "אבל בתורה כתוב 'לא תגנוב', וכולם שם גנבים. כמה חבר'ה מש"ס גנבו, נכנסו לכלא, וחזרו לתפקידם אחרי שיצאו?".

 

האחות טענה כי איבגי קיבל "הוראה מגבוה" והוסיפה: "אם הוא לא יעשה את מה שאומרים לו, עלולים לפטר גם אותו". בתגובה ענה איבגי: "אני לא פעיל של אף אחד. אני פעיל של השם ושל הרבנים נטו. אני בא בשם אלפי מצביעי ש"ס שאומרים: 'אנחנו רוצים שנציג המפלגה שלנו יהיה כך וכך'".

 

האחות, סוזי בן צבי (צילום: אביהו שפירא, עפר מאיר) (צילום: אביהו שפירא, עפר מאיר)
האחות, סוזי בן צבי(צילום: אביהו שפירא, עפר מאיר)

יוזם ההדחה, יוסי איבגי (צילום: אביהו שפירא, עפר מאיר) (צילום: אביהו שפירא, עפר מאיר)
יוזם ההדחה, יוסי איבגי(צילום: אביהו שפירא, עפר מאיר)

 

בן צבי: "מה הוא עשה? בסך הכול בא לכבד את אחותו".

איבגי: "לכל דבר יש פרשנות לכאן ולכאן. אני בסך הכול השליח, ואת השאלות שלך תפני לרבנים. כמו שאני לא יכול לשבת בשבת על החוף עם מנגל בשביל המשפחתיות, אז יש גדרות לזה - מתי מותר משפחתיות ומתי לא. זו ההוראה של גדולי הדור שפסקו שדבר כזה, שהוא תועבה בשביל התורה, לא ראוי להיות שם ולא ראוי לפרסם את זה".  

בן צבי: "אבל דרך ארץ קודמת לתורה".

איבגי: "התורה תקבע. יגאל בעצמו אמר שזו תועבה. הוא מסכים שמדובר בתועבה".

 

מכתב הרבנים שנוצר ביוזמתו של יוסי איבגי ()
מכתב הרבנים שנוצר ביוזמתו של יוסי איבגי

"אני אומנם מגיעה מבית דתי, אבל אותנו לימדו לקבל את האחר ואת השונה. ליבי עם כל ההומואים והלסביות שההורים שלהם לא מקבלים אותם ומפסידים את הילדים שלהם", הוסיפה בן צבי. איבגי השיב לה: "את יכולה לטפל בהם, להחזיר אותם לדרך הטובה - זו לא הדרך הטובה. אם היית דואגת לילד שלך, הוא לא היה ממשיך בדרך הזאת".

 

"אני הייתי מדריך לנוער בסיכון", ציין איבגי. "אני 'טיפלתי' בהרבה כאלה. זו גם דעתו של יגאל. הוא קרא להם 'חולים'. לא אני קראתי להם כך, יגאל בעצמו אמר את זה".  

 

סוזי השיבה לו: "בזכות הבן שלי הספקתי להכיר המון הומואים ולסביות. חבל שלא מנסים קצת להקשיב לליבם. אני פונה להורים שלהם ערב ראש השנה בבקשה - קבלו את ילדכם הביתה, אל תזרקו אותו החוצה. אני קיבלתי החלטה לקבל את הבן שלי כמו שהוא, ואני גאה בה".

 

איבגי: "אם יגאל חשב להביא עוד 20 קולות של הומואים מתל אביב, אז הוא הרס עכשיו עוד 2,000 קולות של בני תורה מאשדוד".

בן צבי: "שלום שלום, ואל תבוא לי בחלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ יגאל גואטה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים