שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מעייני הישועה: בת 39 עברה בהצלחה לידה קיסרית עשירית
  אישה מחבל מודיעין ילדה היום את ילדה העשירי בניתוח קיסרי - העשירי במספר שלה. את הניתוח, שנחשב מורכב יותר בשל עברה הניתוחי של האישה, ביצע הסגל הבכיר של ביה"ח. ליולדת ולתינוק שלום

  היום (ה') הסתיים בהצלחה במרכז הרפואי מעייני הישועה ניתוח קיסרי ביולדת שזה לה הניתוח הקיסרי העשירי במספר. מנהל האגף מיילדות, פרופ' יוסי לסינג, שביצע את הניתוח יחד עם מנהלת חדרי הלידה ד"ר איואנה אולתיאנו, סיפרו על הלידה המיוחדת: "היולדת, תושבת חבל מודיעין בת 39, ילדה את בנה העשירי בניתוח קיסרי עשירי. בשל מורכבות המקרה ונדירותו ביצע את הניתוח הסגל הבכיר. ליולדת וליילוד שלום".

   

  אין זו הפעם הראשונה שב"מעייני הישועה" מתמודדים עם אישה שעברה מספר רב של ניתוחים קיסריים. רק לפני כחודש בוצע בבית החולים הניתוח הקיסרי ה-11 במספר ביולדת תושבת ירושלים. את הניתוח הקודם ביצע הפרופסור ברי קפלן, מנהל מחלקת יולדות א' בבית החולים, גם כן לאור המורכבות של ניתוח מסוג זה.

   

  הקיסר העשירי. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  הקיסר העשירי. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  בית החולים מעייני הישועה הינו המרכז הרפואי השלישי בגודלו בישראל בתחום הילודה, ובשל כך צבר ניסיון רב בהיריונות ולידות מורכבות, לידות מוקדמות ולידות מרובות עוברים. בבית החולים טוענים מנגד שמספר הניתוחים הקיסריים בו עומד על כ-9% בלבד, הנמוך ביותר בישראל, כשממוצע הניתוחים הקיסריים בבתי החולים בישראל עומד על כ-20% מכלל הלידות.

   

  ניתוח שעלול להיות מורכב ומסוכן 

  ניתוח קיסרי הוא אמצעי להוצאת התינוק והשליה דרך חתך שנעשה בבטן וברחם. ניתוח קיסרי יכול להיות מתוכנן מראש - אם אותרה מראש בעיה שמחייבת זאת או אם האישה מעוניינת בכך משיקולים שונים, ויכול להיות בלתי מתוכנן (דחוף ואף בהול) - אם מתעוררת בעיה בזמן תהליך הלידה.

   

  בעולם המערבי שיעור הניתוחים הקיסריים עלה בצורה משמעותית בשני העשורים האחרונים. בישראל קיימת עליה מתונה יחסית עם השנים, וכיום שיעור הניתוחים הקיסריים כאמור עומד על כ־20% מהלידות. בארה"ב, לשם השוואה, עמד שיעור הניתוחים הקיסריים ב־2013 על כ־33%.

   

  ניתוח קיסרי עלול להיות מורכב וכרוך בלא מעט סיכונים וסיבוכים. מאחר שאין שום הוכחה שהוא עדיף על לידה רגילה, אז כשאין הנחיה רפואית לבצע אותו, ממליצה הפדרציה הבינלאומית של מיילדים ושל גינקולוגים שלא להיענות לבקשות של נשים ללדת בניתוח קיסרי משיקולים של נוחות.

   

  באופן כללי, כמחצית מהנשים לאחר ניתוח קיסרי אחד בעבר ילדו בניתוח קיסרי בלידה שלאחר מכן. אחת הסיבות לכך היא שניסיון לידה וגינלי לאחר ניתוח קיסרי כרוך בעלייה מסוימת בשיעור הסיבוכים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מעייני הישועה: בת 39 עברה בהצלחה לידה קיסרית עשירית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל ברדוגו
  מורגלים בלידות מורכבות. מעייני הישועה
  צילום: ישראל ברדוגו
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים