שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בקרוב: שקיפות מלאה בכדורגל הישראלי
  בעקבות עתירה שהגישה עמותת האוהדים "היציע" לבית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת עינת רביד קבעה: כל הפעולות הפיננסיות של מועדוני הכדורגל בשתי הליגות המקצועניות - גלויות לעיני כל

  בית המשפט המחוזי בתל אביב, בראשות השופטת עינת רביד, קבע היום (חמישי) כי על ההתאחדות לכדורגל לחייב את מועדוני הכדורגל בישראל לפעול בשקיפות מלאה, שתתבטא בפרסום דוחות פיננסיים עונתיים, השקעת הבעלים במועדון, הכנסות שנתיות, תזרים מזומנים, דוחות מילוליים ועוד.

   

  לטבלת ליגת העל

   

  מאחורי ההחלטה הזאת עומדת עמותת "היציע - ארגון אוהדי הספורט בישראל", שהגישה עתירה נגד ההתאחדות ולמען השקיפות בכדורגל הישראלי. עתירת העמותה הגיעה בעקבות דוחות חלקיים שפרסמה ההתאחדות, שלא היו בהתאם להוראות התקנון שלה עצמה.

   

  עיני. נדרש לחייב את המועדונים לפעול בשקיפות מלאה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  עיני. נדרש לחייב את המועדונים לפעול בשקיפות מלאה(צילום: עוז מועלם)

   

  כזכור, באוגוסט 2014 נכנסו לתוקפן תקנות ההתאחדות לכדורגל, שחייבו את כלל המועדונים בליגות המקצועניות (ליגת העל והלאומית) לפרסם לציבור בכל שנה דוחות רווח והפסד, דוחות תזרים מזומנים וכן דו"ח המסכם על כל פעילותם.

   

  ארבעה חודשים לאחר מכן פנה הארגון באמצעות עו"ד דור ליאונד להתאחדות לכדורגל בדרישה לפרסום הדוחות כפי שמחייבות התקנות. במאי 2015, לאחר שכבר הסתיימה עונת המשחקים 2014/15 מבלי שההתאחדות לכדורגל פרסמה את הדוחות המדוברים, פנה שוב ארגון האוהדים בדרישה לפרסום הדו"חות, הפעם לבית המשפט.

   

  בעקבות הפנייה לביהמ"ש והלחץ הציבורי שהופעל עליה, החלה ההתאחדות לכדורגל לפרסם מסמכים חלקיים בלבד, רק של חלק מהמועדונים בשתי הליגות הבכירות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בקרוב: שקיפות מלאה בכדורגל הישראלי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברינג ברינג
  מומלצים